Ve snímku Chisum se na sklonku své bohaté filmové kariéry čítající více než 200 rolí představuje John Wayne jako John Chisum - skutečný rančer a král dobytkářů odhodlaný bránit své království proti nenasytnému developerovi (Forrest Tucker). Wayneova racionální postava do tohoto vitálního zpracování událostí z války v Lincoln County v Novém Mexiku v roce 1878 hladce zapadá. „V dokonalé režii Andrewa V. McLaglena v duchu amerického realismu a se skvělou kamerou Williama H. Clothiera" (The Warner Bros Story) je Chisum typem monumentálního westernu s vyhrocenou zápletkou, díky kterému se Wayne udržel mezi hvězdami. (Magic Box)

Gig

Johna Chisuma mán hrozně rád. Ač to není film Howarda Hawkse, tak hrozně připomíná. Není to jen Johnem Waynem. Ten zahrál mnoho westernů různých režisérů. Ale je to i tím úvodem a vlastně i koncem, tou hudbou, těmi obrazy. Navíc Christopher George se tu chomítá. A kdo zná El Dorádo, tak ví. Sice příběh Billiho Kida byl ztvárněn mnohokrát. Tak tu to miluju pro ty postavy, stavbu příběhu ala zmíněné Eldorádo nebo Rio Bravo. Navíc pro mě dobré znamení dobrého westernu. Kde jsou krávy, nemůže to být špatný western. ()

rochelka

Western jak má být ! Johnu Waynovi to na koni pořád sluší a dokazuje, že střílet ještě nezapomněl. Zápletka je dobře zpracovaná a škála postav rozmanitá a hezky vykreslená. Rovněž mě zaujal prostor, který byl dán Billymu Kidovi a Patu Garettovi. Je na co se koukat a rozhodně je to jeden z těch povedenějších westernů... ()

brasek

Snímok má jednu veľkú chybu a to, že je príliš pridlhý na zápletku príbehu. Viac som sa nudil ako bavil a vo finálnej scéne je možno viac mŕtvych ako žilo v meste chlapov. Celkové hodnotenie: 2.5 hviezdičky. ()

PTuranyi

Klasický western zo zlatého veku amerického westernu. Produkcia je profesionálna a herecké výkony na čele s  Johnom Waynom presne napĺňajú westernové požiadavky. Čiernobiele rozdelenie hrdinov tak trocha nabúrava postava Billyho Kida, ktorého slovenský dabing vtipne pomenoval Billy Decko. Ten okrem pomsty rozvíja aj romantickú linku s Chisumovou neterou. Zbytok je klasický zápas dobrého a spravodlivého farmára a jeho priateľov proti chamtivému zbohatlíkovi a jeho bande skorumpovaných nohsledov. 70% ()