Kašák

Hodně silný filmový zážitek. Trvalo pár hodin, něž se mi ta ponurá, odtažitá atmosféra filmu dostala z hlavy...Pokud chce někdo zkusit nějaké drogy, nechť si pustí Requiem za sen a rychle ho to přejde...! Ty herecké výkony, ty emoce, ta odtažitost, ta hudba = GENIÁLNÍ !!! ()

Jordi9

Neuvěřitelnej filmovej zážitek, dokonalý důkaz toho, že drogou pro člověka může být úplně cokoliv (hlavně teda drogy:)). Naprosto drtivej závěr, po kterém sem se probral zhruba v půlce titulků podíval sme se na sebe se svojí slečnou a vypadlo z nás jen: Ty vole ()

Pilouš

Naprosto průměrný příběh scénářem naleštěný do bronzu, desetkrát podtrhnutý nejpreciznější režií s jakou jsem se kdy setkal. Ano jistý podíl na tom všem mají i přesné herecké výkony většiny protagonistů, ale celý film jednoduše patří jen jedinému člověku a to Darrenu Aronofskému. Počínaje smyslem pro detail, konče nejvěrohodnějším přenesením lidské psychiky na filmové plátno. Halucinogení scény jsou správně "nadrogované" a hraničí s myšlenkami zda je Darren netočil také pod vlivem omamných látek. -Předchozí větu jsem nemyslel jako urážku ale jako velký kompliment jeho práci.- Drogové scény, plynutí času, příběhu, rozvíjení mezilidských vztahů, tohle všechno a mnohem víc zabalených do optimálních 102ti minut... Shrnutí: Film jako takový stojí maximálně za 2* ale samotná režie si chtě-nechtě žádá 2,5* samostatně. Takže výsledek je 4,5* ()

ttea

Darren Aronofsky zkoumá dno lidských závislostí – drogy, alkohol, sex, medikamenty, ale i láska. Cesta z vrcholu dolů je strmá a bez návratu a ačkoli ji s hrdiny jeho filmu projdeme od začátku do konce, je těžké s nimi soucítit nebo jim držet palce. Klíčovým vyprávěcím prvkem je jako ve všech Aronofského filmech kamera a zejména hudba (Clint Mansel). Ta rytmicky odpočítává minuty a vteřiny do totální destrukce a nechá vás během závěrečných titulků bez hnutí sedět a lapat po dechu. ()

termyks

Uzasny film, na ktery jsem ovsem mel silu zatim jen jednou... Tenhle film by se mel promitat ve skole misto skodlivosti drog. Nejvice me ovsem uchvatila hudba - smyccova Lux Aeterna je proste dokonala a k tomuto filmu se naramne hodi. Bravo! ()

Kathane

Drogy, drogy, drogy. Je hodně filmů o drogách, ale ten mě asi dostal nejvíc. Hudba depresující, hodící se k filmu. Herecké obsazení skvělé. Je se na co koukat. ()

JaMi

Výborná režie a práce s kamerou, skvělí herci a silný cit pro vyprávění. Navíc pro Jennifer Connely mám slabost. ()

vykyn

Tak to je film až na dřen..naprosto do morku kostí a mozkových blan..to je ta nejhnusnější a zároven nejlepší filmová protidrogová agitka jakou jsem kdy viděl.. ()

Rok0s

Pro mě jednoznačně Nejdepresivnější filmová zkušenost. Až neskutečně reálný příběh doplněn zajímavými střihy ve mně zanechal onen nepříjemný pocit v břiše. Po skončení filmu jsem se ještě hodiny oklepával. Je ale nutno přiznat, že bez Ellen Burstyn by byl film poloviční. Nekompromisních 5/5 ()

glsak

Ellen Burstyn, zmítající se v oslnivé herecké kreaci, je prostě úžasná. A tím myslím velmi. Už kvůli ní by stálo za to film zkouknout. Aronofsky prostě umí, miluju ty jeho sekvence krátkých sestřihů při ládování si hnusů do těla, podbarvení filmu rytmizující hudbou anebo ztvárnění lidské mysli pod vlivem drogy. Ano, film je silný a depresivní, ovšem po jeho konci jsem nezůstal půl hodiny stát s otevřenou pusou; to se mi stalo u jiných. Víc než sílu a depresi obdivuji filmařské a herecké umění. A nebýt malinko za vlasy přitaženého scénáře, dávám za pět.. ()

CuriousGuy

Neuvěřitelný film. Poprvé jsem to viděl, když mi bylo asi tak 12 let. V té době jsem toho dost nechápal, ovšem to nic neměnilo na tom, jak na mě tenhle film zapůsobil. Až doteď se jedná o vrchol Aronofskyho režie, neuvěřitelný výkon Louise Lasser. Ostatní herci jsou také skvělí, ovšem scény s ledničkou žádný splatter nepřekoná. Navíc ta neuvěřitelná práce s kamerou... Film je v mém top 10 nej. filmů ()

Latec

Plným právom si zaslúži plný počet bodov. Ale už ten film nechcem nikdy vidieť. Prisilná káva...čo je veľa, to je veľa - v živote som nevidel niečo tak nevysloviteľne nevysloviteľné, ako je posledná polhodina. Nikdy to nepúšťajte deťom. ()

Kačis

Byla to smršť. Nevinný začátek, ale co se dělo postupem času?...Stále se zrychlující scény (droga, šňup (spíš polk), oko-zorničky a ten pocit) se mi objevují v hlavě kdykoliv si vzpomenu na tento film a běhá mi z toho mráz po zádech..Málem jsem to nevydržela do konce, jak mi z toho bylo "špatně".. Jenže ten film je jako droga_jako hlavní téma filmu>>nemohla jsem se přestat dívat...Po shlédnutí filmu requiem za sen bych se drog a podobných návykových látek ani nedotkla. Konec byl velice překvapující a drsný, i když už jsem byla smířená se vším...Blee něco tak strašného jsem dlouho neviděla_ stejně si to zase jednou zopáknu..ale hlavně pokud máte dobrou náladu a nechcete si to zkazit nekoukejte se na to...Já jsem film absolvovala kolem půlnoci a sice jsem to do rána zaspala, jen nechtějte vědět ty sny...Tento zážitek by si měl projít každý. ()

Stealth2

Podobně úderný film jako Leaving Las Vegas. Oba dávají drsným způsobem náhlednout na dno. Nevím jestli na to budu koukat dvakrát. ()

Špinič

Celé sa to rozbiehalo veľmi pomaly a nenápadne, na prvý pohľad úplne nezáživne, ale práve Aronofského niektoré režísérske perličky ma nútili pri tom sedieť do konca. A práve posledná polhodina bola jedna z najsilnejších momentov aké som pri filme zažil. Podľa mna úžasnú postavu zahrala Ellen Burstyn plus perfektná hudba a realistický koniec robí z tohto filmu to čím je. ()

FunTomCZ

Absolutní psycho. Film, u kterého přemýšlíte, zda se něco podobného, co hlavním hrdinům, nemůže stát i vám. Film, který ukazuje jak vrtkavé jsou osudy lidí. Skvělý střih, který vás opravdu vtáhne do děje vylepšuje atmosféru a drží vás v iluzi. Dokonalý soundtrack. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Mesmeric

Povinně pouštět každému, kdo by jen pomýšlel na to sklouznout ke drogám. Realita feťáckého života ukázaná v té nejdrsnější možné formě a opravdu to stojí za to. Do poměrně depresivního děje je vsazena ještě depresivnější muzika a krátké střihy kamerou na oční panenky apod. jsou opravdovou filmovou lahůdkou. ()

redsauce

Je to film, ktery staci vetsine lidem shlidnout jen jednou. Ja mam asi rad depresivni snimky, proto jsem se podival hned nekolikrat. Poprve sam a pote pokazde s nekym jinym, abych zjistil, jesli i na ostatni zapusobi tak silne, jako na mou osobu. Co me nejvic zdrtilo bylo, ze jsem stale ocekaval a doufal ve stastny konec tohoto filmu,ale nedockal jsem se. Nastesti, jinak by reziser Darren Aronofsky nesplnil sve poslani. A to je, vyvarujte se drogove zavislosti a jejim dusledkum. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen