Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Albert Markovski (Jason Schwartzmann), je přesvědčen, že sled podezřelých náhod rozhodně není jen tak. Najme si proto dva "existenciální detektivy" (Dustin Hoffman, Lily Tomlin), aby vyšetřili jeho současný život. Svérázná metoda dvojice detektivů se vyznačuje zejména pozorným, takřka psychoaalytickým zkoumáním samotného Alberta. Přijdou na to, že ho brzdí táhlý konflikt s Bradem Standem (Jude Law), úspěšným mužem z vedení obchodního řetězce Huckabees. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (75)

imf 

všechny recenze uživatele

Dost nepopsatelný a jen velmi obtížně zhodnotitelný film pro všechny, kterým se hlavou honí myšlenky bez toho, aby respektovaly vyznačené cesty, dopravní značky a semafory. David O. Russell je blázen. Jenže kdo dneska není? Na peprnosti téhle koláži dodává hvězdné obsazení, od roztomile ulítlého Hoffmana, přes civilního Wahlberga, neposednou Naomi Watts a Jude Law... hmm... Jude Law je tu neodolatelný. Stejně jako Jason Schwartzman, který zvládá na jedničku to nejdůležitější - přesvědčí vás o tom, že mu rozumíte... i když mu vlastně vůbec nerozumíte. Stejně jako sobě. Nesnažte se to pochopit. Nejde to. A tak by to mělo být. Pokud bych měl vybrat deset filmů, které moooožná historie docení, Huckabees by v tom žebříčku byl. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Zběsilá hříčka, která mimo jiné odpoví na otázky jako: Jak hrál Jason Schwartzman, než ho Sofia Coppola korunovala králem Francie? Jak se posmívat velkým spiritulním intelektuálům? Jak vypadal Jonah Hill, než ho objevili po role břichatých pohodářů? Kolik tváří a čepců má Naomi Watts? Proč Dustin Hoffman slídí za Judem Lawem? Proč Jude vypráví stále jednu historku? Kolik filmových políček se přemístí za jednu sekundu? K čemu slouží v terapii červený balon? Co má společného zelený aktivista a sudanský uprchlík? Proč hasič jezdí na kole? Co je smysl života? (Dočetli jste to až sem? Existenciální detektivové, máte dalšího klienta..:) ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Jestli takhle si představují v konzumní Kalifornii autorský umělecký film evropského střihu, tak pánbůh s námi. NESKUTEČNĚ užvaněná intošina, s nepřehledným dějem, bez schopnosti vtáhnout diváka do děje a jeden políček divákovi za druhým. Srovnávání s Kaufmanem je zcela mimo, protože jemu na rozdíl od této zmatlaniny nechybí srozumitelnost (ač se to na první pohled možná nezdá), vtip a smysl pro pointu. Nejzajímavější na celém snímku byla tak zcela nesouvisející debata s mým kamarádem o Cronenbergovi, poté, co jsme zhruba po 70 minutách sledování ztratili zcela zájem o dění ve filmu. PS: Upozorňuju, že jsem Russellův fanda a jeho THREE KINGS žeru. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nejsem si zcela jistý, zda jsem viděl existenciální hovadinu protkanou zajímavými myšlenkami nebo přehlídku zajímavých myšlenek obalených existenciální hovadinou, ale je mi to jedno. Takřka po celou dobu jsem totiž měl pobavený úsměv na tváři, za což převážně mohl Wahlbergův antibenzínový hasič, ale zároveň bylo i nad čím dumat, takže u mne spokojenost. Na druhou stranu si dokážu představit duševní rozpoložení, při kterém bych podobný snímek poslal turistickou třídou do horoucích pekel, ale dneska jsem pozitivně naladěn a tak si ještě popřemýšlím nad tím, jak je možné nebýt sám sebou. ()

DrBuznička 

všechny recenze uživatele

Zajisté není těžké mezi filmy najít ty, které různými způsoby předhazují filozofické otázky týkající se existence Boha a jeho působení ve světě či posmrtného života, převtělování. Zatímco ostatní otázky, které k filozofii také neodmyslitelně patří - všichni a všechno jsme součástí něčeho, jsme jednolitá deka/nic spolu nesouvisí, beznaděj atd... - nechávají stranou. Scénárista filmu Má m rád Huckabees se však nebál tyto poházené a nepoužívané otázky sesbírat a vystavit na nich něco, co by se dalo nazývat filmem. Vytvořil však něco dokonale nesouvislého, nesmyslného, nevím zda to byl záměr, ale vytvořil dokonalou parodii na filozofii a filozofy samotné. Já jako student filozofie jsem se již od začátku filmu dokonale soustředil (protože jsem věděl že by to pro mě a můj náhled na zaměření studia mohlo být obohacující), ale ať jsem film osahával svými mozkovými závity sebedokonaleji, nedokázal jsem nahmatat žádnou jednotící linku a tu co jsem přeci jenom vyškrábal mi přišla neuspokojivá a svazovala k sobě svou pseudofilozofií jen některé úseky. Jsem tedy přesvědčen, že film není ničím jiným než prachsprostou parodií zešměšňující naši zlatou vědu - filozofii - a její snahu poskytnout nám odpovědi ohledně naší existence, které můžou naše jistoty a dosavadní vědomí roztříštít na miliony zmatených částic (tak nějak to sliboval ve filmu Dustin Hoffman, žádný závěr, který by mě zabolel a profackoval jsem však nezaznamenal)... Cením si však námětu, hereckých výkonů, některých dialogů a s tím souvisejícíh úžasných scén (např. večere s rodinou tajemného černocha) a hlavně odhodlání... ()

Galerie (64)

Zajímavosti (4)

  • Během natáčení se herečka Lily Tomlin pohádala s režisérem Davidem O. Russellem. Následoval režisérův hysterický záchvat, během nějž rozhazoval rekvizity po place a křičel na ženu nadávky nejhrubšího zrna. Herečka poté prohlásila, že se s režisérem usmířila. [Zdroj: Refresher.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama