Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po dvaceti letech se dozvídá o svém skutečném původu i o vraždě otce - krále Aesona. Aby se pomstil, vrací se do rodného království, avšak zde je proradným strýcem Peliasem, jenž zde nyní vládne, odsouzen k smrti. Přesto má naději na záchranu života - pokud strýci přiveze Zlaté rouno, nejdrahocennější dar Bohů... (oficiální text distributora)

Recenze (60)

lamps 

všechny recenze uživatele

Pěkné dobrodružství, ke kterému jsem se v mládí vždy rád vracel. Sice to naprosto postrádá atmosféru antických bájí známou z klasického originálu a příběh se místy dost vleče, ale triková stránka vše trochu vyrovnává. A nebyli by to Američané, kdyby slavné starověké legendě nedodali svůj "moderní" ráz... ()

Merkin 

všechny recenze uživatele

Není to sice úplně věrná kopie pověsti a je pravda, že místy je děj spíš k pláči než k pobavení, ale je to má srdcová záležitost.Navíc já prostě tyhle řecké příběhy miluji a dost trpím jejich nepříliš kvalitním a laidáckým zpracováním, přesto mě však nakonec nějak dostanou, hlavně tou ideou,že to tak třeba opravdu bylo. ()

Reklama

Wishkah 

všechny recenze uživatele

Já se nemůžu dočkat až jednou někdo chytne řeckou báji a vykašle se na McDonaldem a Coca-Colou nasáklé publikum a pustí se do toho možná s nějakýma úpravama ale tak aby to bylo přesné. Existují dva filmy o argonautech, a i když ani v jednom nemá Iáson tu spravnou povahu (podle bájí by to měl být ziskuchtivý a mocichtivý bastard) upřednostňuju spíš verzi z roku 1963. Sice taky není umělecky nejhodnotnější ale je tam vidět krásná práce Raye Harryhausena. V tomhle novém filmu není nic. Směšné herecké výkony, směšné triky (kterým právě postavičky z roku 1963 dávají pěkně na prdel), hallmarkovská režie, divné kostýmy a navíc v zájmu zachování rasové vyváženosti je tu černý Orfeus (nejsem rasista,ale Orfeus byl z Řecka, to je takový malý poloostrov dost vysoko nad afrikou) a spousta chyb a přečinů proti předloze....do prčic s tebou Hallmarku ()

k212 

všechny recenze uživatele

Jo co si budem povídat, je to pouze televizní tvorba, ale alespoň je zachována řecká mytologie a děj zas tak neujíždí, pravda hodně toho chybí, ale řada důležitého tu je. Narozdíl od velkorozpočtové a hrozné Tróji. Pro dítka, co nechtějí číst Petišku jako dělané a mě to určitě neodradilo, protože obsazení je nadmíru zajímavé. Sice se znalci filmového řemesla budou smát při nepovedených trikových záběrech, ale já se nesměju ani dvacet let starému Souboji Titánů :-)) ()

curunir 

všechny recenze uživatele

Film nakrútený ešte v zlatej sláve Hallmarku nedopadol až tak zle. Na pôvodnú verziu z roku 1963 patriacu medzi klasiku síce ani zďaleka nemá, rovnako tak aj Harryhausenove triky vyznievajú omnoho lepšie ako neveľmi vydarená počítačová animácia (drak strážiaci rúno vyzerá skôr ako prerastená jašterica), na druhej strane sa nová verzia pomerne snaží držať predlohy, darí sa jej to pomerne dobre, len s tou Médeou a Jásonom to nedopadlo tak šťastne ako je to v závere filmu ukázané. Celkom som sa bavil na niektorých pasážach, keď niekto zakričí: ,,Míľu od nás sú jazdci!" a Jáson si tam s niekým ešte 5 minút veselo o niečom štebotá, rovnako je to aj s posledným Herkulovým zápasom. S hercom mi najlepší prišiel Dennis Hopper, keďže sa mu však nedostáva toľko priestoru je dosť nevyužitý. Film som videl niekoľko krát ale nikdy som sa neprinútil ho ohodnotiť až teraz, musím povedať, že aj keď nijak neohromí, vždy si nájdem nejaký dôvod sa doň zapozerať. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • V Brazílii byl název filmu přeložen jako A Vingança do Gladiador (v češtině Gladiátorova pomsta), což bylo pravděpodobně ovlivněno tehdejším úspěchem Scottova Gladiátora (2000). Ve filmu se však žádná postava gladiátora neobjevila. (Stanislaus)
  • Na rozdíl od filmového zakončení řecká báj měla tragické zakončení. Akastos (Tom Harper) nebyl Peliem (Dennis Hopper) úkladně zabit kvůli rounu, přežil jeho smrt, kterou zosnovala Médeia (Jolene Blalock), ovšem po Peliově smrti byli Iáson (Jason London) a Médeia přinuceni před Akastosem uprchnout a vzdát se iolského trůnu. Iáson Médeiu zradil, ta za trest zahubila jeho děti a Iásona potkala bídná smrt v naprostém opuštění ode všech. (Nick321)
  • Kolchida, odkud pochází Zlaté rouno, je historickou oblastí západní části Gruzie, která se rozprostírala na břehu Černého moře. (Stanislaus)

Související novinky

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)

Reklama

Reklama