Le Successeur

• Belgie Le Successeur (více)

30-ročný Ellias Barnès sa stal umeleckým riaditeľom prestížneho parížskeho módneho domu. Keďže očakávania sú obrovské, tlak sa stupňuje a Ellias začne pociťovať bolesť v hrudi. Z ničoho nič ho zavolajú späť do Montrealu, aby zorganizoval pohreb svojho otca, s ktorým sa dávno odcudzil. Ellias zisťuje, že možno zdedil oveľa viac ako iba otcovo slabé srdce. (MFF Cinematik Piešťany)

POMO

Hlavní postava filmu netuší, co zdědí. A o to více si to s ní “užijete”, když to taky nebudete vědět. Kamera z něj prakticky nespustí oči, sleduje ho procedurálně v několika dnech, kdy se letí vypořádat s majetkem zemřelého otce a které mu změní život. Trefná kolize úspěšné kariéry v módním průmyslu s nečekanými negativním událostmi, které by se mohli stát, i když s mikroskopickou pravděpodobností, komukoliv z nás. Film by byl zajímavější ve formálním podání např. Michaela Hanekeho, ale i v této konvenční žánrové podobě spolehlivě knokautuje, díky skvělému námětu s překvapivými zvraty. Velmi pravděpodobný adept na hollywoodský remake. [San Sebastian IFF] ()