Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po dvaceti letech se dozvídá o svém skutečném původu i o vraždě otce - krále Aesona. Aby se pomstil, vrací se do rodného království, avšak zde je proradným strýcem Peliasem, jenž zde nyní vládne, odsouzen k smrti. Přesto má naději na záchranu života - pokud strýci přiveze Zlaté rouno, nejdrahocennější dar Bohů... (oficiální text distributora)

Recenze (60)

Marius 

všechny recenze uživatele

:-)))))))))))))) Orfeus černoch metajúci kopije :-))))))))))))) Herkules umrel na výprave za zlatým rúnom :-)))))))))))) Happyend :-))))))))))))) Od odpadu to zachránia len pekné exteriéry. Americké televízne publikum by asi skutočný koniec báje o zlatom rúne nerozchodilo takže tu máme happyend na nebi i na zemi .... ale ak sa k tomu filmu zhúlite :-))))))))))))) ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Některým jiným, podobně ambiciozním projektům bohužel tento nesahá ani po kotníky. Iásón a argonauti má v první řadě bohužel naprosto směšné vizuální zpracování, kdy dokážu pochopit, že tvůrci měli nulový rozpočet, ale tam, kde u některých jiných projektů to působilo až "roztomile" a dokázala se to různě zaonačit, že to vlastně nevadilo, tak tady to brutálně bije do očí a spousta scén je tak nechtěně směšných. K tomu pak připočtěme klasické "historické" zpracování, kdy autoři se zřejmě o tom, že existovala nějaká Antika dozvěděli až při psaní scénáře. Ano, jak je u Hallmark projektů zvykem, tak se tu vedlejších rolích objevují známá jména, ale ani ta to tentokrát nezachrání. ()

Reklama

Merkin 

všechny recenze uživatele

Není to sice úplně věrná kopie pověsti a je pravda, že místy je děj spíš k pláči než k pobavení, ale je to má srdcová záležitost.Navíc já prostě tyhle řecké příběhy miluji a dost trpím jejich nepříliš kvalitním a laidáckým zpracováním, přesto mě však nakonec nějak dostanou, hlavně tou ideou,že to tak třeba opravdu bylo. ()

PenaPP 

všechny recenze uživatele

Řecké báje a pověsti jsem měl rád už jako malý a přestože se jich Iásón a argonauti tak úplně nedrží, jsem s výsledkem spokojený. Navzdory tomu, že jde o TV film, má slušné efekty, po většinou času svižný děj, dobrý soundtrack a hlavně skvělé obsazení... Dennis Hopper (Pelias), budoucí Gaius Baltar z Batlastar Galacticy - James Callis (Aspyrtes), Angus Macfadyen (Zeus), hvězda Star Trek: Enterprise s překrásnýma očima - Jolene Blalock (Medea) a plno dalších, jejichž postavy vám budou nejen sympatické, ale pokud jste četli Řecké báje a pověsti, tak povětšinou i známé. ()

Wishkah 

všechny recenze uživatele

Já se nemůžu dočkat až jednou někdo chytne řeckou báji a vykašle se na McDonaldem a Coca-Colou nasáklé publikum a pustí se do toho možná s nějakýma úpravama ale tak aby to bylo přesné. Existují dva filmy o argonautech, a i když ani v jednom nemá Iáson tu spravnou povahu (podle bájí by to měl být ziskuchtivý a mocichtivý bastard) upřednostňuju spíš verzi z roku 1963. Sice taky není umělecky nejhodnotnější ale je tam vidět krásná práce Raye Harryhausena. V tomhle novém filmu není nic. Směšné herecké výkony, směšné triky (kterým právě postavičky z roku 1963 dávají pěkně na prdel), hallmarkovská režie, divné kostýmy a navíc v zájmu zachování rasové vyváženosti je tu černý Orfeus (nejsem rasista,ale Orfeus byl z Řecka, to je takový malý poloostrov dost vysoko nad afrikou) a spousta chyb a přečinů proti předloze....do prčic s tebou Hallmarku ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Kolchida, odkud pochází Zlaté rouno, je historickou oblastí západní části Gruzie, která se rozprostírala na břehu Černého moře. (Stanislaus)
  • Na rozdíl od filmového zakončení řecká báj měla tragické zakončení. Akastos (Tom Harper) nebyl Peliem (Dennis Hopper) úkladně zabit kvůli rounu, přežil jeho smrt, kterou zosnovala Médeia (Jolene Blalock), ovšem po Peliově smrti byli Iáson (Jason London) a Médeia přinuceni před Akastosem uprchnout a vzdát se iolského trůnu. Iáson Médeiu zradil, ta za trest zahubila jeho děti a Iásona potkala bídná smrt v naprostém opuštění ode všech. (Nick321)
  • V Brazílii byl název filmu přeložen jako A Vingança do Gladiador (v češtině Gladiátorova pomsta), což bylo pravděpodobně ovlivněno tehdejším úspěchem Scottova Gladiátora (2000). Ve filmu se však žádná postava gladiátora neobjevila. (Stanislaus)

Související novinky

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)

Reklama

Reklama