Údajná kletba naruší život novomanželského páru, který se snaží počít dítě a také natáčí nový pořad pro domácí kutily. (SkyShowtime)

bonovox

The Curse je ťažký seriál, resp. TV reality na pozeranie. Ak sa naň dostatočne navnadíte určite nájdete rôzny skryté dokonalosti a kavlity, ale ako celok mi to vôbec nesadlo aj napriek tomu, že výstrednosti mám vo filmovom svete celkom rád. Už len ten tupý pohľad Nathana Fieldera ma dosť iritoval a nehovoriac o totálne WTF poslednej epizóde, šok pre diváka je to veru riadny...Palec hore za odvahu tvorcov niečo také natočiť, plus za odvahu Emmy Stone hrať v tomto projekte. 40% ()

dudel3333

po 2 častiach to vzdavam ....zhluk všakovakych scen ktoré nedavaju suvis ,jemny náznak pribehu je však popretkavany nezmyselnych scen bez akehokolvek suvisu....nehovoriac o odpornom obraze cez sklo ktorý iba umocňuje nezmyselnosť "akože" pribehu ()

MiMax

Veľmi experimentálny scenár, (že by typický suchý humor?)asi ako experimentálne termoskové domy a idiotské umenie nepochopených súčasných umelcov zbytočnikov a duševných skrachovancov, prahnúich po všeobecnom uznaní, ktorý sú obyčajnejší ako obyčajný. Seriál sucho zobrazuje zbytočné počiny a až naivné zvrátené predstavy o živote v zmýšľaní hlavných hrdinov, kde všetko vystihuje dobre natočená paralera fasád zrkadlových domov, ktoré z vonka odzrkadľujú ich deformácie, pokrytectvo a sebectvo. Seriál dobre vystihuje ich neschopnosť úprimnosti, sociálnej komunikácie či nefunkčnosť vzťahov. Príklad nezmyselného až násilného konania "dobrých skutkov" pri ktorých si ukájajú len svoje (malé) egá a zvrátenú morálku o ktorej sú presvedčení, že tá je správna. Autor sa tu šikovne pohráva s dnešnými spoločenskými narativmi ako ekológia,rasizmus, homofóbie  a pod.To to je len môj názor vzhľadom k tomu, že som to celé asi nepochopil. Seriál je tak zvláštny, že sa pri jeho sledovaní cítite trápne a zároveň cítite k hlavným hrdinom odpor či dokonca aj občasné pohŕdanie...čo by sa dalo považovať možno za jeho fenomén... nakoľko práve tým je tento seriál asi najviac zaujímavý. ()