anonyym

Nikdy jsem neměla takovou depresi díky filmu. Doporučuju Rekviem za sen, panáka a Fontánu. V tomhle pořadí a co nejrychleji po sobě. ()

circa5

Tento film je hodně silný, emotivní a co je nejhorší, je v podstatě pravdivý.Jared Leto v roli Harryho a jeho holka Marion jsou závislí, shání "mátro"všemi způsoby, největší krize ale začne, když dojdou prachy a drogy. Deprese nabíra na obrátkach a hudba Clinta Mansella vám do hlavy valí další a další emotivní smyčky. Opravdu na mě v kombinaci s obsahem filmu, hudba tak depresivně nepůsobila, v tomto je requiem jedinečný.A když zmíním Harrryho matku a její stavy po užívání prášků, ty záběry jsou prostě ůlet. Darren Aronofsky vytvořil prostě geniální dílo. Na konci filmu jsem byl z toho ůplně mimo, jenom jsem hleděl a řekl si:Ty vole tak ten film je v mojí top10. ()

vrgulnik

Na "zážitek" jsem byl připravován nejen místními komentáři a tak jsem na to byl vybaven dostatečně tlustou hroší kůží. Film se vyvíjel přibližně tak, jak jsem očekával, jen konec mi připadal - světe div se - optimistický. Čekal bych více ztracených duší. Režisér se přece jen rozhodl, že totální zkázu nechá raději na skutečném životě. Drop-in by mohl vyprávět... ()

fox_karol

Requem je klasika. Těch momentů, když sedím před obrazovkou a dívám se na konec tohoto filmu bylo nespočetně a taky vím, že se budu ještě mnohokrát dívat, vždy najdu něco co mě zaujme..a nevšimla jsem si toho nikdy dřív. Neustále si dokola pouštím tu samou scénu a pořád ji zbožňuju stejně. Tenhle (možná až příliš) depresivní film je vrcholným dílem Darrena Aronofskyho a bezpochyby je to nejlepší film za víc než poslední dekádu. ()

miromir

tento film si v sobe nese jakisi odkaz a pouceni pro nekolik generaci, je to velice emotivni pribeh a vneposledni rade skvele zahrane a zajimave zrezirovane. ()

hanzi_111

Dost brutální film. Líbil se mi, ale moc mě to k němu netáhne znova. Dramata o drogách bývají kvalitním podkladem. O drogách samotných teď můžu říct, že si myslím, že nejde jen o kokain, heroin, extázi a co já vím co ještě... ale každopádně i o alkohol, video hry, televizi, dietu, zdravou výživu, lásku atp. To mě přvádí k jádru problému. Co je na počátku? Co může za tolik zmařených životů? Droga? Ne. Dotyčný člověk sám. ()

chatwenna

První třetinu filmu jsem bojovala s nutkaním to vypnout a jít dělat něco užitečnějšího...Ale vydržela jsem a odměnou mi je zážitek na celý život, husí kůže, pocit bezmoci, nutkání na zvracení a slzy v očích - vím, to nezní moc pozitivně, ale podle mě jsou důležité emoce, které film zanechá. Nejhorší je, když jsme vůči němu lhostejní. A to se vám při Requiemu stát nemůže - 100%. ()

enyvan

Tady musím naprosto souhlasit s komentářem uživatele gudaulin! Jak na konci svého komentáře píše: jeden z nejpřeceňovanějších filmů na CSFD! A já ještě dodám, že jsem se u toho dost nudil. ()

dodusss

Taký Big Boss medzi filmami s drogovou tematikou. U mňa idú ruka v ruke tento snímok a Trainspotting. Osobitnú pozornosť pri tomto filme treba venovať hudbe ktorú sa nedá nevyzdvihnúť.Clint Mansell vie ako na to. ()

lajkus

Tak jo ...... Tohle je jeden z mála filmů, po kterém jsem měl totální depku, bohužel z filmu mam jaksi nijakej pocit, postavy mě neoslovili, děj jde taky trošku stranou, zkrátka bába blázní a fetky scháněj fet a každýmu je asi jasný že to dobře neskončí, takže film mi krom depky nic nedal (no nic pudu si dát třošku haše ať se rozveselim), ani nevim co bylo smyslem filmu (říct že drogy jsou špatné, to víme přece všichni ..... nebo ne?), takže upřímně film nedoporučuju nikomu (snad krom lidí kteří mají problémy spáchat sebevraždu, po shlédnutí filmu vám to pujde jedna radost)...... ()

Ka...

Závislost...chuť zase si šlehnout...zapnout televizi...zhubnout...vzít si prášek...Aronofsky po skvělém Pí natočil snad ještě lepší film...ta kamera...střih...hudba...herecké výkony a hlavně neskutečná gradace, která žene ten bludný kruh k drtivému finále, po kterém jsem jen nevěřícně zůstal koukat na stoupající slova...***** ()

J!b

Arfonofskyho vrchol. Po něm následuje postupný, až téměř neznatelný, pád do rochnění se v intelektuálním bahně. Tady ještě dělal film pro diváka a ne pro festivalové nominace. ()

Alvin

Po technické stránce skvělé, režie, střih, hudba vše bez výhrad. Jenže v závěru je těch efektních střihů trochu moc, snad aby zakryly fakt, že příběh je docela prostý a musí skončit tak, jako všechny poctivé filmy o drogách. ()

mimuzik

Netradičně ztvárněné drogové drama, které dobře ukazuje, jak snadno člověk spadne mezi závislé. Film jsem viděl jednou, podruhé už nemusím, depresivní filmy totiž v lásce moc nemám. Pokud trpíte depresemi, tak na tento film zapomeňte, nemuselo by to dobře dopadnout. Tento snímek je prostě jiný, proto ho půlka lidí miluje a druhá zase hatí. ()

Agent008

Až na moji oblíbenkyni Jennifer Connelly a skvělou závěrečnou hudbu to bylo jedno velké zklamání. Asi jsem divný, ale mně se to prostě nelíbilo a byl jsem rád, že už byl konečně konec ;) ()

LemurKata

Nestačí vidět pouze jednou. Tu genialitu doceníte až na několikáté shlídnutí. Dokonalá poslední scéna a víc než dokonalá muzika, která vám bude znít v hlavě ještě dlouho. Nevím, jestli je přesmírově depresivní...ani bych neřekla. Spíš ukazuje pravdu. A jak už tu někdo psal, není to film "jen" o drogách, ale o závislosti. Je jedno o jakou jde, každá vás dokáže zničit. Film ukazuje, co všechno jste pro ní schopni obětovat a že sejít z cesty do pekla je těžké, ne-li nemožné. ()

Sojdik

Neuvěřitelný film zasahující celou psychiku diváka. Skvěle zrežírované, skvěle zahrané a v neposlední řadě i skvěle sestříhané. Aronofsky se tentokrát opravdu, ale opravdu překonal. Na závěr bych ještě dodal, že bych tento snímek pustil každému dítěti, myslím že některé by to opravdu přesvědčilo si nezahrávat s drogami. ()

Antonymi

Říci o tomhle filmu, že je hezký, se snad ani nedá. Je tvrdý. Realistický. A po jeho shlédnutí mi bylo fyzicky špatně. Aronofsky je génius, herecké výkony berou dech, hudba je perfektní a všem, kdo neviděli, zcela rozhodně vnucuji, ale dívat se na to podruhé mě nikdo nedonutí. ()

FAxPR

filmy o drogách, všechny stejný. je fakt, že tenhle je z nich asi nejkoukatelnější, ale jared a jeho modrý oči nebo darren a jeho arty syrovej styl, to zas tak nezvednou. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen