Shortbus sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus, otevřeném pro lidi všech sexuálních orientací. Film ukazuje možné způsoby, jak najít odpovědi na stále se vracející otázky: jak milovat a být milován. Jak být šťastný... (oficiální text distributora)

Falko

Ani sa necudujem, ze tento film vzbudil na filmovom festivale v Cannes najväcsie diskusie, pretoze tu si reziser John Cameron Mitchell podobne ako Larry Clark pri filme KEN PARK nedal ziadne servitky pred usta. Vlastne sa cudujem, ze sa vobec takyto film na festival dostal, pretoze toto naozaj nie je film pre kazdeho. Mozno asi tak na 60% pre gayov kvoli hlavnym hrdinom a ich problemami a tych zvysnych 40% nechcem radsej zaradit. Jasne, ze okrem soft pecka tu ide aj o psychologiu postav, ale aj o cinskej sexualnej terapeuticke Sophii, ktora nikdy nemala orgazmus a pocas celeho filmu sa snazila prist na to, ako ten orgazmus dostat :-) Pre mna to bolo dost nudne, ale mozno pre mnohych to bude aj zaujimave alebo skor nechutne kvoli odvaznym scenam, pre ktore maju reziser a herci moj obdiv............ 14.08.2008 ______ Sook-Yin Lee - (Sofia) +++ Paul Dawson - (James) +++ PJ DeBoy - (Jamie) +++ Lindsay Beamish - (Severin) +++ Raphael Barker - (Rob) +++ Hudba: Yo La Tengo +++ ()

rawen

Určitě zajímavý snímek, který se zaobírá téměř výhradně sexuálními záležitostmi a to bez obalu - pornografické scény nevadí, bylo by pošetilé točit podobný film s velikými cenzorskými nůžkami v levé ruce - Shortbusu bohužel chybí nějaký pořádnější konec a hlavně jsem moc neuvěřil motivaci jednotlivých protagonistů příběhu. Přítelkyně mi řekla, že prostě v tomto nerozumím ženám - nerozumím tedy v tomto ženám a dávám 6/10 ()

Parlay odpad!

Jeden z mých dobrých přátel o tomto snímku tvrdil, že takovýto "sprostý nářez" má citlivá dušička nestráví. Já bláhový se s ním o pivko vsadil, že u něj vydržím až do závěrečných titulků... Jedno pivko bylo málo, měl jsem chtít víc. Obscénní, nechutná, bezmyšlenkovitá a samoúčelná podivnost. No zkrátka hnus. ()

slunicko2

Nasycená konzumní společnost ještě nemusí být také šťastná společnost. 1) Film lze vnímat, jak dokazují mnohé komentáře, různým způsobem. Ti, kteří registrují jenom první plán, v něm vidí nepříliš sofistikované porno, navíc ještě homosexuální - prostě hnus, Pepo. Těmto slepým a hluchým nemám, co bych řekl._____ 2) New York is where everyone comes to be forgiven._____ 3) Film lze chápat i jako učebnici sexu pro pokročilé. Běžný teenager (tedy začátečník) si z předváděných scén vezme nejspíše ty sexuální polohy a pokud něco ocení, tak nesporně originální zpěv americké hymny._____ 4) I'm looking for a job! Sofia: What kind of a job? A handjob?_____ 5) Někdo vytýká sexuálním scénám přílišnou explicitnost a nedostatek erotičnosti. Ale ty scény přece nemají být erotické, to by většina z nich ve filmu nemusela být. Sex demonstrovaný na dřeň bez jakékoli erotické konotace je vyjádřením psychického stavu postav, jejich vykořeněnosti, bezradnosti, tápání, které nabývá občas až absurdních rysů. Je to hyperbolická výpověď o stavu společnosti, k jejímuž vyjádření použil homosexuální režisér vlastní zkušenosti._____ 6) It's just like the 60's. Only with less hope._____ 7) Režisér spolu s kameramanem pobíhal při natáčení některých scén nahý, aby se herci snadněji uvolnili._____ 8) Kluby jako Shortbus jsem v New Yorku navštívil a musím potvrdit, že režisér ani v nejmenším nepřehání._____ 9) Kromě své pravdivé upřímnosti padni komu padni má film i další přednosti - zejména skvělou hudbu. A to vibrační vajíčko na dálkové ovládání mě prostě dostalo:)_____ 10) These bitches sucking cock and eating ass... then they show up at the buffet and say they're vegan. ()

sharky

Když překonáte prvních pět minut a pohled na kluka, kterej se udělá sám sobě do pusy, tak vás čeká 95 minut docela stravitelné podívané, která sice trošku nudí, ale je sem tam vtipná a má to dokonce i náznak hlubší myšlenky...nebo tím možná tvůrci chtěli říct, že maj prostě rádi život a hlavně sex, s čímž se asi ztotožní většina z nás;) ()

• Během konkurzu museli všichni zúčastnění předložit 10minutové video sebe sama popisující významnou sexuální zkušenost. Režisér takto obdržel cca 500 nahrávek. (Proroček)
  • Scény skupinového sexu se účastnil i sám režisér John Cameron Mitchell, kterého je možné na okamžik zahlédnout, jak orálně uspokojuje jednu z žen. Přestože sám Mitchell je homosexuál, v rozhovoru se vyjádřil, že ho to ono uspokojování ženy docela bavilo. (Mo.)

Prachy dělaj člověka

Prachy dělaj člověka

12.01.2007

Charlie Kaufman, slavný a Oscarem oceněný scénárista Věčného svitu neposkvrněné mysli, se rozhodnul režírovat svůj první film. To není žádná novinka, o filmu s prapodivným názvem SYNEKDOCHA se mluví… (více)