Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Prequel seriálu Bridgertonovi, ve kterém mladičká Šarlota po svatbě s králem Jiřím prožívá velkou lásku a jejich sňatek promění svět anglické smetánky. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

lenuse 

všechny recenze uživatele

Podle historických dat se ta pozdější část odehrávala těsně před královninou smrtí. Šarlota zemřela v listopadu 1818, Viktorie se narodila v květnu 1819. Král Jiří zemřel v roce 1820. Kolika se asi dožila lady Danburyová? V roce 1761 bylo královně 17 let a Dunburyová už měla 4 děti a byla o nějaký ten pátek starší. A kolik asi bylo paní Bridgetonové v době, kdy řešila své znovuobjevené sexuální touhy? 70 let? Ale bavila jsem se, ne, že ne. ()

Kytarka 

všechny recenze uživatele

Aneb jak prequel strčí celý seriál s přehledem do kapsy. Queen Charlotte, velmi sympaticky vybraná silná postava, a King George, velmi věrohodně vykreslená postava člověka, který byl celý život tlačen k dokonalosti. I tak se stalo... o šest epizod později... že v rukou mačkám totálně zmáčený kapesník a říkám si, jak je fajn, že Netflix občas natočí i něco vážně dobrého. ()

Reklama

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Sympatickým postavám podráží nohy místy velmi slabý scénář, který ve vyžívá v repeticích. Ať jsou to sexuální scény mezi Agathou a jejím starým manželem, tlak královny na královské vnouče, či Jiřího léčba, všude, kde se scénář snaží o důraz působí únavně. Je totiž nadmíru jasné, že tvůrci neměli dostatek materiálu na tak přepálenou stopáž. Nejlépe to ukazuje čtvrtá epizoda, která se snaží vyplnit mezery tím, že používá mnoho scén z předchozích dílů pro časový rámec. Pátá epizoda se nesmyslně protahuje neexistující konflikt mezi Šarlotou a princeznou Augustou a přináší Agathin vztah s lordem Ledgerem. Přiznejme si, to stejné mohla prožít s Adolphusem. Jediný důvod, proč tam lord Ledger vůbec zastává významnější úlohu je, že tvůrci potřebovali oslí můstek k Violet Bridgertonové (née Ledgerové). Violet tam totiž vůbec být nemusela, ale tvůrci asi potřebovali někoho s příjmením Bridgerton. Výsledkem je zbytečná podzápletka, dějová hlušina a natažení stopáže. Nejzábavnější momenty tak mají na svědomí Augusta s Agathou a jejich rozpravy nad hruškovicí,a věrní sluhové Brimsley a Reynols. Obávám se ale, že zkrátit minisérii na polovinu, nic by se nestalo. ()

NikaIn 

všechny recenze uživatele

Ja som spokojná. Seriál Bridgerton,bol viac vtipný a tento zas viac dramatický.Herecké výkony boli úžasné.Aj napriek tomu,že to nieje historický seriál podľa skutočnosti,mal dosť veľa spoločné s Jiřím lll , vrátane počtu detí,mien hlavných postáv jeho psychickej choroby aj jeho výroku,ktorý povedal na začiatku vládnutia . Prikrášlený príbeh, ktorý zahrňuje aj toleranciu rás a sexuálnej orientácie. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

první série Bridgertonovch je gulity pleasure jako prase a druhou sem do teď neviděl. Jejich sesterský prequel pak bohužel zábavnosti první řady nedosahuje. Je to sice plus mínus to samé, tedy primárně romantická pohádka ve stylu lépe vypadající Angeliky s celkem sympatickou hlavní hrdinkou, ale navzdory malému počtu epizod se Šarlota docela vleče a poslední dva díly o délce celovečerního filmu na mě byly ke konci už trochu moc. Fandové nicméně budou spokojeni, protože dostanou přesně to co očekávají...55% ()

Galerie (418)

Zajímavosti (6)

  • Důvod, proč se v seriálu neobjevil starší Reynolds (Freddie Dennis), zdůvodnili tvůrci tak, že v té době bylo nelegální být gay, proto prostě nebylo možné, aby Reynolds a Brimsley (Hugh Sachs) zůstali spolu. Nevyloučili však, že se ještě někde v seriálu neobjeví. (Ganka)
  • Závěrem plesu hraje symbolicky orchestr skladbu od „I Will Always Love You“ od Whitney Houston. (Ganka)
  • Královna Šarlota (India Amarteifio) má v seriálu tmavou pleť, skutečná královna Šarlota měla pleť světlou, ale její vzdálenou příbuznou byla černá Maurka. (Ganka)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno