Alfie (Jude Law) si v životě užíval všeho, co mu ženy mohly nabídnout - krátkodobých románků. Od bohaté vdovy s chutí na mladší muže (Susan Sarandon) až po svobodnou matku, Alfie měl všechny... a nehledal nic víc. Když však důsledky jeho bohémského životního stylu ovlivní život bývalých milenek i nejlepšího přítele, začne Alfieho zajímat, zda může jít v životě o víc než jen o povrchní románky. A jestliže ano, Tak o co? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Mangus

Prvá polovica filmu skvelá, pokým všetko ide tak ako má. Jude Law exceluje, jeho príhovory k divákovi sú veľmi sympatické a je mi ľúto, že film sa ku koncu mení na morálne ponaučenie. Inak veľmi dobré a vtipné. 8/10 ()

Matt2626

Plynulý prechod od veľmi dobrej komédie na začiatku, po dojemnú, na city pôsobiacu drámu na záver. Teda bola o to aspoň snaha. Problém je v tom, že divák na začiatku tuší čo nutne príde nakoniec. Jude Law sa predviedol ako ho nepoznám. Výborný herecký výkon. Ani snímku po formálnej stránke nie je čo vytknúť. Lenže jeho najväčšia slabina je, že nezanechá hlbšiu stopu. Nie takú, ako by som na začiatku predpokladal. 65% ()

moviev

Jude Law jako lamač dívčích srdcí? Hmm... to zní dobře. Ovšem realizace jaksi pokulhává. Postavy, které vám prostě nijak nepřirostou k srdci, scény co mají vyvolávat emoce... nic. Moc často se mi nestává, abych během filmu sledovala, kolik zbývá do konce, ovšem toto byla vyjímka. Nemohu si pomoct, působilo to jako "béčkový" film. ()

Stealth2

Jude Law je bez debat vynikající herecký talent posledních let, každým filmem roste a roste....tady v tomto snímku to jen a jen potvrzuje. Původní film jsem neviděl a už ho mám připravený, Michael Caine je taky herecká osobnost jako hrom, tak jsem na to hodně zvědavý. Moc se mi líbila Susan Sarandon a samozřejmě nestárnoucí kočička M.Tomei. Vykecávání titulní postavy do kamery byl špičkový nápad. ()

Svadbos

Jude Law je šťavnatý, všetky ženské herecké výkony sú dobré, ale nepridávajú na kvalite filmu, zvlášť keď ho porovnáme s originálom z roku 1966, ktorý bol temnejšý a viac mizogynický ()

gizzi-fly

Ohodnotila bych pouze dvěma hvězdami, ale Jude Law si zaslouží jednu navíc. Nebýt jeho hereckého výkonu, vyšuměl by celý příběh do prázdna. Nicméně prima filmek na odpolední siestu :) ()

HonziKaja

Asi to není na plné hodnocení ale jako obvykle když mám celý film takový ten "jiný" pocit jsem povolil. Zajímavý koncept na styl reality show s promluvy Juda Lawa je příjemná změna oproti podobným filmům. Za další obrovské plus je výběr herců, sedli parádně. Já nemám co vytknout. ()

ardeas

Mnohé už bolo povedané, s prevažnou väčšinou komentárov a postrehov súhlasím, výlevy uhla pohľadu hlavnej postavy trefne podané Jude Law-om sú bezpochyby ozdobou filmu, nakoľko pobavia ale aj zamyslia, no neviem sa vyrovnať pri mnohých scénach s ostrým a priam radikálnym strihom scén, ktoré ma dosť rušili. Inak film je dramatickou tragikomédiou, ktorá - podľa môjho názoru - je nadčasová a aj za 20 rokov budem mať čo dať divákovi. ()

luphick

Komentář píšu až po asi dvou letech co jsem film viděla.. a co si z toho pamatuju? Alfie prostě klátí co může, jenže jeden den přijde na to, že je i pro MILF docela stár.. a tak začne balancovat o životě a zjistí, že měl všechno a nemá nic.. no.. co dodat.. nicméně Jude Law se zhostil role dobře a hvězdičky patří jemu ;) ()

JB001

Do včerejška jsem o existenci Alfieho neměl ani ponětí, ale díky kanálu Cinemax jsem se na sv. Valentýna výborně pobavil. O to víc, že jsem byl doma sám a mohl si tak zavzpomínat na dobu svého mládí. Nevím, jestli jsou nejkrásnější ženský zrovna na Manhattanu, ale vím, že v osmdesátých letech byla děvčata v Praze potažmo v Československu hezčí než třeba Pařížanky. A to nemluvím o holkách z Moravy nebo severních Čech. Díky Bohu jsem ale dopadl líp než Jude Law... ()

calisto

V prvom okamihu som sa bála že to bude film o nadržanom, egoistickom chlapovi ktorý behá za každou sukňou. Ale postupne som zistila že ako brilatne Alfie zvládne, čo horšiu situáciu a dostane sa z nej ako mačka, ktorá má sedem životov. Ale našli sa aj prípady na zamyslenie a nazretie do duše muža, ak také niečo vôbec existuje. ()

BulkaNeAsi

Já proste musim dat pet...100% ne....ale 5 hvezd ano...Jude je skvelej...Sienna nadherna...promlouvani do kamery a to bez toho aniž by na Vás létali nesmyslná rádoby moudra...ale prostá reality kterou si málokdo přizná...? Má to spád...i když první půlka je určitě nacvakanější... ()

KcarlosK

Na každou svini se vaří voda aneb kterak proutník k rozumu přišel. To zní jako sci-fi, ne ? Námět v pohodě, herci taky, ale přesto mi tam něco chybělo. Nějak mě to nedokázalo vtáhnout ani na potřetí. ()

Agora

Stokrát obehrané téma, jak proutník nakonec zůstane sám, nezachránil ani okouzlující Jude Law. Začátek byl svižný a slibný, ale děj postupně upadal až k rádoby psychologickému a moralizujícímu konci. Ani komedie ani drama. Ale zase na druhou stranu je pravda, že takhle končí snad všechny filmy na toto téma. Herecké výkony vesměs slušné, nemusela jsem jenom přehrávajícího čínského šéfa, podivného urologa a rozhovor na břehu moře s urologickým pacientem. ()

JARDAHONDA

"Neodolatelný svůdce žen se zamiluje do svobodné matky".. Titulní hrdinou zaktualizovaného přepisu divadelní hry Billa Naughtona nazvané Alfie poprvé byla zfilmována v roce 1966 je poněkud sebestředný, nicméně okouzlující svůdce krásných žen.. ()

xhelmutx

to co bolo? malokedy u mna funguju filmy kde sa nam prihovara hlavny hrdina...z tohto pohladu to bola katastrofa...plytke, slabe, naivneee, a nechutne jednoducheeee...jedno z mala pozitiv je, ze sienna miller stala herecky fakt za to... ()

andreas_tool

Tenhle film stojí na výkonu Jude Law. A ten to zahrál na poctivé 4*.... Scénář taky dobrý, něco mi při druhém shlédnutí chybělo na tu pátou hvězdu, ale když jsem tenhle film viděl poprvé, bylo to i na těch 5. ()