Gump - jsme dvojka

• Česko Gump 2 (pracovní název) (více)

Nová Gumpova cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projde hlavní zvířecí hrdina příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. A zatímco Gumpův první příběh byl smutnější, v jeho volném pokračování s názvem Gump – jsme dvojka se diváci mohou těšit na spoustu vtipných zvířecích scén. Vedle hlavního hrdiny se nově objeví také psí slečna Jenny, která si zahraje Gumpovu sestru Kytičku. (Bioscop)

Nicklassson

Krásné pojetí chování člověka k zvířeti, trocha maličkosti od Š.Kozuba, která filmu přidala trochu humoru...který trochu rozbil naše lidské chování k zvířatům, které mají také svojí duši a právo na důstojný život, obzvlášť když nám v našich životech tak moc pomáhají... ()

ReproBoy

Tenhle film má dvě dobrý věci. Reálně podporuje toulavý psy a část peněz jde na ně. Dál, Bolek je frajer. ALE ten skřet hnusnej a ještě záběry toho Babišomrda a ještě klousapy, tak to je moc i na mě. Ještě když na to čumíte v kině, no hnus. Gump je kouzelnej pes, stejně jako Kytička. Kdyby to nekazil ten product placement a skřet, dám klidně 80%. protože pomáhat se musí. Ale takhle dávám 44,99%. ()

b.w.

Celou dobu jsem si říkala, jestli to tvůrci myslí vážně, nebo je to nějaká parodie... Jako extrémně směšný to bylo, ale asi jiným způsobem, než tvůrci zamýšleli. Krajčo je teda opravdu pan Herec 😅😅😅 jako šašek na dětské představení by se hodil skvěle. Dialogy vymýšlel asi taky někdo po flašce vína, zápletka mě odrovnala... I když přemýšlím, která z těch blbostí to vlastně byla. 😅  Pro děti do 8,9 let asi dobrý....Ale i pro ty tam prostě chybí děj. Hvězda za Kozuba, ač ho nemusím, tady to zachraňuje od extrémní trapnosti. ()

Pajda

Proč jsem šel tento film je celkem jasné. Mám rád pejsky. A tak trochu jsem čekal, že tato dvojka alespoň vyrovná první díl. No nevím, ale nemyslím si to. Příběh byl trochu nudný a ani přítomnost hereckých hvězd to nezachránila. V hlavě mi ještě rezonuje nedávno shlédnutý film podobného ražení-Vocasy na tripu, které psy dokázal popsat mnohem lépe. Gump to asi hodil spíše na rovinu psí duše, což je hezké, ale nestačí to. Velká škoda, milovníků psů jsou miliony a dobrým příběhem se zde dá dostat divákovi pod kůži. ()

Salda88 odpad!

Tento film ode mě dostal hodnocení "odpad" jen a pouze z toho důvodu, že jsem na ksicht toho čokla absolutně alergickej. ()

hdraf

50% fakt maximum díky pár světlým momentům. Nejhorší byla ta zahraná baba na vrátnici. To bylo dno hereckého umění. ()

Sakul1310

Bohužel po jedičce zklamání. Příhěh opravdu slabý, obsazení Štěpána Kozuba do tohoto typu filmu taky za mě moc šťastná volba nebyla. Škoda ()

gapa466

Tak to se opravdu nepovedlo. Kozub šílený, trapný, amatérský. Krajčo snad parodoval sám sebe (a to mám jeho muziku rád).  Dáme polákovi na krk kříž a máme faráře, to jako opravdu? Pořád jsem čekal nějakou zápletku, ale nedočkal jsem se. Dokoukáno, tím pádem 1*. ()

DiDu

Jednička se mi docela líbila, byl to prostě příběh, odvyprávěný a s pointou, ale dvojka velice trpí scenáristickou impotencí. Moc jsem se na ni těšila, ochotně jsem přepnula z režimu "velký biják" do režimu "ale jo, je to pro dobrou věc, pobavím se". A opravdu jsem se pobavila, smála jsem se každou chvíli jak pako, problém byl v tom, že takto to na mě působit asi nemělo. Krajčo je slabý herec, aby si dobře poradil se špatně napsanou rolí a mohl na něm stát celý film, Polívkovi tentokrát dali málo prostoru. I když opravdu chápu, co chtěl film říci a řekl, napsali a natočili to prostě trapně. Přesto na mě film zapůsobil. Oceňuji, že propaguje, vzdělává a přináší, byť kusé, opravdové příběhy. Nevybavuje se mi totiž moc podobných filmů. Možná tak Můj přítel delfín , kde dvojka se vypořádává stejně s problémem co vyprávět a více propaguje, stejně jako dvojka Gumpa. Asi to tedy bude nějaký všeobecný problém takových užitečných filmových počinů. ()

Samik.

Tento film je totální zmatek. Je to jako kdybyste se snažili skládat puzzle, ale chybí vám kusy a občas narazíte na dílky od úplně jiného puzzle. Příběh je jedna velká šílená směs několika náhodných scén, které nedávají smysl. Hlavní zápletka o Gumpově sestře je na konci filmu vybalena jako nějaké zoufalé vysvětlení a celý film se tak tváří jako totální nepochopitelný průser. Celou hodinu a půl se vlastně nic neděje, a když se něco začne dít, je to jako kdybyste se v poslední vteřině snažili najít klíče v kabátě, který jste už dvakrát prozkoumali a stále nic. Jednou z mála věcí, která alespoň trošku zvedá laťku, je hudba. Ne, že bychom se z toho měli úplně posrat, ale alespoň tohle je lepší než ten děsivý soundtrack v prvním dílu, kde vám po chvíli lezlo na nervy i to, jak hrabete po tom otravném pozadí. Tentokrát je soundtrack rozmanitější, takže alespoň nezpůsobí migrénu. Což je vlastně to nejlepší, co na filmu můžete pochválit. Gump: Jsme Dvojka“ je víc než jen pokračování – je to naprostá katastrofa. Je to jako kdyby se někdo snažil uvařit jídlo z nejhorších možných ingrediencí a pak to servíroval jako delikatesu. Film je zmatený, nudný a neuvěřitelně uspěchaný. Je to jako sledovat špatnou improvizační komedii, kde hlavní postavy vůbec netuší, co dělají, a vy se jen snažíte nezapomenout, proč jste si vůbec pustili tento zbytečný zmetek. Přiznávám, že možná nejsem cílovka a pro fanoušky prvního dílu to může mít jiný dopad, ale pokud máte jakýkoli smysl pro sebezáchovu, raději se tomu vyhněte a najděte si něco jiného na zabití času. ()

Dannyss

Nedostatečně silný druhý díl psího příběhu v českém podání. Gump fungoval relativně obstojně jako samostatný snímek, ve kterém se tvůrci hezky vyřádili a naservírovali všem divákům příjemné potěšení, bohužel v nynějším kousku lapají po dechu a nenabízejí nic zajímavého, a to zejména v první půlce krkolomného vypravování. Ústřední dějová linka se točí okolo klišé scén, suchého humoru a prázdných sekvencí, jenž málokdy dávají možnost vyvolat jakoukoliv emoci. Nevšedně rychlé tempo líčení, především tedy časové skoky, bourá každou novou vybudovanou část filmu, čímž ve výsledku dává příležitost, aby se vynořily nelogické a prázdné momenty. Jedinými vskutku zvládnutelnými složkami jsou rytmická hudba, přítomnost psů a jejich nosné životní příběhy. Přesto však počinu chybí švih, originální nápad a ideálně méně trapných hereckých výkonů. Dohromady se naneštěstí jedná o výkon, který toho i na české poměry má v sobě žalostně málo. 4/10. ()