V roce 1758 se má dědičný princ Damián Karel Ludvík zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou. Damián z toho ale není příliš nadšený a raději holduje lovu, flirtování s místními vesničankami a popíjením se svým nejlepším přítelem, alchymistou Matoušem. V současnosti se zase Eliška Mlynářová chystá na propagaci nejnovější řady svých proslulých marmelád. Vzhledem k tomu, že její firma Marmelišky příliš neprosperuje, jde o naprosto zásadní událost. Buď se povede firmu opět nakopnout, nebo ji bude muset Eliška prodat, jak ji často připomíná její partner Martin. Že spolu tyhle dvě události vůbec nesouvisejí? Tak to se pletete! Stačí, aby Matouš při jednom alchymistickém pokusu omylem vytvořil tinkturu k cestování časem. A pak už se tyhle dvě období začnou proplétat víc, než si dovedete představit! (TV Prima)

Bohdy67 odpad!

Stačí vidět otravné všudypřítomné reklamy aby si člověk udělal obrázek. Obdivuju všechny odvážlivce co měli koule na to si to pustit v reálu :D :D 0% ()

KlaraHylova odpad!

Námět, úvodní písnička a reklama v televizi dobrý. O to víc mě překvapilo, jak hrozná je to blbost. Celé to pusobí jako kdyby to točil uplný amatér. Co se hereckých výkonů týče, s mamkou jsme se shodly, že bychom to zahrály líp. Herci v podstatě jen odvykladali to,co se naučili ve scénáři. Komentátor naprostá tragédie. Vůbec neuměli zaujmout, vtáhnout do děje, nic.  Možná námět byl dobrej, ale to by museli celý serial natočit úplně jinym stylem. ()

Nessak

Primo prober se a prosím vyházej tým, který má na starosti interiéry respektive celý vizuál. Za prvé jsou zbyteční - od dob Přístavu to stále vypadá stejně: Ohnivý kuře, Slunečná, Zoo... respektive vyházejte kompletně celý tvůrčí tým.  Za druhé Ti co to tyto skvosty píšou už jsou vyhořelí a jen se opakují a nafukují naleštěné nic. Nebudu hodnotit samotný sertiál, holt nesjem cílovka.... Těch cca 20 minut stačilo - tohle mě o exrrémně zajímavé sledování večerní mlhy nad posekaným polem nepřipraví. A Emma Smetana - je možná pro někoho zajímavá afektovaný moderátorka (prosím přiložit fotku jak smutně hledí u hořící katedrály), ale Emma Smetana je herečka maximálně na primácké smlouvě. ()

Peddro odpad!

Nic pozitivního...! Čekal jsem, že to bude absolutní dno, ale tohle bylo ještě hluboko pod absolutním dnem. Jestli to měla být parodie ve stylu Tele Tele, tak budiž, ale to jistě záměr nebyl. No a ta ,,bitka", to přece nemohou myslet vážně!? Není důvod sledovat další díl. Asi nejsem cílová skupina, ale i tak, marně přemýšlím, kdo je cílovka? Neumím si představit diváka, kterému by nepřišlo trapné oslovené ,,marmelišky a marmelišáci", byla uvěřitelná tak ,,bitka" a celé to působí jako nepovedený sitcom. ()

Carlito1

Z Emmy Smetany čiší emoce, Robert Urban přehnaně hraje jakéhosi prince. Ostatní postavy jsou většinou takové neslané, nesladké, ale občas jsem se u toho i zasmál, což ale bude spíše tím, že to bylo tak špatně špatné, až to bylo dobré. ()

Thalin odpad!

S notnou dávkou škodolibosti a masochistické touhy si ověřit, zda je to fakt taková tragédie, jsem si řekla, že aspoň pár minut zkouknu. Ono to bohatě stačilo, víc by můj mozek bez výbuchu nebo apatického slintání nezvládl. Příšerné herecké výkony, kameru asi držel opilec, kostýmy jak z laciné pohádky z osmdesátek a dialogy nad kterými člověk neustále protáčí oči. Tady není doslova nic pozitivního, co by se dalo vyzdvihnout. Smetana přes svoje obří ego nikdy nepozná, že neumí hrát. A nikdo v produkci a kdo ví kolik dalších lidí, co to muselo před uvedením vidět, evidentně neměl koule na to přiznat, že natočili nehorázný brak, i když to museli vědět všichni do jednoho. Ale protože do toho nacpali prachy tak tu hrůzu prostě vypustili. Kdyby celý příběh byl z pera patnáctky hltající fantasy pro teen děcka a celé to natočil amatérský spolek dětí s papírovými kulisami, tak bych se tomu nedivila a bylo by to odpovídající. Ale za ty prachy a údajně s profesionály? To jako fakt? A ta paruka? Musím ale uznat jedno, dlouho mě něco tak nepobavilo. Ale zároveň mi to taky přineslo pocit studu, kdy se vyloženě stydíte za ty herce, jak trapné to je a že na něco takovýho vůbec koukáte. Například ta bitka byla tak otřesná a trapně vtipná, že už od "Hajzla" jsem se chechtala jak prorvaná. A pak mi bylo trapně. Za ni, za mě, za lidstvo. Ale věřím, že až tomu zůstane věrných těch pár babiček a mamin, kterým to připomene staré ohyzdné pohádky nebo telenovely s otřesnými hereckými výkony a které nikdy neviděly nic kvalitnějšího než Ordinaci, tak to hodnocení poleze nahoru. Ale nikdo se špetkou vkusu a očima tohle nemůže brát vážně a sledovat to dál. ()

sh4ris odpad!

První díl jsme zapli s partnerem náhodou a asi po 20 minutách se poblil. Snědl sice ten den něco špatného, ale můžeme si být jistí, že to bylo tím?? Prima by měla urychleně vyřešit problém s kreativními ředitely, scénáristy a režiséry, které si najímá. Stačí se podívat na recenze jejich výtvorů z předešlých let (1. mise, Modrý kód, Pálava, Agrometal, Dobré zprávy apod. Mmch Dobré zprávy dokonce TV stáhla z vysílání, tak výborný to byl matroš!) a je celkem jasné, co si o tom diváci myslí. Prima se však jala ignorovat veškeré připomínky a výtky rozumných diváků a sází stále na ty s IQ pod 70. (Těm totiž neva, že ty stejné kulisy jsou v každém primáckém seriálu už od Rodinných pout.) Nebo si asi Prima myslí, že jim píplmítr zvýší nějaká nápověda od Kazmy a přitáhne jeho fanoušky od 20-40 let? Na 12 dílů?? .... No a ještě zpět tady k té pičičákovině: Příšerná kamera, příšerné výkony, příšerná paruka, příšerný scénář, příšerné kulisy. Nerozumím, jak se s tímto kombem mohla Prima chtít v prajmtajmu v sobotu večer!!! vyrovnat veškerým streamovacím službám, které navíc neotravují reklamou co 5 minut(zatím). ()

EasternJoe odpad!

Po bolestivé katastrofě jménem 1. Mise jsem si myslel, že české seriálové peklo dosáhlo svého devátého kruhu. Dante Alighieri, pokud by toto viděl, dospěl by k závěru, že peklo nemá konce. To se skutečně povedlo. Absurdní scénář s neherečkou v hlavní roli, pseudosituačníkomedie, která je z nějakého neznámého důvodu řazena do historického (a i ta fantastika je docela brutálně přitažená za vlasy, až to začíná být parodie na fantastiku), to všechno umožnilo Primě opět prorazit dno nekvality české seriálové produkce. ()

bishi1 odpad!

seriál má  tolik negativních komentářů, že mi to nedalo a aspoň učinila pokus, že třebas přehání a není to až taková hrůza, ale je to snad ještě horší .. to je taková neskutečná krávovina, že Město na severu je proti tomu bombastický seriál za pět hvězd DD) Navíc, s kým šla Smetana do postele ? nebo to sama financuje ? ona neumí ani hraní předstírat, je to nejslabší článek ze všech těch neherců (herce bych urážela) co v té pomatenosti účinkují .. ()

Fracek

Tak hlavně to chce klidek. Především je to pohádka pro relax. Ema S. to prostě nedává a to bude hlavní zádrhel. Jakoby v čase se ona dostala z nějaké garážové nepodařené párty do primackeho pořadu. Už její postoje a procvičovaci pohyby ukazují, že rejža to má v hlavě nějak posunuté mimo natáčecí plán a nebo se mu to zřejmě líbí a měl by raději natáčet reklamy na medicinální houby. Docela mě ale baví jak se Robert elegantně rozzrni a zase zceli. Cestování v čase musím holt dát za tři. Třeba se to někdy bude hodit. ()

mire.k

No tak jsem se podíval na celý díl. Jak už tu někdo psal, jako komedie(trochu parodie) to ujde. Komínek a Syslová to zachraňují. Jinak dost bída. Smetana nehraje, ta se producíruje s permanentneě nasazeným jedním kukučem. Marta Jandová je tam taky k odříkávání replik. Damiánův strýček je evidentně mladší neš synovec a o hraní může jen snít. A Anička Dvořáková i Šteindler jsou taktéž překvapivě prkení. Scénář  plný děr. Místy se probleskne potenciál budoucího kultu. Kdyby se to trochu zvrhlo správným směrem mohl by z toho být nový červený trpaslík. Některé scény ze součastnosti se toiž ani nedají brát vážně. Závěrečná scéna s Mařkou Terezkou s manželem naznačuje, že by se to mohlo zvrhnout. Uvidíme. ()

Peabody odpad!

opravdu hodně děsivé. Kdo Emmu S ...., že se jí daří dostávat takovéhle role a bulvár je jí plnej?  Protože hereckým uměním to nebude, pěveckým taky ne, takže její přednosti musí být jinde. Podle mne je to na stažení, jsem zvědav, jestli se to dožije v tomto čase konce. Sledovanost je prevít a možná budou bulvároví fanoušci zvědavi, ale pochybuji,. že to všichni vydejchají. ()

Frank2

Neviděl jsem ani jeden díl. Já si nemůžu pomoci, ale když jsem četl anotaci k seriálu ihned mi napadlo: "Každá voda ale nakonec steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu!" :-D ()

Drussus odpad!

Superdílko, škoda jen, že tam nehraje i manžel Emmy Smetany. Utlačovaný Arab z Izraele. To by bylo teprve progresivně-elitářské vyvrcholení!! ()

OLAFtrueLOVE odpad!

Moc dobrá akční scéna, kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat. Hej no, celkově jsem vlastně neviděl nic výjimečně špatného. Prostě normální, otřesně napsanej, strašně natočenej a hrozně zahranej televizní ODPAD. Jestli chcete opravdovej guilty pleasure, vykašlete se na 2. epizodu a přečtěte si pár komentářů s 5⁠☆. Já se za sebe i zbytek odborných pseudointelektuálů omlouvám a jdu se klouzat. ()