Slepičí úlet: Zrození nuget

• Velká Británie Chicken Run: Dawn of the Nugget (více)

Hejno neohrožených slepic spojí síly, aby zachránilo svoje drůbeží soukmenovce před další hrozbou. Tentokrát se něco děsivého chystá na sousední farmě. (Netflix)

adamix

Na originál to síce nemá, ale tieto sliepky majú aj dodnes stále čo ponúknuť. Dej je plný klišé šablón, ale aardmanovská animácia a humor tomu všednému príbehu dodáva určité čaro, ktoré by iné štúdia len ťažko zvládli. Chýba tomu legendárny soundtrack a infantility je tu možno predsa len viac, nakoľko v jednotke sa našiel aj nejeden seriózny moment, ale má to srdce a hravosť plus v závere aj slušný drive. Za mňa 75%. ()

Comics.jto

Důstojné pokračování po dvaceti letech (Slepičí úlet (2000) pro novou generaci. Sice to není pro mě už tak děsivé ty scénky se sekerama a zabíjení slepic atd. Navíc to v tomhle není už "koncetrak", ale ani to tolik neva. Proč se opakovat že jo. Tentokrát tu mame výrobu ve velkém, a vše je větší než v jedničce. A zaměřuje se spíš na to jakože oblbovaky > šťastná kuřata > ve svalech se netvoří látky který způsobují že je maso tuhé (nějaký můj obor na škole kecy, koho to zajímá lol). Jo no prostě je to taková ta pohádka, která dělá z lidí špatný tvory. A je tu pár i hororovejsich scen atd. Ale prostě pokud nejste už děti není to ono a ty vtipi jsou taky pro novou generaci. Ale je to ok pro rodiče kteří viděli jedničku si takhle s dětmi pustit tento film s "čistší" animací. .  7/10 ()

D.Moore

Mohl to být hit. Nebo spíš měl. Ale to by ho musel napsat někdo, kdo by chápal, v čem spočívalo kouzlo prvního filmu, který je i po 23 letech tím nejlepším celovečerákem od Aardmanů. Zrození nuget je bohužel technicky špička, avšak o příběhu, který by dokázal pobavit stejnou měrou malé i velké, už nemůže být řeč. Jednička byl Velký útěk se slepicemi, který jste si ale užili i když jste Velký útěk neznali. Tohle je průměrné pokračování, které se sice na chvíli pustí do "něčeho jako Mission: Impossible se slepicemi", ale je to spíš křeč. Škoda. Asi nejlépe tu změnu vystihuje soundtrack, který tentokrát Harry Gregson-Williams složil sám bez Johna Powella. Hravost zmizela i z hudby, zbyla vata poslouchatelná nejlépe jako kulisa. ()

oveckaoa

Já osobně nebyl uchvácený tehdy ani z jedničky (je to možná tím, že jsem ji neviděl v době vzniku) a tohle mě přijde ještě horší . Jediné ´´inovace,, jsou v tom, že dají těm slepicím obojek ten je udělá šťastnými a pak je zabijou a dělají z nich nugetky a v tom , že Ginger a Rocky mají dceru. Tentokrát se záporačka z jedničky a její druh vybaví farmou se zabezpečením, které jim je stejně k ničemu jelikož nedokážou zjistit , že se jim tam slepice dostaly. Vtipné mě to nepřišlo a jediné co mě zaujalo byl easter egg na Spláchnuteho (2006)  s tím slimákem (bohužel nezpíval) . 40 procent ()

papadoce

Je to somarina. Som síce dospelý a pozeral som to sám, ale neviem si predstaviť, že sa na tom bavia deti. Možno trochu, ale nie nezabudnuteľne. Pokusov o vtip, či akýkoľvek humor som zaznamenal viacero, ale tých vydarených je len veľmi žalostne málo. Ani príbeh nijako zvlášť nezaujme a postavičky nie sú milé ani sympatické. 23 rokov medzi jednotkou a dvojkou je v prípade animákov celkom nezvyčajný jav. Dvojka, ale zaostáva po všetkých stránkach. Dám také obyčajné dve hviezdy. ()