Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

kecka007

Příběh není špatný. Nicméně bojové scény bychom mohly nazvat spíše ,,kočkováním" jen rány pěstí a ubohé kopance žádná salta žádná akce,nic. Jean je snad v prvním filmu také zranitelný a občas dostává . Ve filmu je hlavní Vyšinutej černoch,kterej záhadně Jeana jako prvního nezabije i přesto že čte jeho deníky a pak mu pomůže při útěku,krypl na vozejku co dělá donašeče aby dostal mastičku,Billy kterej dělá místímu gangu děvku a záhadný netvor který jak se zijstí je Jeanův věrný spolubydlící přes zeď a souboje,dá-li se to tak nazvat. První hvězdu jsem strhla kvůli můře a druhou kvůli Duchovi Jeanovi ženy. ()

chosan

Nejdrsnější Dammův film a musím tedy říci že ne můj zrovna oblíbený ale přesto je to dost dobře natočené a hodně věrohodné 55%. ()

Maarty86

Jeden z nejlepších Van Dammových filmů vzniklých po roce 2000. Bitky působí surově a uvěřitelně, emočně mě film také nenechal chladným. Film jsem viděl několikrát a nikdy nenudil. Slušné akční drama - 75% ()

Ušák89

Co na to mám říct. Typický Van Damme. Začíná jako střízlík, kterému každý ubližuje no a on jim nakonec všem nakope prdel. Tentokrát v ruském vězení kde mimochodem ještě plánuje útěk. ()

honzzicek

Van Damme - to je znamení pořádně akčního (i když mnohdy nekvalitního) filmu. Konkrétně u tohoto snímku jsem měl pocit kvalitně odvedené práce. Příběh je sice omílané klišé, v tomto podání se mi to přece jen zdálo o něco lepší u jiných snímků v podobném duchu. ()

heroin88

Solidný akčný film ,ktorý sa odohráva v Rusku ale natočili ho v Bulharsku,atmosféra Kravavi väzenia sa aj tak podarila ,aj bitky su reálne a kruté, žiadne efekty ,všetko ide naostro. ()

goodridge

jeden z tych lepsich filmov novej doby od van damma. treba uznat ze v poslednych casoch nataca velmi slabe snimky. ale tento je v pohode. ()

Awesomer

Patrně nejlepší Van Dammův film, jenž se s hrdostí tyčí nad tou spoustou braků, ve kterých tenhle drsný chlapík hrál. Ale i tak mám pocit, že nebyl naplno využit všechen potenciál a ze scénáře se dalo vymáčknout ještě o něco více. Nicméně to nic nemění na faktu, že to nebyla žádná pohádka, ale syrový snímek, s přímým tahem na bránu... ()