Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

LOVE VOLE

Tak tahle Věc se hodně povedla! Klasika tohoto žánru. Kvalitní režie, Kurt Russell, atmosféra a hudba! Dobrovolně bych raději umrznul než se pohyboval po základně :-D ()

J. K. Lister

Nehostinné klima a chytrý nepřítel, který zabijí jednoho polárníka za druhým. Výborné efekty, scénář (hodnocený jako nejstručnější scénář roku 1982). Temný Carpentrův snímek a hudba Ennio Morikoniho až člověka zamrazí. Film byl natočen podle povídky Johna W. Campbella - Kdo tam? Původní film z padesátých let byl sice psycho- logicky propracovaný snímek, ale chyběla mu proměna člověka ve vražedné monstrum. Film se mi líbil, protože něco podobné v té době jsem snad v životě neviděl. ()

Bednas

Poprvé jsem tento film viděl snad před 10 lety a dnes jsem si ho pustil znovu a musím říct , že mě překvapil. Asi jsem ho předtím tak neprožíval ale teď to pro mě byla pecka. Ta atmosféra a napětí z toho kdo je kdo. Nelituji toho , že jsem si film zopakoval a vidím z odstupem času úplně jiné dílo než před lety. ()

mimuzik

Rozhodně nejlepší Carpenterovo dílo. Na svou dobu neskutečné triky a i dnes tomu není jinak. Děsivá atmosféra a napínavý a strhující děj - co více si přát ? Toto zdařilé dílo se určitě vyrovná Vetřelcovi, ať si říká kdo chce co chce. ()

Georginek

Pro me absolutne nejlepsi film zanru sci-fi/horor, na ktery se muzu divat stale dokola. Dokonce predcil i Alien, ci Predator a ty lze povazovat za stezejni dila. Hustou atmosferu dokresluje genialni a ponura hudba, ktera se opravdu hodi do prostredi polarni stanice v Antarktide, odriznute od sveta a od potencionalni pomoci. Kurt Russel ve sve prvni poradne roli je vynikajici, stejne tak ostatni herci predvadi opravdu dobry vykon a ja si pripadal pri sledovani filmu, jako bych tam byl. Kdyz s nim vidim jakykoliv film, vybavi se mi McReady nebo Gabe Cash (Tango a Cash). Jsou to jeho 2 nejlepsi role, ale srovnavat tyto dva rozdilne snimky zkratka nejde. Ackoliv sleduju filmy predevsim v originale, cesky dabing je excelentni a po prvnich 30 shlednutich v cestine si pamatuju texty nazpamet a teprve pred 3 lety jsem The Thing videl v originale a nemuzu tomu prijit na chut. Tento film lze doporucit milovnikum scifi, hororum a fandum napinavych filmu. Pro me srdecni zalezitost 100% .... ()

data675

Mrazivá atmosféra, ještě mrazivější antarktida a výtečný Kurt Russel. Fenomenální film, ačkoliv starý, tak opravdu výtečný. Stáří neubralo nic na hororové atmosféře a tento snímek se tak stává jedním ze základních pilířů hororového žánru. Film vás naprosto dostane a na konci budete mít pocit zda to ,,ONO" není ve vás. ()

Sheevisnu

Tento horror mate radi nie preto, ze sa bojite, ale preto ze citite dialku a zimu... Velmi silne posobiaci ambientny film, ktory este aj Morriconneho prinutil k jeho ambientnemu hudobnemu experimentu, menovite hlavne skladbou Humanity 2, ktorou sa film pri love a strielani na huskyho z helikoptery otvara. Kto nevie prezit atmosferu tohto filmu si z neho vela neodnesie. Kto je kto? V kom je to? Kde je to? Kto je to? Kazdy sam za seba, nie paranoidne, ale duchaplne, pred onou vecou, ktora sa skryva tam niekde vonku v tme, v tmavych kutoch, ale hlavne v niekom z nas. Vzdy ked pocuvam Boards Of Canada spomeniem si na tento film. Tiez vysla pred niekolkymi rokmi hra, ktorej sa celkom podarilo priblizit atmosfere filmu. John Carpenter z mojho pohladu natocil aj vela lacnych horrorov, toto vsak je jeho diamant vybruseny na Antarktide! ()

montel

Příběh se odehrává v roce 1986 na výzkumné stanici v Antarktidě. Dvanáctičlenný tým tam objeví mimozemšťana, který byl ve sněhu pohřben více než 100 000 let. Poté, co se bytost dostane z ledového sevření, za ní zůstává jen spoušť, neboť dokáže měnit podobu a proniknout do lidského těla...Úžasná věc a absolutní klasika svého žánru. Atmosféra, hudba, efekty Stana Winstona i herecké výkony jsou perfektní. K absolutní dokonalosti my tam sice něco chybělo, ale to mi vadí například i u Vetřelce. 75% ()

Javo26

O tomto filmu jsem se dozvěděl docela náhodou, což mě trochu zaráží, poněvadž se jedná o naprosto úžasný snímek s dokonalou atmosférou, která je na úrovni třeba i Vetřelce a to už je co říct. Žádný fanoušek žánru, by si Věc neměl nechat ujít. ()

D||X

Třicet let stará, slizká, odporná vyvražďovačka. Největší slabinou filmu jsou kýčovité efekty, ale vzhledem k době vzniku filmu se ani není co divit. Velkým plusem filmu je lehce psychózní atmosferická hudba, která nechá člověka upoutaného u filmu. Atmosferická vyvražďovačka je v tomto případě na lepší průměr 4*, opravdu na filmu nevidím nic na 5* to by musel předvést v tomto mnou velice oblíbeném žánru mysteriozních thrillerů něco navíc, což nepředvedl. ()

Saprofag

Tndn, tndn, tndn! Tndn se táhne celým filmem! Atmosféra tuhá jak led! Ikdyž to nejsou žádný herecký konzerty, tak to stačí! Je to film spíš oddychovej, ale neoddychnete si ani vteřinu. Nic jinýho od Carpentera mě nezajímá! Tohle je ale povinnost pro fandy hororu a vůbec! Jakto že se podobný filmy vůbec netočej. Horory by měly být spíše pokleslejší žánr ne? Tak proč je tak těžký natočit něco takovýho? Protože je to prostě Vyšší dívčí! Musí to mít patřičnou váhu a důstojnost! Nesmí to působit trapně. To každej neumí. Vlastně i tomu Carpenterovi se to podařilo jen jednou! Díky! ()

PanNafka

Horrory obecně příliš nevyhledávám, protože jde převážně jen o procházku strašidelným hradem z pouti, kdy jsou jednotlivé úkazy spatlané do trapně předvídatelného děje s plytkou pointou. Po shlédnutí Věci ovšem musím uznat, že i v tomto žánru existují výjimky. Scény v tomto filmu jsou skutečně děsivé, ale v žádném případě nejsou obvyklým způsobem teatrálně brutální či nechutné, což jim naopak dodává na vážnosti a uvěřitelnosti. Temné a nevlídné prostředí Antarktidy vytváří úžasně ponurou atmosféru a perfektně dodává bezvýchodnosti situace hlavních hrdinů na intenzitě. Skutečně jeden z mála "klasických" horrorů, který můžu doporučit a jediný, kterému dávám plný počet. ()

ko.mi

I přesto, že nemám moc rád horory s mutantama, tohle jsem vydržel. Skvělá atmosféra přes celej film. Perfektní pocit zuužující nemohoucnosti cokoliv udělat. Rozhodně jsem se nenudil! ()

Phoeniyx

Velice zajímavý a povedený horor. Herci podaly úžasný výkon a děj byl dobře udělaný. přesto tomu cosi chybělo takže jen 80% ()

Mrtvobog

Prvýkrát som tento film videl ešte ako malý chalan v noci v telke, úplne ma dostal. Vtedy mi to pripadalo ako dosť brutálny, strašidelný a nechutný film. Dokonca si ešte spomínam aj na scény, ktoré sa mi vryli do pamäte. Potom som Vec videl ešte párkrát, ale prvé zhliadnutie bolo najsilnejšie (vlastne som si len dokresľoval dojmy z prvého pozretia). Atmosféra filmu sa dá krájať a je podobná Antarktíde, hudba dokonale dokresľuje paranoju z neznáma, z postáv hviezdi samozrejme Kurt Russel (najviac sa mi rátala scéna, keď hral šach s počítačom). ()

pop.z.pop

Prostě geniální film, atmosféra hustější než mlha u Rákosníčka. Vždy, když vidím nějaký dokument z Antarktidy tak si vybavím tento film. Mimochodem už několik let mají zakázaný přístup na Antarktidu psi..... ()

Rozmarýna

Tak nevím proč, ale já jsem se vůbec nebála a atmosféra filmu mi nepřišla hororová. Jediná hororová věc byla, když se ten první chlap řezal skalpelem do palce. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)