sweetieM

Áno..tak presne tento film by si mali pozrieť všetci, čo sa chystajú alebo premýšľajú o tom že si idú šľahnúť...dosti náročný film pre silné povahy....ale oplatí sa vidieť... ()

lukas862

Fajn filmik o drogach ale žeby to bola daka pecka tak to zas nie. Zoženieš pracchy kupiš si ju snupnes a na druhy den zas rozmyslas ako zohnat prachy. Mas babu? fajn tak ju poslem slpat nech donesie dake prachy aby sme mali čo do nosa. Njaviac ma rozčulovala ta stara babizna pred tým telkáčom. ()

Narace

I když by se možná zdálo, že tématika drogově závislých je již ohraná, a některé filmy tento pocit silně evokují, tento snímek mezi takové rozhodně nepatří. Vynikající zpracování jenom graduje kvalitu díla, velmi originální metoda zkratkovitosti, apeluje na skutečný život, jež jí jest zcela ekvivalentní. Navíc velmi dramatické promítání více dějových rovin, ve kterých je však děj použit pouze jako nosná osa dává filmu zásadní význam a rozšiřuje jej o další dimenzi, Na pozadí děje se odehrává hluboký duševní souboj a to v nejednom případě. Retrospektivní vize Tyrona jsou jedním z příkladu téměř sebedestruktivní retrospekce, ve které se vrací do dětství za svou matkou od níž se nedokáže oprostit, v útěku do dětství hledá východisko ze ztraceného světa, do kterého se propadl, ze světa, jenž nemá smysl ani účel. Marion oproti tomu řeší hlubokou introspekci, když se musí jít prodat, aby získala peníze na nějaké drogy. Samotná deziluze z ideálního života je velmi těžká, což může potvrdit hlavní hrdina Harry. Břitké výjevy ze života toxikomanů zřejmě velmi palčivě zasáhnout každého recipienta snímku. Film navíc nabízí ojedinělou konfrontaci závislostí - závislosti na drogách v podobě generace mladých a oproti tomu závislost na veřejném mínění a na reklamách v podobě generace starších, jíž představuje Harryho matka (jejíž herecký výkon je mimořádný). Film demonstruje, že oba druhy závislosti vedou v nepříjemnou destrukci psychiky osobnosti, vedou k marginalizaci a k viktimizaci, ztrácí se jakékoliv sociální zázemí a vytváří se individuální labilní psychiky, jež již nejsou s to žít pospolně. Hroutí se představy o lásce, prodává se tělo, ničí se vše, co se budovalo (matka si vybudovala poměrně poklidný život, na stará kolena však propadá závislosti a břitké vzpomínce na svou krásu v mládí, jíž chce opět docílit). Film je velmi syroví, je bez jakéhokoliv přikrášlení, zajímavá technika montáže - rychlý střih, také záběr na detail, jsou znakem vysoké kvality filmu. ()

RaxK

Jak už tu bylo řečeno, tento film by neměl chybět na žádné přednášce o škodlivosti drog. Budiž odstrašujícím příkladem pro všechny, co by to chtěli zkusit. Opravdu strhujíci příběh a navíc skvělá hudba. ()

The M

Film vo mne zanechal takú hromadu rôznych pocitov, že sa to opisuje veľmi ťažko. Tak dlho som sa tomuto filmu vyhýbal a takú veľkú chybu som robil! Na druhej strane, možno by som to v tom čase vôbec nepochopil a aj preto som teraz tak unesený. Od hercov, réžie, kamery, skvelého scenáru až po HUDBU je to jeden úžasný film, ktorý stojí za to, aby bol videný a ospevovaný. Presne tak, ako je. ()

Maty.tekk

Na můj vkus je to poměrně smutný film, který je hlavně o drogách.Ukazuje co všechno jsou lidi schopni udělat pro drogy. Na tomto filmu se mi hodně líbilo jak Jared Leto jeho matce sice ubližoval, ale měl ji strašně rád. Když jeho matka začala taky brát drogy, kvůli tomu aby se vešla do jejích červených šatů. Neuvědomila si však že prášky, které jí doktor předepsal na hubnutí jsou vlastně drogy. A nakonec skončila na elektrošokách v blázinci. Zato její syn a jeho kamarád také nedopadli zrovna nejlíp. Herci Jared Leto na konci filmu uříznou doktoři ruku a podle mě ze všech 4 dopadl asi nejlépe.Zato jeho přítelkyně musela kvůli drogám dělat dost nehezké věci. Drogy dostávala od jednoho dílera, za kterým pořád chodila a poslouchala ho na slovo a musela kvůli tomu dělat i kurvu. Zato jeho kamaráda zavřeli na hodně dlouho ve vězení. Film je smutný, ale režisérovy Darrenovi Aronofskému se podařilo natočit perfekní film. ()

Martazoe

Musím dát maximální hodnocení za skvělou vizuální stránku, mrazivou hudbu a taky postupnou gradaci příběhu. Film je krásnou ukázkou toho, jak si někteří lidé dokáží sami pěkně posrat život a to jak to končí, je jen důsledkem několika rozhodnutí, která udělali. Opravdu velmi působivé, autor nemoralizuje, jen to natvrdo prezentuje. ()

Hektor.Troy

V podstate nemam rad ked sa vo filme pouziva vela dynamickeho strihu a divne uhly kamery,ale v tomto filme to fugnuje na 200 percent plus samozrejme dokonala hudba.Aronofsky je genius.the most powerfull movie... ()

Vitasex

dokoukal jsem to z povinnosti, nebavilo me to. Jedna * za hudbu, a jedna * za to ze i kdyz se mi to nelibilo, tak jako film to bylo natoceny dobre. Ale muj salek caje to proste neni. Od Aronofskyho radsi Cernou labut ()

KamenZde

Z tohto filmu má človek hned od začiatku zmiešané pocity a rozmýšľa, či ho má vypnúť, alebo pozerať až do konca. U mňa však vyhrala zvedavosť a som veľmi rád. Nevídané spracovanie filmu, neustále sa opakujúce utržkovité momenty vytvárajú strhujúcu atmosféru, ktorá priam exponenciálne vrcholí v závere, ktorý je jeden z najemotívnejších, aké som kedy videl. Odstrašjúce momenty donútia zamyslieť sa každého nad svojimi činmi a určite ho raz pustím preventívne svojim deťom. 90% ()

Hella

Tento film som si dlho nechávala ako jeden z posledných v prvej 50tke v top rebríčku. A... prišlo veľké sklamanie. Je to šokujúce? Áno. Je to reálne? Áno. Je to poučné? To už závisí od toho ako veľmi sa necháte vystrašiť. Ale načo sa na to pozerať? Uvedomujem si že takto nejako to momentálne frčí vo svete. Ale ja sa na to nechcem dívať. Nechcem si to pripomínať a film ma dostal do vyslovene depresívnej nálady. Hudba mi ešte dlh hrala v hlave. Ide o film na ktorý asi nikdy nezabudnem takže asi splnil svoj účel ale jedno viem isto. Ten film už nechcem nikdy znova vidieť. ()

Landy

WooW. Čo dodať pre mňa jeden z emočne najsilnejších snímkov. Dva mesiace som sa od tohoto snímku odrazdoval práve kvôli Jaredovi Leto pretože som si myslel že nevie hrať. No presvedčil ma že vie lepšie hrať ako spievať. Skutočne silný koniec a ešte k tomu tá hudba, niečo neskutočné tý čo si nieste istý a váhate nestrácajte čas a šikovno pred telku a pozrieť. ()

KristinaP

Veľmi dobre spracovaný film, ale nejak som tam nevidela hlbší príbeh.Mal svoje svetlé aj tmavé miesta. Pokiaľ išlo len o to poukázať na drogy a na to, čo sa stane pri ich užívaní tak má tento film 5 hviezdičiek bez diskusie, lebo po dopozeraní mi z toho bolo kvalitne zle. Ale keď chce povedať aj komplexný príbeh, tak je to len taký priemer. ()

obyč.divák

Nevím co na tom všichni tak zbožnují.....moment,aha už vím.Ono je vlastně v modě,trpět depresema,zobat antidepresiva a plakat jak semnou život vyje*avá. Nebetyčná kravina,patrička feťáků má ve mě vyvolat soucit,sympatie....tak to určitě ne.Jedna hvězda za Clinta Mansella kterej se zapsal do hudební historie a jeho track se stal nesmrtelným. ()

bycer

Ten film není jen o drogách. Je to o závislostech a o tom, tak lidská mysl dokáže být křehká. Vídal jsem kolem sebe pár lidí, kteří měli stejný problémy, a už nejsou. Díky Darrene, za otevřené oči, skvěle odvyprávěné krutě realistycké příběhy, bez růžových brýlí. ()

tajpan

Presne ten typ filmu, pri ktorom si po hodine pozerania hovorím, že záverečná scéna to nespraví. Opak je ale pravdou, postupné gradovanie vrcholí totálnou deštrukciou a ja ostávam sedieť s otvorenou hubou aj po záverečných titulkoch. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen