Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Akční
  • Krimi

Recenze (5 548)

plakát

Ropáci (1988) (studentský film) 

Cimrmanoidnímu příběhu jedné expedice 1)  za ropákem bahnomilným chybí výraznější humor a větší spád._____  2)  Ale story je na druhé straně obecně velmi srozumitelná, ve své době u nás skvělá a i dnes má divákovi co říci._____ 3)  Okolnosti vzniku filmu a následné cesty Jana Svěráka do USA pro studentského Oscara výstižně symbolizují konec reálného socialismu u nás. Detaily pěkně popisuje komentátor sator*****._____  4)  Výstižný koment: Cimr*****._____

plakát

Mlčení mužů (1969) 

Nezdařený mix detektivky s psychologickým filmem. 1)  Zajímavé na lehce napínavém snímku s výbornou atmosférou a nepříliš věrohodným dějem je prostředí - byt, sklep, praní prádla, telefon._____  2)  Bez diskuse nejlepší zážitek poskytne ve svém filmovém debutu 12letý Erik Pardus (Standa, hlavní role)._____ 3)  Za zmínku stojí i Rudolf Vavřínek nezjištěného věku (Standův kamarád z domu Lojza) a pro mě nepochopitelný Krampolův dabing 40letého Svatopluka Matyáše (podezřelý Mirek)._____ 4)  Motiv listonošovy smrti je velmi pochybný.

plakát

Dej si pozor! (2016) 

Příjemný thriller 1)  mě zaujal především svými mužskými protagonisty._____ 2)  Především je tu výborný herec, přitažlivý 14letý Australan Levi Miller (hlavní postava Luke), který je, jak vidím, docela obsazován do bohužel nepříliš kvalitních snímků._____ 3)  Dále je tu 15letý Australan Ed Oxenbould (Lukeův přítel Garrett), Aleks Mikic nezjištěného věku ani národnosti (nejspíš bývalá Jugoslávie) (přítel Ashley Ricky, první spoutaný) a 22letý Australan Dacre Montgomery (druhý nápadník Jeremy)._____ 4)  Obsah TV Nova nečtěte - vyslepičí půlku napínavého děje._____ 5)  Nepochopil jsem, co je na tomto thrilleru komediálního.

plakát

Federer–Nadal (2023) (divadelní záznam) 

Příjemná divadelní hra 40letý Jakub Prachař (rituálům podléhající Nadal) a 50letý nepřípadně tlustý Marek Taclík (Federer) pod dozorem 39letého Petra Kolečka (rozhodčí) si hru očividně užívali. Radost, kterou prožívali, na mě dokázali přenést a tak jsem se rovněž docela bavil.

plakát

Čistič (2015) 

Depka. 1)  Nějak jsem se v depresivním ději nevyznal._____2)  Zaujal mě 26letý Noël Czuczor ve své filmové prvotině.

plakát

Blázni a děvčátka (1989) 

Zaujali mě 15letý budoucí režisér Radim Špaček (13letý Jirka) a 14letý Robert Hudecký (Jirkův spolužák Kocman). Jejich věk uvádím k roku natáčení 1988.

plakát

Gangsteři (2010) 

Zase jeden heist film. 1)  Zůstal jsem bez vztahu k postavám, bylo mi jedno, co se komu stane. Proto nemohu dát vyšší hodnocení._____ 2)  37letý Michael Ealy (lupič Jake), 29letý Hayden Christensen (řidič u lupičů A.J.), 37letý Paul Walker (lupič John), 30letý Tip T.I. Harris (propuštěný lupič zvaný Přízrak) či 32letý Jay Hernandez (policista Eddie) tak moc sexy nevyhlíželi, aby mohli mé hodnocení změnit.