Nekecej a pádluj!

• USA Without a Paddle (více)

Jako kluci byli Dan Mott, Jerry Conlaine, Tom Marshall a Billy Newwood nejlepšími kamarády. Jenže pak vyrostli a jejich cesty se rozdělily. Astmatický Dan se stal doktorem, ale pořád je přehnaně opatrný. Jerry pracuje u psacího stolu, ale touží po práci ve volné přírodě, ačkoli jeho přítelkyně by byla raději, kdyby trošku dospěl. Tom žije ze dne na den, jezdí na Harleyi, svádí holky a pokouší se vyhnout vězení. Po letech se sejdou na Billyho pohřbu, zavzpomínají na staré časy a zajdou do staré klubovny, v níž si kdysi přísahali věrnost a snili o nalezení ztraceného lupu D. B. Coopera, nejslavnějšího bankovního lupiče 70. let. Ukáže se, že Billy léta pracoval na mapě, která by je dovedla k pokladu, a tak netrvá dlouho a padne návrh vyrazit do divočiny a dotáhnout sen do konce. V malém provinčním městečku si pronajmou kanoi a vyrazí po řece. Jenže cesta zdaleka není tak báječná, jak si zpočátku představovali. Musí prchat před neodbytnou medvědicí a zdolat peřeje, zakončené vodopádem. Sice se jim nic nestane, přijdou však o mapu a zásoby. Pro Dana je to příležitost navrhnout, aby se nejkratší cestou vrátili. Naděje mu svitne, když objeví obdělávané pole. Než však stačí vydechnout, zjistí, že jde o marihuanovou farmu, kterou obhospodařují ostří hoši Dennis a Elwood, kteří nejsou vůbec nadšení, že se jim po poli promenádují městští hejsci a ničí jim úrodu. Jestli staří kamarádi nakonec přece jen najdou poklad, není jisté. Cestou však objeví něco mnohem cennějšího. (TV Nova)

Specs

Hlášky: (Řítí se rozbouřenou řekou.) Dan Mott: - "Zastavte, musím si vzít kynedryl." & Dan Mott: - "Hmm, slanina!" Del Knox: - "Veverka." Dan Mott: - "Hmm, veverka!" & Dan Mott: - "Jediná naše šance je schoulit se k sobě. Když se pevně obejmeme, zahřeje nás to." Jerry Conlaine: - "Já radši volím smrt." & Elwood: - "Mám rád svůj sekáček." & Del Knox: - "Stát, nebo vám ustřelím vaše koule, vycpu je a položím na krbovou římsu!" Tom Marshall: - "To bude ale nechutná římsa..." ()

Lukoboss

Taková ta stupidní komedie, u které se sice párkrát zasmějete, ale rozhodně si ji nepustíte znovu a vzpomínek vám z ní taky moc nezůstane. ()

Cejny

Nekecej a pádluj je poměrně vydařené dobrodružství party bývalých nejlepších kamarádů z dětství, kteří se scházejí na pohřbu jednoho z nich a plánují jak si splnit svůj dávný dětský sen. ()

gutshoter

Ale tak jó. Já v tom žádnou záhadu nenašel, takže nevím, co je na tom mysteriózního... Komedie je to sice podprůměrná, často trapná tak nějak po americku, ovšem jedna z mála dvouhvězdičkových, které jsem viděl vícekrát než jednou. Na dobrou, sladkou, suchou noc výběr nezavrženíhodný - při dobré vůli. ()

Zemi11

Má to švih, úžasně komické až parodické. Nic epochálního, ale třeba páteční devátou hodinu večerní si takhle dokážu představit. ()

herr_carter

110 % úchylárna s trojicí naprosto nesympatických ultrakokotů, kteří na svojí "dobrodružné" cestě potkají řadu neuvěřitelných věcí, jako například Reynoldse, nebo bandu amazonek, která na ně ze stromu háže pytle s hovnama, hodně originální nápad........................moje hodnocení = 3 z 10. ()

Kratas558

S ničím a s nikým se nepáře. Nic nebere vážně. Vrčící srna to zabila rovnou a mědvědí máma jakbysmet. Teď už jen hodit hovínka po dvoutunových chlapech s pistolema a nakonec nechat zhulit psy, i když vlastně ne, sami máme málo. Svatá marihuánko, tohle chtělo moje tělo :D ;) ()

Piratek

Pro mě nejoblíbenější komedie. Partička dospělých kluků, kteří se vydají hledat poklad do divoké přírody je skvělý námět na film. Každý z nich je zábavný v něčem jiném, ale nejraději mám Dana, který to vždy schytá nejvíc. Co věta, to super hláška. Nejlepší je scéna s medvědem. Škoda jen, že pokračování této komedie je už o několik hvězdiček slabší a nehrají v něm ti stejní herci jako v jedničce. ()

Fary

Dal bych normlálně asi jenom tři hvězdičky, ale poslední dobou jsem nějak moc přísnej a tohle naplnilo, co jsem od toho čekal. Volovina na n-tou. :) ()

dopita

Oddechová blbina s několika solidníma vtípkama. Jo a odehrává se to v moc pěkný přírodě, to ten film v mých očích trochu povyšuje. ()

wosho

Film co dokáže pobavit a moc nenudit, ale to asi tak na poprvé. Jen ta morální moudra o přátelství atd si mohli tvůrci odpustit. ()

Paity

Má to být dobrodružná komedie a asi je, až na to, že některé vtipy jsou staré nebo trapné a dobrodružství se také nedočkáme. ()

venom14

Průměrná komedie s mojí oblíbenou zápletkou KAMARÁDI JEDOU NA VÝLET.Nekdy celkem dobré vtipy a optimistický příběh,který se musí brát s nadhledem. ()