Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Prequel seriálu Bridgertonovi, ve kterém mladičká Šarlota po svatbě s králem Jiřím prožívá velkou lásku a jejich sňatek promění svět anglické smetánky. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

Elio 

všechny recenze uživatele

To, že seriál není nikterak historicky věrohodný, mi zdaleka nevadí, protože koneckonců už v úvodu díky svému krátkému komentáři dává ruce pryč od jakékoliv snahy zachytit historii věrně podle dosavadních poznatků. Co mi ale vadí a zaráží mě je fakt, že seriál čerpá z manýrů seriálu Bridgerton tím nejhorším možným způsobem. Nedíváme se tak na seriál se slušným dějem, který by měl přimíchané odvážnější scény, díváme se na odvážné scény, které mají přimíchaného trochu toho děje. Nedíváme se na charakterově zajímavé postavy, které jsou navlečené do esteticky líbivých kostýmů, díváme se na esteticky líbivé osoby, jejichž charakter je asi tak stejně bohatý jako u kterékoliv NPC postavy v průměrné videohře. A ač by se mohlo zdát, že zase tak daleko svou kvalitou seriál neklesl oproti původním Bridgertonovým, zde musím protestovat. Bridgertonovi totiž sice jsou slabší červenou knihovnou, která má řadu cringe momentů, v druhé sérii však zvláštním způsobem tohle kýčovité dílko skutečně vyspělo jak z hlediska zápletky, tak z hlediska vývoje charakterů. Bohužel, Queen Charlotte zde udělala několik kroků zpět. Jak již bylo zmíněno v jiných recenzích, nedostatek zápletky a děje je palčivě znát zvláště ve 4. epizodě, kde je mnoho scén použitých z minulých dílů (aniž by dané záběry byly zabírané z jiného úhlu), takže jde z hlediska vyprávění o opravdu chladnou, rozplizlou břečku. Závěr sice přeci jen seriál trochu zachraňuje, což se většinou u dílek poslední doby nedaří, i přesto se ale nemůžu přinutit udělit seriálu více než 2 hvězdy. A ty si zaslouží pouze a jen za skvělý casting (zvláště u královny se povedl na výbornou) a krásné kostýmy a kulisy. ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Sympatickým postavám podráží nohy místy velmi slabý scénář, který ve vyžívá v repeticích. Ať jsou to sexuální scény mezi Agathou a jejím starým manželem, tlak královny na královské vnouče, či Jiřího léčba, všude, kde se scénář snaží o důraz působí únavně. Je totiž nadmíru jasné, že tvůrci neměli dostatek materiálu na tak přepálenou stopáž. Nejlépe to ukazuje čtvrtá epizoda, která se snaží vyplnit mezery tím, že používá mnoho scén z předchozích dílů pro časový rámec. Pátá epizoda se nesmyslně protahuje neexistující konflikt mezi Šarlotou a princeznou Augustou a přináší Agathin vztah s lordem Ledgerem. Přiznejme si, to stejné mohla prožít s Adolphusem. Jediný důvod, proč tam lord Ledger vůbec zastává významnější úlohu je, že tvůrci potřebovali oslí můstek k Violet Bridgertonové (née Ledgerové). Violet tam totiž vůbec být nemusela, ale tvůrci asi potřebovali někoho s příjmením Bridgerton. Výsledkem je zbytečná podzápletka, dějová hlušina a natažení stopáže. Nejzábavnější momenty tak mají na svědomí Augusta s Agathou a jejich rozpravy nad hruškovicí,a věrní sluhové Brimsley a Reynols. Obávám se ale, že zkrátit minisérii na polovinu, nic by se nestalo. ()

Reklama

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Dvě epizody stačily. V první řadě je děj hrozně utahaný a nezáživný, také jsou tu různé hlouposti. Výprava jako vždy velkolepá, ale tentokrát to byly naprosto vyhozené peníze. Černá královna, původem německá šlechtična (!). Něco jsem si přečetl, že Šarlota mohla mít nějaké tmavší předky, ale tady ji načernili zase až moc. Pochybuji, že v Německu měla černé služebnictvo, pochybuji, že u anglického dvora bylo tolik černého služebnictva i černých šlechticů. To už se pro jistotu přeplňují dané kvóty a potvrzuje to i to, že komorník mladého krále a komorník mladé královny spolu měli intimní vztah až nadoraz. Někdo to tak chtěl, protože tato série není na motivy románů o Bridgertonových, ale "na motivy postav těchto příběhů". Jak pěkně řečeno. ()

Chen 

všechny recenze uživatele

Bridgertonovi se nikdy neprezentovali jako realistická historická podívaná, takže nehodlám řešit etnikum jednotlivých postav, ale to, jak mě oslovily a zda ně mě zapůsobil příběh a obojí vyšlo a to přesto, že se tenhle spin-off drží v případě erotiky hodně zpátky a spíše se soustředí na osudy hlavních i některých vedlejších hrdinů. Dobře obsazené, dobře zahrané a děj nenudí. Navíc, šest dílů byla dobrá volba, je to tak akorát. ()

IZFNP 

všechny recenze uživatele

Queen Charlotte je menej bridgertonovská a viac dramatická, nejde o tradičného zástupcu červenej knižnice (i keď stále tam tie bridgertonovské propriety sú). Hlavné charaktery podávajú výrazne lepšie výkony ako v súrodeneckom seriále, ale spracovanie je stále farebné a učesané a dokonalé a neautentické. Scenár je však nečakane temný, kedže Georgov príbeh je (v seriále i v skutočnosti) pomerne tragický. Kráľov a Charlottin príbeh je viac než čokoľvek iné smutný. I tak seriál ale skončí na dojemnej nôte, ktorá ma zahriala u srdiečka. 65 % ()

Galerie (418)

Zajímavosti (6)

  • Předpokládá se, že nemoc, která krále Jiřího (Corey Mylchreest) trápila, byla porfyrie. Jedná se o metabolickou poruchu, léčba, která byla ukázána v seriálu, byla tedy chybná. (Ganka)
  • Královna Šarlota (India Amarteifio) má v seriálu tmavou pleť, skutečná královna Šarlota měla pleť světlou, ale její vzdálenou příbuznou byla černá Maurka. (Ganka)
  • Postavy královny Šarloty (India Amarteifio) i jejího manžela Jiřího (Corey Mylchreest) jsou napsané podle opravdových historických osobností. Stejně tak je pravda, že jejich potomci neměli mnoho dětí a některé dcery zůstaly svobodné a neprovdané. (Ganka)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno