Kroužek sebevrahů

(festivalový název)
  • Japonsko Džisacu sákuru (více)
všechny plakáty

Tokijská policie se ujímá podivného případu masové sebevraždy 54 středoškolaček a během vyšetřování zjišťuje, že tento konkrétní incident byl jen jedním z mnoha projevů ohromného sebevražedného šílenství, které Japonsko neznámo proč zachvátilo.

Kontroverzní snímek JISATSU SAAKURU vzbouzející silně protichůdné a bouřlivé reakce tématicky vychází ze stejnojmenného komiksu, režisér Sion Sono na něm založil svoji knihu a samotný film následovalo ještě volné pokračování: NORIKO'S DINNER TABLE. JISATSU SAAKURU rovněž obdrželo ocenění za nejprůkopničtější snímek roku 2002 na festivalu Fant-Asia. (kiddo)

sioned

Od takového námětu by se dalo čekat mnohem víc. Spoustou nechutných záběrů se občas problesklo něco dost úsměvněho - například svíjející se těla v látce při hudebním vystoupení psychopatických vrahů. Navíc sebevražda přeci neznamená, že necítíme bolest - v tomhle filmu ale jako by fyzická bolest ani neexistovala. Některé dosti šílené způsoby ukončení života by si myslím nikdo nevybral. Navíc by mě opravdu zajímalo, jak spousta pubertálních dětí vůbec rozlouskla kódy skryté v plakátech a CDs. Možná jsem tenhle film jenom nepochopila, ale rozhodně se na to už znovu nepodívám a neověřím si to. ()

BigJohn02

To zas byla pitomost - 2 x jsem u toho usnul... Ale vždycky jsem se vrátil, abych se přesvědčil, zda mi neuniklo něco zásadního. Ani jednou jsem o nic nepřišel... Občas se tam někdo zasebevraždí - někdy i slušně velká parta, ale nedává to žádný smysl. ()

Stevewalker odpad!

Musím uznat, že se Japonci začínají zlepšovat, rok o roku ukazují, že umí natočit i normální filmy, když zrovna netočí anime. Tohle však není jejich dobrý film ()

EIGASAI 2015

EIGASAI 2015