Dej si pohov, kámoši

• USA Grumpy Old Men (více)

Film režiséra Donalda Petrieho (Mystic Pizza) je především hereckým koncertem dvou osobností – Waltera Matthaua a Jacka Lemmona. Herečtí bardi tu představují dva letité rivaly a zároveň sousedy Johna a Maxe. Oba si už vlastně ani nepamatují, čím začalo jejich „dědkovsky paličaté“ škodolibé nepřátelství, které se sestává z drobných lumpáren a zlomyslností. Karty jsou už léta rozdány a nic by se nezměnilo, kdyby se do sousedství nepřestěhovala extravagantní a stále velmi atraktivní dáma jménem Ariel. Její volnomyšlenkářské chování okouzlí oba postarší pány tak, že v nich navíc vzplane žárlivá mužská rivalita. Svérázná a temperamentní Ariel si ovšem do ničeho nenechá mluvit a vybere si podle svého. Úsměvná komedie někdy s nadhledem a někdy vážněji ukazuje, jak chutná „podzim života“. V druhém plánu sledujeme i milostné vztahy Johnovy dcery Melanie (Daryl Hannahová), která právě opustila manžela a nyní až příliš sympatií věnuje Maxovu synovi Jacobovi. Že by mladí konečně usmířili znepřátelené staříky? (Česká televize)

Ghedina

Když si člověk odpustí ten klasický hepáč na konci,tak to nemá chybu.Ovšem když ti dva "magoři" po sobě štěkají celý film,tak to ani jinak nemohlo dopadnout.Po každém fórku jsem netrpělivě čekal,čím mu to ten druhý oplatí a vždy jsem se ukrutně smál.Nadchlo mě i prostředí,ve kterém se film odehrává a okamžitě po skončení jsem začal guglit Wabashu.A tu největší pecku jsem si nechal na závěr.Burgess Meredith.Ten dědek mě absolutně dostal :) ()

andydufrsn

Moje veleoblíbená velepohodovka o dvou velkých klucích a jejich velkém přátelství kořeněném velkou spoustou dobře mmíněných naschválů. ()

caj2014

klasická romantika ale na mňa už dosť ošúchaná, infantilná a plná klišé - taký primárny cukor s retro cingrlátkami ... ()

honza.g

Klasické herectví předvádí ostré špičkování mezi dvěma staříky, kteří si nevyříkali událost z mládí, o které oba cítili, že nebyla tak zlá, jak se v dané chvíli zdála, byť nešlo o ukradenou skleněnku. Ale pocit, že něco není v pořádku a že za to může ten druhý, zůstával po léta a bránil rozvinutí dávného přátelství nebo aspoň ve sblížení ve věku, kdy má člověku převažovat moudrosti a odpuštění. Ale konec dobrý (který se dal tušit). všechno dobré. ()

Elanornegra

Pomerne slušná komédia, ktorú som mal ako menší pomerne rád. Slušne hudobne motívy, aj pekná herečka a Gagy medzi hercami, len som sa skoro vôbec nesmial.... a to je problém... 60% ()

supg

Krásný jednoduchý film. Hlavně lidský film! O jednoduchyh radostech a starostech, kde humor přirozeně vyplývá ze situace a není umělé vytvořený. Dnes už asi takových jednoduše lidských filmu moc není. Když člověk vidí ty dva, jak si užívají stáří, tak by se jeden už i těšil na důchod. ()