Pears1

Hodně silný film který ve vás probudí něco nad čím budete dlouho uvažovat.Excelentní herecký výkony a briliantní soundtrack od Clinta Mansella. ()

Achab

skvělá byla předně kamera a střih, (rozhovor snímaný formou dvojí kamery, střídající se detailní záběry na rty, břicho, ruce) projekce představ a vynikající Sara Goldfarb (Ellen Burstyn). ()

jack_scott

Jedním slovem - skvělé. Začátek pozvolný, ale v tomto případě to mělo svoje opodstatnění. Snímku jinak nemám vůbec co vytknout, takže jasných 100% a *****. ()

Miss.Evis

Jestli toužíte po sladkém happyendu, tak na tenhle film zapomeňte. Na konci vás čekají 4 závisláci. Jeden s amputovanou rozpíchanou rukou, druhý s absťákem v base, třetí rozdupá svoji důstojnost a prodává své tělo i duši pro fet a ze čtvrté zbyla jen naprosto vyšinutá troska zmanipulovaná televizí, která se v touze narvat se do svých rudých šatů stane otrokem návykových prášků na hubnutí.....na mě moc depresivní a musím přiznat, že tak v polovině, už mě začalo vadit opakování scén, které prochází celým filmem (televizní show, vpichování drog). ()

Honziik17

Když vzpomenu na poslední minuty filmu, zamrazí mě. A hned po zhlédnutí mi bylo hrozně. Po tomhle filmu vím určitě, že na drogy se nikdy nedám. ()

sirrgulo

Neodvažuji se tvrdit, že snímek není v jistých směrech geniální. Ten střih, spojení s hudbou a zejména ten závěr. Opravdu hodně znepokující až deprimující. Přesto jsem si ale nakonci říkal. Vždyť je to o feťácích tak dobře jim tak. Obzvlášť, když zprvu se vše tváří jako docela pohodový snímek a ani hlavní postavy nevypadají bůhví jak závislí. Jen Sary Golfarbové mi bylo opravdu líto. Chtěla jen zhubnout, ale zas na druhou stranu měla poslechnout syna, když jí varoval. Ale jako prevenci bych snímek zapínal ve školách. Nám zapnuli Transpoiting a několik spolužáků ze základky nezůstalo jen u marihuany, třeba by si to vidět místo toho Requiem rozmysleli. ()

Papercut

Rok mám tenhle film doma a teprve po roce jsem se dokázal donutit k tomu ho shlédnout. Ani náhodou nejsem zklamaný to co jsem viděl bylo naprosto neuvěřitelný a takhle psychicky vyčerpanej jsem už dlouho nebyl. Závěr filmu je naprostý peklo,který jsem jen stěží dodíval do konce... ()

Plague.

Jaký je rozdíl mezi "Nemyslíš - zaplatíš" a Requiem? To první je blíže realitě a hlavně kratší! Režie, kamera a hlavně hudba jsou naprosto v pořádku. Herecky jsem s filmem taky problém neměl. Ale scénaristicky je to hrozně nezvládnuté a schválně přehnané. Takže mě film vlastně chce lhát a přitom se tváří že je ze života. A takovou neupřímnost u filmu hrozně nesnáším, proto pouze 2*. ()

Ashka

Každý člověk si v tomto filmu najde vlastní část, vžije se do osobnosti, která je mu nejblíže...celé ho to naprosto pohltí a nedovoluje mu myslet na nic dobrého či optimistického...dala bych to jako film, který povinně musí vidět každý dospívající člověk, aby se mu drogy a stavy, které po nich mohou nastat, naprosto zhnusily...ani nemluvím o tom, jak skvěle je to natočené, střihy, ve kterých si šlehaj, jsou naprosto dokonalé, člověk má až husí kůži, jak skvěle to popisuje celou situaci...jak vyborně se to dostane člověku pod kůži, jako by tam opravdu stál a byl součástí, jako by to byla pravdivá událost...ovlivní vás to na hodně dlouhou dobu..jetsli to vůbec někdy z hlavy dostanete.. ()

Pilinka

Obecně mě filmy o drogách nebavěj. Většinou mi to přijde všechno na jedno brdo. Ale tenhle je jiný. Asi tím, že vůbec nepůsobí jako film o drogách. Ačkoli vím, že to o drogách je...Nevadí každopádně jeden z mála filmů, co nepotřebuje příběh. Skvěle a originálně natočeno. Film má perfektní atmosféru, přesně jakou potřebuje. To vše dovršeno skvělou hudbou, která mi dnes ve filmech schází čím dál víc. Co dodat? Myslím, že zasloužená 5*... ()

moonaless

Pokud bych chtěla někdy svému mladšímu bratříčkovi nebo v budoucnu svým dětem ukázat následky drogové závislosti a tím je odtáhnout od všelijakých nápadu to někdy vyzkoušet, tak jim stoprocentně pro začátek pustím tento film. Nejde tu ani tak přímo o drogy ale o závislost. Způsob jakým tu byla vyjádřena Aronofskym, herci, hudbou, střihem i kamerou je úžasný. Snímek je psychicky náročný, drsný a plný melancholie a přesně takové filmy mě fascinují. Ke konci jsem trochu doufala, přála jsem jim, aby alespoň jeden z příběhů skončil dobře, ale potom jsem vlastně byla ráda, že se tak nestalo a že snímek zůstal tím realistickým náhledem do krutého světa závislosti. K tomu všemu byl výkon Ellen Burstyn bravurní. ()

Enelya

Tomuto filmu nelze nic vytknout. Skvělé herecké obsazení a v jeho čele Ellen Burstyn, výborná režie Darrena Aronofskyho, geniální střih a ten nejsilnější soundtrack, který jsem kdy slyšela, dělají z Requiem for a dream jeden z nejlepších filmů všech dob. Na konci filmu jsem opravdu nebyla schopna ničeho jiného, než jen tupého zírání a breku. Pro mě je 5hvězd málo.:) ()

BAADRAAM

Toto téměř po všech stránkách dokonalé drama mě dostalo na kolena tak, jako žádný jiný film před ním. Tím nemyslím, že bych nebyl z žádného jiného filmu více ohromen(to jsem i tak byl), ale že se mi po žádném jiném filmu tolik ,,nezkazila'' nálada. Je to opravdu silný snímek obzvlášť pro ty, kteří si nějakou závislostí, ať na drogách nebo čímkoliv jiným, prošli. Přímo dokonale je zde zobrazena situace kolem matky, která se snaží zhubnout oněmi zázračnými metodami. SNÍMEK PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ DRŽET NĚJAKÉ NEDOMYŠLENĚ DIETY, HLADOVKY NEBO SNAD ZAČÍT BRÁT DROGY V NEKŘESŤANSKÉ MÍŘE. ()

Phex

ježíšmarjá - to je nápor - vydýchával jsem dva dny !!! Vynikajícím způsobem natočený film, kterému nedám plné hodnocení jen kvůli tomu, že se věnuje pouze jedinému tématu a nemá ten komplexní (pětihvězdičkový) rozměr. tím tématem jsou drogy. roztáčející spirálu na jejímž dně nakonec skončí všichni "hrdinové" tohoto filmu. A to dno je strašlivé - posledních 20 min. jsem na film koukal skrze prsty ruky, kterou jsem si kryl obličej. S tím vším jednoznačně jede střih ("hezké" scény braní, které končí zrychleným záběrem na rozšiřující se zornici), dobře ladící hudba, která je ke konci přímo mučivá. //// furt na to musím myslet - dávám 5 ()

chrustie

Naprosto dokonalá protidogová kampaň. Žádný pseudofetový snímek ve stylu Šňup, ale pěkně od podlahy (ne Přemka) pojatý snímek o "škodlivosti" návykových látek, s parádním psycho koncem :) .. Na závěr filmu doporučuji velkého panáka něčeho ostřejšího (nejspíše se dostaví mírně depresivní stav). ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen