Reklama

Reklama

Wonderfalls

(seriál)
Kanada / USA, 2004, 9 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Kamera:

Victor Hammer

Hrají:

Caroline Dhavernas, Katie Finneran, Tyron Leitso, William Sadler, Diana Scarwid, Lee Pace, Tracie Thoms, Jewel Staite, Adam Scott, Neil Grayston (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Jaye Tyler (Caroline Dhavernas) je profesionální flákačka. Má sice vysokoškolský diplom z filozofie, ale přesto prodává ve Wonderfalls, což je obchod se suvenýry u Niagarských vodopádů. Bydlí v přívěsu (hlavně proto, aby se mohla vyhnout rodině) a většinou si od ostatních lidí drží odstup. To se ale jednou provždy změní, když na ni začnou mluvit hračky (resp. všechny věci, které mají tvář a to včetně výšivky na zástěře) - tohle totiž opravdu dokáže zkomplikovat život... (Angua)

(více)

Recenze (25)

venalce 

všechny recenze uživatele

Seriál, u kterého jsem od poloviny série brečela, že má jenom 13 dílů. Jak se říká: Dobrého pomálu. Co seriál od Bryana Fullera, to skvost. Tentokrát bez vypravěče, ale nechybí cynická hlavní hrdinka, absurdní zápletka, laskavý i černý humor, moment překvapení (je vážně zábava sledovat, kam hrdinku dovedou mlhavé instrukce od "zvířátek") to všechno smícháno do pestrého koktejlu oddechové zábavy v tom nejlepším slova smyslu. Jak říkám, je to krutě (a nepochopitelně) nedoceněný poklad seriálové tvorby. Doufám, že to Bryan Fuller nevzdá a natočí další seriál. ()

andalin 

všechny recenze uživatele

Scénáře Bryana Fullera prostě miluju. Píše zajímavé, neokoukané postavy a do šedavého každodenního života přidává špetku kouzla, vtipu a dalších zvláštností. Bohužel se jeho seriály nedožívají příliš dlouhého vysílání - to platí i pro Wonderfalls. Hrozně mi sedla hlavní postava flákačky jak osobnostně, tak herecky. Některé epizody byly sice slabší, ale to na celkovém pocitu neubírá. A Lee Pace jako Aaron byl opět zkrátka wonder wonderf-u-u-ul. Btw, na tenhle seriál jsem koukala pár týdnů před tím, než jsem odjela do Kanady prodávat suvenýry. Velmi se tedy s hlavní postavou ztotožňuji a jen čekám, kdy ke mě začnou promlouvat klíčenky. ()

Reklama

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Moje v pořadí třetí setkání s tvorbou Bryana Fullera, u kterého už jsem ani trochu nepochyboval o tom, že se mi bude líbit. První dvě (Pushing Daisies a Dead Like Me) byly dostatečnou zárukou. A od prvního dílu mi bylo jasné, že se mi seriál bude líbit. Hlavní hrdinka Jaye je skvělá, zajímavá a originální (stejně jako Georgia v Dead Like Me). Zápletka ve které "zvířátka" radí hlavní hrdince, co má dělat, je opět neotřelá a zábavná. Sledování toho, co tím vlastně chtějí říct prostě baví. Našel se sice i díl, který mě vůbec nebavil (indiáni), ale jinak jsem se většinou skvěle bavil a užíval si tuhle ztřeštěnou jízdu. Obzvláště nezapomenu na to, jak se Aaron ptá Jaye " Did the cow creamer tell you that?" Také si povzdechnu nad tím, že byl seriál ukončen předčasné. Sice má "zakončení", ale určitě by si zasloužil víc dílů a my bychom se mohli ještě více pobavit. ()

sulimo 

všechny recenze uživatele

Vybroušený humor, nápadů na rozdávání, originalita, romantika, absolutní nepředvídatelnost, kam jednotlivý díl povede.....no a k tomu všemu skvělá hlavní představitelka s naprosto jediněčným přístupem k životu a k rodině a samozřejmě k nové, naprosto vadné psycho situaci, ve které se ocitla. Sice všechny díly nebyly na 5 hvězd, ale ten pocit po skončení celé té první a bohužel i poslední řady je tak strašně vzácně nostalgický, že si nemůžu pomoct. Už je to dlouho, co jsem se u seriálu takhle moc pobavila, těšila se na každý další díl a zároveň jsem na konci mocně litovala, že už další díly nejsou a nebudou. Škoda, že to za velkou louží neuspělo, protože tahle záležitost zavání kultem a svěží originalitou. A nenechte se zmáct, tak jako já, že se bude jednat o trapárnu (pche, mluví k ní hračky), jelikož jsem se krutě mýlila a dlouho se této záležitosti vyhýbala, což je chyba, těch 80%, co to tu teď má, je na můj vkus ještě hodně málo-minimálně 90% si to určitě zaslouží. Je to prostě paráda. ()

casioa.... 

všechny recenze uživatele

Podhodnotený a málo známy seriál, plný sarkazmu, irónie a cynizmu. Také to mám rád: hovoriace neživé predmety, ktoré radia, čo robiť...sestra lesbička, šéf Vám chodí na "high school", rodina plná samozvaných psychológov-ktorí sa Vám snažia pomôcť, a okolo padá Niagara...c´est la vie :) upgrade:Nakoniec, všetko skončilo tak ako má. Princ a princezná sú spolu. Nice.... ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama