Jak mít sex

• Velká Británie How to Have Sex (více)

Tři britské teenagerky jedou na prázdniny a doufají, že je čeká nejlepší léto jejich života – naplno se vrhají do divokého nočního života. Skvělý, neonem prozářený debut kameramanky a režisérky Molly Manning Walker o trojici britských teenagerek na divoké prázdninové jízdě plné alkoholu zaznamenal obrovský úspěch na festivalu v Cannes. Vtipný, promyšlený, ale zničující pohled na složitost ženského přátelství a sexualitu dospívajících. (Film Europe)

Domineus

Normálne mi stačilo sa na ten film pozerať a mal som pocit, že mám 2 promile. Prvá polhodina vlastne o ničom inom ani nebola, čo zo začiatku možno bolo fajn, ale stráviť tým tretinu filmu bolo fakt moc. Potom to začalo byť trochu "poučnejšie", ale s tým sa to začalo patrične ťahať. Myšlienka fajn, ale že by ma to nejako bavilo sa povedať úplne nedá. Takto nejako si ale predstavujem Britov na dovolenke. 35% ()

SAINTS

Ako mať sex je na prvý pohľad film s celkom banálnou zápletkou, prostoduchými postavami a minimálnym potenciálom zaujať hocikoho vo veku 25 a viac. Ak mu však divák dá šancu - ale najmä, ak dá šancu jeho svojským hrdinom- vykľuje sa z neho príjemné prekvapenie v podobe bystrej a vnímavej drámy, ktorá sa v tom najlepšom zmysle slova na nič nehrá. Mládež je v snímke vynikajúco obsadená aj zahraná. Platí to hlavne pre ústrednú Taru, vynikajúca Mia Mckenna- Bruce. Táto postava sa mení z povrchnej tínedžerky na takmer tragickú postavu. Film hovorí aj o žiarlivosti a rivalite v kamarátskych vzťahoch. Molly Manning Walker natočila nápadití debut. Tému, prostredie a postavy, ktoré si vybrala zachytáva s autenticitou, citom a porozumením. Film na festivale v Cannes získal cenu Un Certain Regard. Tuto filmárku sa oplatí sledovať. ()

pushover

Indie film, který ze začátku působí povrchně, ale postupně nabírá hlubší emoce. Mia McKenna-Bruce to dala přesvědčivě bez zbytečných slov. ()

Fin_429

Jak mít sex je film, který se na první pohled jeví jako jedna dlouhá párty - čímž i bez pochyby je. Ovšem tak perfektně balancuje mezi náladami, postavami a dějem, že by si jen za scénář, tohle audiovizuální disco zasloužilo četná ocenění.. ()

DonBraso

Tak už jsem zase v Řecku. Film se s tím vůbec nemazlí a hned jedeme bomby. Párty, chlast, chlebíčky, kozy....no však to znáte. Prostě si parta holek chce užít a to samozřejmě platí i u kluků. Debutující režisérka natočila možná i svůj příběh, těžko říci, většinou tyhle poznatky při prvních filmech jdou vždycky v dramatech hodně z osob co je točí, ale je to čirá domněnka a je vlastně nepodstatná. Důležitý je obsah pro diváka. A tohle sedlo jak prdel na hrnec. Mám takový příběhy ze života rád a tento je zase tak malinko jinak natočený, že nechává celou dobu diváka v nedbalkách co se bude dít dál a co se vlastně stalo. Je to otevřené téma, jedna věc při sexu, která rezonuje v jedný holce, kterou Mia skvěle zahrála a její mimika dodává filmu hrozně moc. Film nemá vítěze ani poražený, jen tak ukáže jak se někdo jde zabavit , užívat si mladou noc po barech, s přáteli a najít si kluka, který by udělal nejen dobře na duši. Typická artovka, která padne na Film Europe, ale už jsem malinko předběhnul. Ač jsem si říkal, že zrovna na holky puberťačky moc zvědavej nebudu, tak překvapila ta lehkost o tom se zeptat, že se my líbíš. Ta věc co proplouvala filmem tam byla každou sekundu a stejně nic..85% ()

a0001 odpad!

Film o shite, je úplne jedno čo tým chcel "básnik" povedať. Je to presne ten shit ako keď pozeráš zbytočné príbehy na instagrame, obed, večera, nápoj a pózy. Je to jednoducho shit ktorý aspoň trochu normálneho diváka nemôže zaujať. Ale ak chceš vidieť nudný shit troch ogrcaných pubertálnych kráv tak si to pusti. ()

blondboss

Teenage movie, ktorý sa na nič nehrá a vo svojej realite a "surovosti" ukazuje zmýšľanie mladých ľudí s dôrazom na užívanie si slobody a objavovania svojej sexuality. Pre teenagerov určite jeden z tých lepších filmov, na ktoré im odporúčam ísť aj na kino projekciu, pre nás starších už len taká rutina, ktorá nám nič neprinesie. 60 % ()

rigby

Náplní i zpracováním možná tak pro puberťáky. Nesympatické obsazení, nicneříkající "děj", špatná kamera, prostě tohle šlo zcela mimo mě a znamenalo to jen ztrátu času. ()

F2003F

Spring Breakers odvar alebo čo, ktorý mne osobne (asi aj všeobecne mužskému pohlaviu) nemá čo zdeliť. Dobrá kamera, prostredie, výkony, réžia, ale žiadne kozy čo by to mohli vytlačiť aspoň na 3 a trochu zahmliť ten lacný scenár. ()

Simon.Dobes

Ako mať sex nám rozpráva príbeh o tom, ako ho vlastne nemať. Na to, že to je festivalovina, má dobrý marketing - ono to vyzerá ako klasická teen komédia počas nočnej žúrky plnej alkoholu. A názov je pre mladých tiež zaujímavý, takže je možné, že si ho mainstremoví ľudia zapnú. Samozrejme, budú sklamaní, keďže nedostanú to, čo chceli. Film je fajn, má odkaz, ale chcelo by to viac dotiahnuť. Šestnásťročné baby, ktoré sú samé na dovolenke bez obmedzenia peňazí? Pijú vkuse a opica vôbec nepríde? Má to nejaké logické nedostatky, no i tak by som to povinne pustil deviatakom a prvým ročníkom na strednej. ()

Martinko991

Konečne reálne zobrazenie ako to medzi teenegarmi reálne funguje a nie rozprávky o princovi na bielom koni a podobné žvásty. Dievčatá to zahrali skvele, miestami som mal pocit akoby to nebolo ani hrané, iba jedna vec mi nesedela, celkom pohladná britka a tak dlho panna pri životnom štýle britských dám či už doma alebo v zahraniči na dovolenkách? :D ()

dragon'88 odpad!

Odpad lebo je to pre kazdeho sudneho cloveka nepozeratelne.  Britska spodina ide "zit" s dalsou britskou spodinou na party dovolenku do chudobnej krajiny.  Mali dievky ist niekoho zbalit do kniznice.  Nie "slozitost", ale "nesvojpravnost", mozgy na intelektualnej urovni 9-rocnych v telach dospelych.  Toto nikoho nevychova, iba si nad tym kritici pohonia a pozalamuju rukami, ale tym ludom sa to v skutocnosti paci, inak by to nerobili.  Nothing changes, 'cause it's all the same The world you get's the one you give away It all just happens again, way down the line There is a chain that's never broken You know the story, it's sad, but true An angry man gets drunk and beats his kids The same old way his drunken father did What comes around, well, it goes around. At 17 Shannon is pregnant As young as her mom when she had her Her kid is never gonna have a dad The same old way that Shannon never had And welfare moms have kids on welfare And fat parents they have fat kids too You know it's never gonna end The same old cycle's gonna start again What comes around well it goes around... ()

Tribbiani27

Silné...fakt silné...sedíte, koukáte a i když postavy nic neříkají a jenom zírají, tak vám tluče srdce jak o závod a žijete s nimi. Po delší době zase film, který mě vtáhnul natolik do sebe, že jsem za celý film nevzal do ruky telefon :) fakt dobrý! ()

caerol

Asi hodně nadhodnocený film, ne? Vždyť se tam skoro nic nedělo, tohle má teda od pořádného dramatu hodně daleko, čekala jsem teda úplně něco jiného než hoďku a půl čučet na ožírající se kravky. ()

Missfit

Sice jsem se malinko ztrácel v dějové lince, ale poselství, střih, zvuk, hudba a charakter postav - výborný. Ne, že by šlo o film, který by člověk měl vidět stokrát... Někde na pomezí dramatu, komedie, romantiky, to celé se špetkou napětí.  80% ()

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (více)

36. Evropské filmové ceny ovládla Anatomie pádu

36. Evropské filmové ceny ovládla Anatomie pádu

10.12.2023

V sobotu 9. prosince proběhl v Berlíně 36. ročník slavnostního předávání Evropských filmových cen, které každoročně pořádá v Německu sídlící Evropská filmová akademie. Vítězným snímkem večera se bez… (více)

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

Byly rozdány Zlaté palmy v Cannes

Byly rozdány Zlaté palmy v Cannes

27.05.2023

76. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému závěru a nastal tedy čas, aby byly rozdány Zlaté palmy. Hlavní ocenění prestižního festivalu díky rozhodnutí poroty, jíž… (více)