Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Autogram

Herecké obsadenie filmu môže byť hviezdne alebo super hviezdne. No ani to ho nezachránilo, aby som z neho nemal celkom priemerný dojem. Nemám nič proti romantickým filmom so zvláštnym vývojom udalostí, sú mi často sympatické, ale tu sa príbeh vyvíja tak nekontrolovane, až mi to sympatické nebolo. ()

Nepi

Zajímavý film se skvělým hereckým obsazením,který se snaží vcítit a ukázat vztah dvou mileneckých dvojic.Veterán Mike Nichols udělal film zajímavý,že děj je vyprávěn po uplynutí určité doby a my jako diváci musíme pozorně poslouchat dialogy,abychom pochopili kolik času mezitím v ději uplynulo.Ještě musím vyzdvihnout herecké výkony, především Natalii Portman, která mě v tomhle snímku fakt mile překvapila. ()

dinsdale

Jedna z nejopravdovějších vět, jakou jsem kdy ve filmu slyšela: "Myslela jsem, že půjdeš spát." "Měl jsem dojem, že se se mnou chceš rozejít, a nechtěl jsem to slyšet v pyžamu." ()

Kangaxx

Hviezdami nabitý pohľad na štvorčlenný kolotoč vzťahov, ktorý vyniká výlučne hereckými výkonmi. Sto minút varenia bez prísad aneb nudné osudy štyroch emocionálne nestálych jedincov. Aj keď zoberiem do úvahy sarkazmus na dnešné vzťahy, vychádza mi nuda skrývajúca svoju existenciu za vulgárnymi dialógmi. ()

Vercinix

Dle mého film, který se snaží vzbudit dojem nad své možnosti. Volbou zajímavé a často i kvalitní hudby se snaží navodit atmosféru jakési hloubky, vyšší motivace či něčeho tomu podobného, ale ve skutečnosti se ona hudba mění v patetický podkres. Plitké a povrchní plácání bezduchých sprosťáren o sexu je asi možná na filmu poutavé pro puberťáky ať současné nebo ty zamrzlé, ale mě desetiminutový internetový dialog o kuřbě čuráků nepřijde nijak přínosný ať se na to dívám z jakékoli stránky. Snad by se v tom dala najít pointa a příběh o lidech, kteří přes veškeré souložení, nevěru, sexuchtivost upřímnost a lež, snaží nalézt cestu jeden k druhému, kterou tím nenávratně ztrácí, jelikož se jeden druhému musí nutně zošklivit. Snad by se nalezl rozměr jakési osobní neschopnosti vymanit se jak z biologických, tak ze společenských pout bontonu, jeho porušování a snahy dosíci ideálu lásky i perverze. Snad ano! Ale přes kupu úchyláren, změť nesmyslných scén, které jsou jen proto aby zašuměly a zhasly, jen proto aby byly, stejné fádních a nezajímavých dialogů, je toto snad sotva vidět. Pokud to má nějaké hlubší poselství, snad koutkem oka jsem něco takového zahlédl, ale jinak bych toto řadil spíše kamsi mezi filmy pro adolescenty, komedie a odpad. A pokud si někdo myslí, že je film na úrovni, když k něčemu někdo přihodí zajímavou hudbu, známé tváře a nastříhá scény na přezkáčku, tak se velice mílí! (třetí hvězdičku přidávám jen za onen náznak myšlenky, který jsem si tam beztak vložil sám) ()

jefff

Na dotek je drama o vztazích mezi čtyřmi newyorčany. Překvapivě silné obsazení hlavních postav nedokázalo vyvolat pocit soucítění s postavami ani vtáhnutí do děje. Kdo nezklamal je Clive Owen, ale i ten má na víc než zde předvedl. Julia Roberts mi přijde, že film měla jen jako dovolenou a nijak jí vlastní výkon nezajímal. Jude Law i Natalia Portman odvedli standartní výkon nijak zvlášť objevný. Když jsem viděl zdejší hodnocení, čekal jsem strhující vztahovou jízdu nad kterou budu ještě dlouho do noci přemýšlet. Nic takového se nekonalo, špatné to sice vyloženě není, ale jednou zkouknout a zapomenout. ()

Josefin

Tento film Na Dotek velice emocionálně vypečený kousek.To co se odehrává v tomto dílku naservírované přímo bez obalu už poslední tisíciletí naplno prochází našimi životy. Všichni protagonisté byli skvělí, nejlepší výkon podal Clive Owen a Natalie Portman. Stíhá nás na každém kroku v mozku se mi vyrylo tisíce otázek, opravdu podal téma k zamyšlení je lepší říkat pravdu, mlčet, lhát v situacích, kdy skutečně musíte jednat. Napadá mě jen pořekadlo mé babičky: "mlčeti zlato, mluviti stříbro" . Nicholsovi se to tentokrát povedlo. Jestli múžu tak tenhle film nedoporučuji párům v krizi ani čerstvým singl. Pustit si ho ve správnou dobu,kdy jste bez milostných problemů:-) ()

milancecil

Určitě jde o jedno z těch úspěšných převedení divadelní hry do filmové podoby, kdy na uvěřitelném příběhu čtveřice vrstevníků, Londýňanů, Alice, Anny, Dana a Larryho, se vystavuje pohledům diváků kvalita současných vztahů mezi ženami a muži, ve zvláštní vztahové hře, kde vzájemné vztahy mají již jen jakousi omezenou trvanlivost, jakousi prvoplánovou dočasnost, kdy hloubku citu nahrazuje jen prudké citové vzplanutí nebo jen jakési okouzlení, které dlouho nepřetrvá, kdy věrnost je již jakoby značně orezivělé vztahové klišé, citlivě budovaný děj příběhu stojí na opravdu výborných hereckých výkonech, doslova bezchybných, tak přesvědčiví všichni ve svých rolích jsou, jak si lehkovážně manévrují ve vzniklém vztahovém propletenci, ubližují si, zraňují se, trýzní, opravdu silný, hořko-trpký příběh. Zajímavý komentář : Fridecka ()

Luteka

Myslím si, že je to zbytečně přeceňovaný film. Clive Owen jasně převyšuje své slavnější herecké kolegy - a to je asi tak vše, co si o tomto filmu budu pamatovat. ()

solskjaer

No, musím uznat, že vaše hodnocení (80 %) mě dost překvapuje. Ne, že by film byl zas tak velký průšvih, ale k nadprůměrnosti mu toho dost chybí. Za prvé mě film nesmírně nudil, za druhé jeho první polovina byla strašně moc přeslazená a ta druhá byla zase chaotická a místy nepřehledná, což bude spíš má chyba, neboť jsem si strašně moc přál aby už ty nastavované a nikam nevedoucí dialogy skončili a s nimi i celý film, který se od počátku filmu vůbec nikam nepohnul a vlastně celý film se řešila nesmrtelnost chrousta. Je to škoda. Na tenhle film jsem se fakt těšil, už kvůli hercům, kteří sice nebyli špatní, ale ani nijak výrazně nepřekvapili, tedy až na Cliva Owena, který byl fakt hodně dobrý. Ale lhal bych, jedno potěšení mě film přeci jen přinesl. Závěrečné titulky! ()

padmé

Nemam slov....osobně, když jsem šla z kina měla jsem husí kůži, kterou mám ještě ted, kdyz si na to vzpomenu....naprosto mrazivý příběh o vztazích dnešní doby...Když se nad ním zamyslíte, zjistíte, že se vám tohle stává pořád...je to příběh skutečných lidí z masa a kostí...o štěstí, lásce, zklamání, sexu, lžích, náhodách...prostě o životě takovém jaký je... U Closeru je velmi znát, že je napsán podle skvělé divadelní hry Patricka Marbera...Na dotek je skutečně divadelní hra na plátně, ale kdo nemá rád divadlo nemusí se bát - je skutečně o co stát...pro mě jeden z nejlepších filmů poslední doby a jak poznamenal můj sedmadvacetiletý bráška bude se vám chtít zvracet jaká to je pravda....prostě pravda až to mrazí... ()

Chise

Silné a mrazivé vztahové drama, které si nebere servítky. Konečně se dá na téma "vztahy" vymyslet něco originálnějšího než "Miluju tě a jsi smyslem mého života". ()

Heraldika

Tohle je opravdová pecka, duše filmového nadšence se tetelí, jak málo stačí k dokonalosti. Vynikající scénář, skvělí herci, famózně vybraná hudba - celkový efekt je pak prostě *****. Když se člověk zamyslí nad tím, jak přirozeně a uvěřitelně film působí, musí se na druhé straně s povzdechem otázat, proč to tak nejde častěji...? Ale je opravdu příjemné, zajít si do kina s nikterak přehnaným očekáváním a odcházet na samou hranu emočně vyždímaný. Ovšem pozor, Na dotyk je přesně typ filmu, ke kterému si každý musí najít cestu sám. ()

nightevan

Velice zajímavý film, který pro mě má jediné mínus, připadá mi tak trochu moc lyrický. Natalie Portman a Jude Law ale zaří v plné síle a režie je celkově velice dobře zvládnutá. Nejvíce si však na tomto filmu cením hudbební stránky, kdy se všechny melodie k dotyčným scénám vždy perfektně hodily a v hlavě mi pořád zní úvodní a závěrečná písnička. K dokonalosti však "něco" chybí... Celkově velmi hezké 4* a velmi hezký pocit z filmu. ()

Lukoboss

Dobré drama, které vyniká především hereckými výkony. Celkově se mi to ale zdálo až příliš dlouhé a chvílemi těch mileneckých pletek bylo až moc. Alespoň pro mě ()

slovan1

Bál jsem se, že to bude nezáživný a utahaný film ale naštěstí ne. Na dotek mě docela příjemně překvapil. Příběh je celkem zajímavá hra čtyř lidí, kteří mají mezi sebou různe vztahy. Film je mapuje a ukazuje jejích pravou tvář. Káždá osoba v příběhu si s každým, po svém způsobu, hraje a to samozřejmě vyusťuje do různých situací. Nejvíc na filmu mě pobavil "sexy chat" mezi Judem Lawem a Clivem Owenem... :-D Herecký nabouchane a nikdo mě nezklamal. Natalie Portman děsně sexy :-) ()

sedm.1

Šel jsem do toho filmu s docela velkou nejistotou a dalo by se říci i s nechutí,o to více jsem byl pak ale překvapen,jak úderným a celkově skvělým filmovým zážitkem jsem byl poctěn.Nyní mohu bez váhání konstatovat,že Na dotek je jasnou špičkou mezi vztahovými dramaty.Né že bych tedy v tomto žánru byl nějak zběhlý,ale tento snímek je opravdu mnohoříkající a dráždivý zároveň.Překvapilo mě a nečekal jsem,že mě čistě dialogový,psychologický film dokáže tak strhnout a oslovit.Určitě je to jednak skvěle napsaným scénářem a kočírující réžií,největší podíl ale na tom pro mě měli především herci.Hlavně mužská část milostného čtyřuhelníku byla doslova excelentí a jak Owen,tak Law jsou vážně neskuteční.Nemám toto označení pro filmy rád,ale udělám vyjímku a Na dotek bych označil za poctivou filmařinu,kde hrají prim emoce,které jsou zde zobrazeny neskutečně chladně,vycítil jsem z všech těch vztahů a činů všech postav hrozivou agresivitu a postupně jsem si uvědomil,jak moc reálný a děsivě pravdivý tento snímek je a to musím zkrátka ocenit. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols