Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Jako by se na poli za obcí odehrálo něco tajemného. Místní amatérský astronom Blažej (Filip Březina) je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. Jen mu to nikdo nevěří. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má zrovna spoustu práce s dotacemi a zdejší policistka Marková (Erika Stárková) rozjíždí pátrání po ukradené cisterně. Ale proč se tedy nedaleko vinice objevily na poli kruhy? A proč se soused Franta (Jakub Prachař) najednou chová tak divně? Blábolí nesmysly a hledá jakýsi Karadar. Jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice nicméně tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale takové chování je moc i na jeho ženu Boženu (Tereza Ramba). A proč se tu najednou zjevila Rebeka (Kateřina Marie Fialová), která tvrdí, že do téhle na pohled nezajímavé obce přijela pouze kempovat? A komu ve skutečnosti velí generál Sokol (Jiří Langmajer)? (Cinemart)

Logout

Chápu. Šli jste na komedii, co se jmenuje Franta mimozemšťan a na plakátu má největší hlavu Prachař. Kupodivu to nebyl žádný nový Most přes řeku Kwai nebo Občan Kane, ale lehká odreagovávačka, takže je nutné přehánět se v tom, kdo to tu víc sepsuje. Já nečekal nic, dostal jsem hezkou výpravu, na tuzemské poměry kvalitní triky a neskutečné kreace titulního mimozemšťana. Bavil jsem se od začátku do konce a kdyby tam nebyl Kouba, pardon Sokol, dal bych o půl hvězdy víc. ()

Grázl83

Je to blbost, navíc úplně praštěná. Na druhou stranu jsem se několikrát zasmál a film dokoukal bez sebezapření, takže 2* si to zaslouží. ()

Rian_witcher

Scénárista ukradne první nápad z Mužů v černém a ejhle, na světě je komedie ve stylu jak do Hoštic přiletěl ufon. Původní pracovní název jistě zněl Slence, seno a ufon". Prachař si ale zahrál jistě s chutí a hrál ji skvěle. ()

dejvy odpad!

Marně přemýšlím nad tím, jak někdo, kdo natočí takový film, jako Pohádky pro Emu může vytvořit tento paskvil. Očekával jsem trochu praštěnou zábavu, ale té se mi nedostalo. Jen nebetyčné trapnosti...Kriste Pane, kdo na to dal peníze?! A pane Langmajere, máte to zapotřebí? ()

Jandecka

Občas fakt výborné fóry, občas neskutečně přehrocené scénky, občas otravná Stárková. Mimochodem kostým policistky odpovídal spíš nějaké improvizační show, než filmu. No a od doby, co se tam zjeví "generál Sokol", jsme už na vrcholu trapnosti. Celý film zachraňuje mimozemšťan franta... Ten je geniální. 60 % ()

Slepejsek

Hlavní problém filmu spočívá v tom, že neví, čím by chtěl být. A tak je tu od všeho kousek a dohromady od ničeho nic. Jakoby Havlík jen načrtnul téma a všechno se vymýšlelo až na place. A tak se tu Troška (uřvané hospodské hádky) mísí s lacinou parodií (až na výjimky celá linie tajné agentky), sem tam intelektuálský vtípek (jako když si Ramba na pohřeb manžela vezme tričko NIRVÁNA) s dětskou vyprávěnkou (většina vystoupení toporného Filipa Březiny) či trapno (meziplanetární sex) se slzami vystřiženými ze Spielberga (návrat mimozemšťana domů). Chtělo to asi větší nadhled a nesnažit se být za každou cenu vtipný (i hořký úšklebek nad tragikomickou situací je někdy víc než pilou lechtaná bránice). ()

soukyd33

Aha, takže Češi chtěli být buď vtipný nebo se chtěli předvést. No, ani jedno nevyšlo. České filmy jen velice výjimečně prorazí, tenhle ne. Komedie? No možná. Ty dialogy stojí za to. Akční? Těžko. Chaos pro diváka? Rozhodně. To byl zase nápad. 🙄 Vtipné situace tu jsou, ale nic moc. Poznámka: Jakub Prachař hrál ty pohyby vážně dobře. Poznámka: Ani náhodou to není jako Muži v černém. Hvězdiček 2 ()

Inspa odpad!

Ztráta času, a to jsem to díky přeskakování srazil pod půl hodiny. Smutné koukat kam dospěla česká "komedie". ()

mikruu

To je taková ptákovina, že jsem se i místy zasmál. Prachař si evidentně vzal mustr pohybu od švába z Mužů v černém... ()

Annaroz

Asi parodie na sci-fi filmy? Obrovská blbost a neuvěřitelná slátanina, ale chvílemi až tak stupidní, že jsem se volky-nevolky musela smát. ()

vlk++

"Létající talíře jsem viděl poprvé, až když jsem se oženil." Prachař se inspiroval přistáním brouka v MiB a zahrál to velmi dobře, jinak slabá komedie a pár známých tváří, které to nezachrání. ()

motyka52

Že je to pitomost, to by mi nevadilo, to jsem čekal. Ale že je to nuda, v první hodině dokonce nuda k uzoufání, to mě teda sralo. V poslední třetině se párkrát zablýskalo na lepší komediální časy, byly to sice blesky hodně vzdálené, ale díkybohu za ně, jinak by ten film neměl nic. Symbolickou hvězdičku za to (a bezvýznamnou pochvalu Prachařovi, jehož fyzické pitvoření bylo tak pitomé, až bylo vlastně obdivuhodné). ()

Dragoon

To hodnocení mi přijde zbytečně přehnané. Není to geniální počin, ale docela jsem se nasmála. Prachař to zahrál skvěle. Jediné co mi tam dost vadilo, bylo, jak Franta vylezl z vody a starostovi obce vůbec nepřišlo divný, že je úplně suchý. Jinak, docela fajn oddechovka. ()

andrea1661

Tato komedie naprosto splnila moje očekávání. Za mě naprosto praštěná komedie a famózní Jakub Prachař.  Chápu, že se pravděpodobně tento humor nebude líbit všem a rozdělí publikum na dva tábory . V dnešní napjaté a nenávistné době Rudolf Havlík ukázal, že bychom neměli brát vše tak vážně. Jsme přeci švejkovský národ. ()

kusl

Tak tohle byla fakt škoda. Výborný námět, kdy mimozemšťan skončí/přistane kousek od Brna, bohužel nenaplnil potenciál. Ani velice slibnej casting to bohužel nezachránil. Celej film byl hrozně prázdnej, ani jednou jsem se bohužel nezasmál. Nejslabší byl scénář. Fóry typu "a jakou máte spzku na tom vašem létajícím disku", je spíš pro děti ve školce...1 hvězdičku dávám jen kvůli nápadu, že brněnské "falusové" hodiny jsou vlastně vrcholem vesmírné lodi. Jinak nemá vůbec cenu na to chodit, je to ztráta času. ()

tomasfuck

Za mně dobrý. Není to film na Českého lva ani Oskara, ale jako oddechová komedie, proč ne? Jenom se divím, že lidi na moravské vesnici, kousek od Brna mluví tak spisovnou češtinou, absolutně bez dialektu. ()