Alfie (Jude Law) si v životě užíval všeho, co mu ženy mohly nabídnout - krátkodobých románků. Od bohaté vdovy s chutí na mladší muže (Susan Sarandon) až po svobodnou matku, Alfie měl všechny... a nehledal nic víc. Když však důsledky jeho bohémského životního stylu ovlivní život bývalých milenek i nejlepšího přítele, začne Alfieho zajímat, zda může jít v životě o víc než jen o povrchní románky. A jestliže ano, Tak o co? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Yomega

Mě se to líbilo moc. Že Jude Law je výbornej herec pro mě není nic nového a tímto filmem to jen potvrdil. Lidé si neváží toho co mají až do chvíle, než to ztratí. Tento příjemný snímek je bohužel (nebo bohudík?) i tak trochu o mě, takže až na lehkou rozvleklost sem byl moc spokojen. ()

Utero

Příjemný film s Judem Law. Myslím, že nebylo natočeno mnoho filmů ve kterých by s Vámi hlavní hrdina komunikoval skrz kameru a dával Vám užitečné rady. Díky tomu si snímek určitě zaslouží uznáni. Něco mi na filmu bohužel scházelo, takže plný počet nedám, ale souhlasím, že podání Juda a jeho převtělení do celkem složité role zvládl na výbornou! ()

guri

Pre mna bol Alfie velkym prijemnym prekvapenim. Predpokladal som, ze budem sledovat viac-menej beznu romanticku komediu. Jude Law je jednoducho sympatak, ktoremu som jeho playboya bez problemov uveril spolu so vsetkymi jeho excesmi. Cely film vratane otvoreneho a (pre mna) necakaneho konca a zaverecnych titulkov sprevadza vynikajuca hudba Micka Jaggera a Davea Stewarda. Tento filmovy zazitok si velmi rad opat zopakujem. ()

Torgal

Neviem, asi som tento film nepochopil, ale mne nedal absolútne nič. Žiadne myšlienky nad ktorými by som premýšľal mi v hlave nevyklíčili, hoci podľa tvorcov očividne mali. Inak totiž film neponúka vôbec nič - je to taká absurdná vzťahovka, ktorá v závere vyšumí do stratena. Rovnako spôsob rozprávania, kedy Alfie hovorí priamo na diváka mi prišiel prinajlepšom podivný a nesadol mi. 4+/10 ()

Razzor_82

"Ale nemám klid v duši." Jude Law se pro tuhle roli snad narodil. Znamenitý posun jeho postavy v příběhu. Ze sebestředného narcisty, který si užívá naplno života se postupem času stává uvědomělý člověk. Následně je potrestán samotou. Jeho vnitřní monology a komentáře na kameru jsou naprosto úžasné. Ze začátku příjemně vtipné a na konci mrazivě smutné. Pěkný hudební soundtrack.  9/10 ()

Tyna31

Hey Jude...Ano, pro Juda mám nemalou slabost, je to přece krásnej chlap a to ocení hlavně ženské publikum. Ale tady je vidět, že i on nevsází jen na svůj zevnějšek, ale že umí dokonce hrát. Originální promluvy do kamery. Film na pomezí komedie a drama, který určitě stojí za shlédnutí.Omar Epps jako Alfieho zrazený přítel si u mě získal oblibu, za zmínku stojí vynikající hudba a krásné herečky, hlavně Susan Sarandon a Marisa Tomei:) ()

kwaicheng

Příjemné, nenáročné, trochu mě mátl průběh filmu, čekal jsem totiž happyend a tak jsem mile překvapen a navíc i pobaven. ()

the.emef

Dobře, viděl jsem spousty daleko lepších filmů a dost možná na tenhle taky brzy zapomenu, nicméně teď jsem z něj nadšený. Nejhorší totiž jsou ty filmy, ve kterých objevujete obrovské životní pravdy a nedej bože, když se (alespoň částečně) najdete v hlavním hrdinovi. To pak člověka donutí se zamyslet, a když tradiční patos na konci vykompenzujeme výbornými Judovými monology do kamery, nejde teď nedat 5*. Mně se to prostě líbilo. Ještě jedna výtka: Proč filmaři stále kazí pověst absinthu, když ho před kamerou zapalují? Neopičte se a pijte jen kvalitní tradiční absinthe s cukrem a vodou. Bez ohně. ;-) ()

sehe

Jude Law je neodolateľný muž a jeho herectvo je tak prirodzené,že patrí samozrejme medzi mojich naj hercov ako Susan Sarandon medzi moje naj herečky.Keď k tomu pridám moju srdcovku New York a hudbu Micka Jaggera,jednoznačne hodnotím film Alfie,ako príjemný filmík na jesenný večer. ()

lather

Hravé, svěží, místy sarkastické, zábavné, trefné, elegantní, vkusné! Víc k tomu snad nemohu dodat. Snad jen to, že občas jsou ta klidně a sirově podaná fakta o ženách od Juda Lawa až děsivě pravdivá. ()

ZnalecH

Každé hodnocení je subjektivní. A tento film mě zasáhl přesně tak, že si všechno sedlo, a přestože nedělám řidiče pěkného auta a stelu si postel, tak mi to něco ukázalo. ()

vandalka

Jude Law zírající do kamery a pronášející moudra o smyslu života je na mě trochu moc silné kafe. Jinak tuctový příběh o sukničkáři, který si naběhl a najednou zjišťuje, že mu "něco" proteklo mezi prsty - prostě příběh s morálním poselstvím, jakých jsou tisíce. Pro mě osobně spíš ztráta času a zábavné jen mírně. ()

casef

Výborný začátek, kde jedna vtipná hláška okamžitě střídá druhou. Průměrný střed, kde se to pozvolna táhna a přichází zvrat v myšlení a pohledu na svět. A dobrý konec, kde se potvrdila fráze, že na každého jednou dojde. Jude Law prakticky nesleze z obrazu a pořád komentuje a vysvětluje děj, proč je to tak a né jinak. ()

yerdua

no co k tomu filmu říct, mam z nej divnej pocit, coz znamena ze me nejakym zpusobem oslovil a libil se mi, jinak pro lidi jako byla hlavni postava z toho ucite plyne jiste ponauceni , proste fajn film ()

1peer3

"...zdá sa mi , že problémy , ktoré si človek celý život maľuje čiernou stuhou na okno nikdy nenastanú ... najhoršie sú tie, ktoré vás prekvapia nečakane v stredu popoludní ... " ()

DadysGirl

Přiznávám - čtvrtá hvězda je připsána jen a jen Judovi Law... Jeho oči dží u obraazovky jako magnet... Jinak je to poměrně hořká výpověď jednoho singla, který si myslí, že mu nic nechybí... No pravda, zsloužil by si v tom vykoupat trochu víc, ale vzhledem k podání a celkovému vyznění filmu to tvůrcům odpustím... Sienna Miller je neuvěřitelně fotogenická... Moc hezky se na ní kouká... Což až trochu zastíní její potavu... Ale jinak do obsazení sedí... Je z toho dost zát britská produkce, čili fanoušky jitě potěší... :) Obrazy utkví v paměti... A neodpustím si poznamenat, že takovýhle květináři by měli být všude... A nejen květináři! :) Jo, příjemný film to byl... ()

myse

Až po tomto filmu mi došlo, jak skvělým hercem Jude Law je. Úchvatný vypravěč se šarmem na rozdávání, který to s kamerou umí tak, že jeho kouzlo na mě proniklo i přes obrazovku a já si s ním měla tendenci až povídat, jeho výrazové schopnosti jsou až neskutečné. K tomu jeho vzhled a neodolatelný britský akcent, úplně role šitá pro něj, což jsem si až do posledního momentu nedovedla představit, jak to vůbec zvládne. Nikdy jsem ho neviděla něco TAKHLE zahrát, wow. A k tomu zajímavý příběh tak nějak "ze života", provázený neotřelým vnitřním a vnějším vypravěčem v osobě hlavního hrdiny - skvělé netuctové zpracování a konec, který jsem si přála, prostě nemám co vytknout a co dodat. ()