V celé Velké Británii byla v poslední době zaznamenána znepokojivá aktivita nových umělých upírů, takzvaných "freaks", kteří jsou stvořeni pomocí biomechanického čipu. Organizace Hellsing, pojmenovaná podle starého britského šlechtického rodu, která si už od nepaměti klade za úkol svět od upírské hrozby chránit, se bude s tímto problémem muset velice rychle vypořádat. Naštěstí má prastarou zbraň. Jmenuje se Alucard a sám je upírem. Důvod, proč slouží lidem, je zahalen tajemstvím, stejně jako fakt, kdo a proč čipy vyrábí.

Seriál má stylovou atmosféru, která překvapí atypickou hudbou, která by se k němu za běžných okolností vůbec nehodila, a syrovostí podání. Mezi fanoušky anime je veskrze velice kladně hodnocen, již delší dobu patří mezi "must see" tituly a jeho soundtrack je bez nadsázky legendární. (ČSFD)

Diskuze

Robiiik

Hudba byla taky slabší, ale tak to jsem celkem čekal – původní hudbu od Hirasawy jen tak něco nepřekoná, že jo. :)

na příspěvěk reagoval Hem.m

Hem.m (hodnocení, recenze)

Robiiik

Ale já nevím o co tam pak go, když není dodělanej, mangu jsme totiž nečetl.. :).. A taky bych mohl říci, že Hellsing OVA je odfláknutá a je :D

na příspěvěk reagoval Hromino

Robiiik

S tím musím souhlasit – dost mi tam chyběla třeba ta scéna za noci v ležení, jak Guts vypráví o svých snech. Btw, proč jsi ty berserkovské filmy neohodnotil? :D

na příspěvěk reagoval Robiiik

Hem.m

Prostě ne! Když už si tam nemám dát postavu s krásně velkýma očíčkama, tak aspoň něco, co se mi opravdu líbí. :)

na příspěvěk reagoval Hem.m, Robiiik

Hem.m

Vím, ta tvá ikonka jest Odin ze severské mytologie. :) A nemyslím si, že by mi to každý napsal, spíš by mě všichni skalpovali za to, že na ní nemám postavu s krásnýma očíčkama, jako se to ostatně děje právě teď. :D

na příspěvěk reagoval Hem.m, Robiiik

Hem.m (hodnocení, recenze)

Hromino

Nikdy si tma nechám své foto, stejně ani nevíš kdo to tam je na tom mém, tak na tvém! :-(.. Ale o co, že kdyby si to zkusil, že by ti každej napsal, že máš hezkou profilovku :D

na příspěvěk reagoval Hromino

Hem.m

Né, fakt ne. :) Takovou ikonku tu už někdo měl, dokonce jsem tu viděl i uživatele, který měl jako ikonku krávu z Atom Heart Mother. Ale koule, koule tu ještě neměl nikdo, tak mlč a kochej se jimi!
A co já na 16.6.2013 16:20? Inu, pošli foto, uvidíme.

na příspěvěk reagoval Hem.m