Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1876 a v New Yorku je slavnostně otevřen Roeblingův most. Je přítomen i mladý a krásný Leopold, vévoda z Albany. Všimne si podivně oblečeného mladého muže, který se pak objeví i na večírku, který pořádá jeho strýc Henry. Ten se totiž snaží Leopolda výhodně oženit, protože po smrti rodičů se rodinné jmění značně ztenčilo. A ta nejbohatší nevěsta je naneštěstí husa. Leopold znovu zahlédne podivného mladíka a začne ho pronásledovat. Až na Roeblingův most, odkud pak oba spadnou... New York dnešních dnů. Podivný mladík – Stuart Besser, jemuž se právě podařilo objevit trhlinu ve struktuře času, která mu pravidelně vždy na chvíli umožní dostat se do minulosti, se probouzí doma a na pohovce leží i Leopold. Stuart se před nedávnem rozešel s půvabnou Kate, která bydlí pod ním a je zaměstnaná v reklamní agentuře. Právě Kate ráno ke Stuartovi vtrhne a on jí nadšeně vypráví o svém objevu. Kate mu pochopitelně nevěří, zlobí se, že ji tahá za nos. Ani podivně oblečený mladík, který se mezitím též s úlekem probudil, ji nepřesvědčí: myslí si, že si Stuart v noci přivedl domů nějakého transvestitu... Když se Stuart vydá ven se psem, který potřebuje vyvenčit, spadne do výtahové šachty. V celé čtvrti totiž náhle zmizely výtahy – jejich dávným vynálezcem je právě Leopold, ač o tom zatím neví. Stuart skončí v nemocnici s mnoha zlomeninami... I Kate odchází do práce – o nehodě zatím neví – a zcela zmatený Leopold zůstává doma sám. Objeví se chlapec od sousedů, Hector, který je zvyklý dívat se se Stuartem na televizi. A pak také Charlie, bratr Kate. Ten se s Leopoldem hned skamarádí: sám je herec, a tak ho považuje za kolegu a jeho podivné oblečení ho nezaráží. Kate má v práci šanci na povýšení, protože její dosavadní šéf J. J. Camden místo brzy opustí. Právě hledají novou reklamní tvář pro propagaci nízkotučného másla a Kate – stále ještě považující Leopolda za výstředního mladíka, který si jen hraje na šlechtice z minulosti – ho přivede na konkurz. Pohledný a uhlazený aristokrat si okamžitě získá srdce všech žen. On sám se cítí stále více přitahován ke Kate... Charlie se snaží získat srdce černovlasé Patrice a Leopold, dokonalý kavalír a gentleman – ne nadarmo pochází ze starého anglického rodu –, ho poučuje jak na to. Při procházce městem vytrhne jakýsi muž Kate kabelku. Dívka ho začne honit, pak se ale do věci vloží Leopold, který ji doprovází. Vypůjčí si koně z kočáru pro turisty a násilníka brzy dohoní. Snad poprvé Kate na vteřinku zaváhá: kdo vlastně Leopold ve skutečnosti je? Kate odchází na večeři s J. J. Domnívá se, že bude pracovní a že ji  J. J. chce informovat o jejím povýšení. Ukáže se ale, že ji prostě jen balí. Pak se tam objeví Charlie s Leopoldem, který neomalenci do očí řekne, co si o něm myslí, a zesměšní jeho údajné znalosti francouzštiny a klasické opery. Kate je zděšená: právě teď, když všechno vypadalo tak nadějně, má pěkný průšvih... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (333)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Je to pravděpodobně poslední romantická komedie Meg Ryanové, tak k ní buďme vstřícní. Osobně se k tomu ani nemusím nutit, mile mě překvapila. ON je viktoriánský osvícenec a jakožto takový se nechce spokojit s povrchními husičkami, předhazovanými mu za účelem sňatku, ONA je současná samostatná žena s vlastní hlavou a otrávená z negentlemanských móresů svých vrstevníků. No a teď zkuste dát ty dva dohromady bez pomoci cestování v čase. :-) To bych vážně neřešil, protože celá zápletka s červí dírou je jen záminkou k tomu setkání a taky k správně romantické pointě. Určitě to není pokus o sci-fi. Pojďme se na Kate a Leopolda dívat očima starosvětského diváka, který má rád staré romance s Audrey Hepburnovou a v jednom kuse lamentuje, že už se takové filmy netočí. Protože tohle je jeden z nich. Ne nadarmo zní ve scéně na požárním schodišti Moon River ze Snídaně u Tiffanyho. 70% ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Roztomilý film plný zašlé romantiky,kdy je člověku líto, že nežil v době 1878, kdy se narodil můj dědeček. Ano, byla to doba mužných kavalírů, dvorností a život plynul klidněji. Žena sice neměla volební právo, byla ale v životě muže něčím krásným, něčím pro co stálo zato tasit meče a nosit růže. Ach jo.... Meg RYAN byla roztomilá a Hugh JACKMAN byl prostě fešák. Vysoký s dvorným chováním (kde jej Hollywood vyhrabal ?) viděla jsem ho poprvé, ale zapamatuji si jeho charisma. Fakt je, že s takovým námětem by se dala dělat větší kouzla a mohlo tam být ještě více vtipu, ale díky i za toto pokoukání na film, kde se nikdo nefackoval ani nesouložil. Prostě balada pro duši. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Kdesi nad Brooklynským mostem v New Yorku se rozléhá skladba Moon River a na střeše domu se za tónů smyčce koná romantická večeře šarmantního anglického vévody a emancipované Američanky. Láska jako trám? Možná? Je mezi nimi totiž propast 125ti let. Trošku tak pošilháváme po žánru sci-fi, i když v romanci je možné takřka vše. Romantická komedie (jejíž druhá část je kupodivu povedenější) naštěstí nečerpá jen z trablů galantního gentlemana v moderní společnosti. V omezeném čase se milenci sbližují relativně slibně, slušně jim sekunduje i dvojice Meyer/Schreiber. Hlavní devízou je ale duo Meg Ryan a Hugh Jackman, kdy první jmenovaná se v žánru pohybuje už nějaký ten pátek a stále má co nabídnout a Jackman je jednoduše přesný. Zejména v situacích (znalosti opery a francouzštiny, gastronomické zvyklosti), kdy může projevit své schopnosti vychovaného a vzdělaného elegána z dob minulých. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tenhle film my ležel v poličce strašně dlouho než jsem se odvážil na něj koukat, a bodet by ne, za 1) romantiky nemám rád za 2) opravdu nemám rád dlouhé romantiky. A tohle je 1 i 2 najednou. Nechtěl jsem na to koukat ještě pěkně dlouho, ale jelikož jsem to měl v pořadníku tak jsem si řekl, že tak špatné to být nemusí. No ono nebylo ale fakt jsem se i dost často nudil, cestování v čase bylo nudné. Aspon že to zachraňuje Jackman a Ryanová. ()

amirgal 

všechny recenze uživatele

Komika jednoduchých technických řešení a vědeckých vysvětlení, zřejmě leckoho pobaví, ale bať. Já jsem se bála především přesentimentalizované atmosféry a přepjatých dialogů. Toho, že se, jako obvykle u účelově sentimentálního žánru, u téhle romantické komedie rozlítím. Kupodivu - nestalo se. Bylo to docela příjemné. (Ale neberte mne moc vážně, já vidím jednu romatickou komedii za tři až čtyři roky :-) ()

Galerie (59)

Zajímavosti (11)

  • Když se Leopold poprvé probudí ve Stuartově bytě a omylem zapne televizi, zrovna v ní běží epizoda britského seriálu The Prisoner (1967). (CrypzzXD)

Reklama

Reklama