p.i.t.b.u.l

Opět jsem se dal na doporučení recenze v CSFD a podíval se na tento snímek. Příběh 4 lidí sice mají zajímavý příběh a sled děje, nicméně pro mně to bylo podané s velkou nudností celého příběhu. Myslel jsem, že mně tento film postaví ze židle, že mně ukáže něco nového, nic z toho se ale nestalo. Naopak jsem v něm viděl kousky z jiných filmů, které na svou dobu byly kultovní a neohrané. Nechci tady jen kritizovat, konec filmu se mně naopak líbil. Příběhy 4 lidí, kteří jsou si blízcí a přeci každý skončí nešťastně. Dívka se kvůli drogám dá na prostituci, matka zešílí s obavy, že bude v TV vypadat tlustě, další skončí ve vězení atd. V celku pochopitelný konec, který Vás musí donutit zamyslet se nad sebou samým. Nicméně to k dobrému filmu nestačí. Filmu chyběla jiskra, která by Vás nutila být stále v pozoru. A to se u mně nestalo. Na druhou stranu musím pochválit hudbu, kameru a v neposlední řadě herecký výkon L. Lasser v roli matky. Fantastický. Kdybych to celé shrnul do jednoho, film to není špatný. Dojemný příběh kazí nudné zpracování. Má to svoje mouchy, stejně tak svoje klady. Ale nemyslím si, že by mu náleželo současné 37. místo v žebříčku. Už sem viděl daleko lepší filmy, které by si to zasloužili daleko více. ()

Didisek

Geniální depresivní a silně emocionální film, jaký sem kdy viděla. Hudba, režie i herecké obsazení je tak geniální! Rychlé a stále se opakující sestříhané scény vše jen podtrhují. Poslední minuty filmu jsem si přehrávala několikrát dokola. Kdo z nich asi skončil nejlíp?? Opravdu ale opravdu těžko říct. Ke konci se mi chce zvracet, brečet...emoce jsou prostě číslo jedna v tomto filmu! Ellen Burstyn toužící se dostat do svých červených šatů na televizní soutěž a její nenávistná lednička, která na mě vždy po zkouknutí tohoto filmu působí dosti depresivně i u mě doma. Nádherná Jennifer Connelly, tvořící "feťácký" pár s Jaredem Leto. Film nám zkrátka ukazuje to, co správný film o drogách má. Ze začátku jak jsou báječné a jak je s nima vše jednoduché a ke konci, jak Vás zničí a doženou až na dno, až na konec všech sil...! ()

route60

Darren Aronofsky je opravdu prvotřídni režisér a k tomuto výbornému snimku už bylo řečeno vše.100% filmový zážitek ()

Zoltar78

Fascinující sonda do hlubin nejen drogové závislosti. Precizní po všech stránkách. Ať už vyzdvihnu úžasný výkon Ellen Burstyn nebo videoklipový střih filmu či působivý hudební doprovod Clinta Mansella. To vše dokonale skloubeno bezchybnou režií Darrena Aronofského a vrcholící v nesmírně působivém a neskutečně gradujícím finále, při kterém máte pocit jakoby se vaše hlava ocitla pod koly lokomotivy. Nedoporučuji slabším povahám a citově labilním jedincům ;-). Film, který vám doslova zaleze pod nehty. Geniální!!! ()

Romadoor

Přemýšlím proč mě to zasáhlo mnohem méně než většinu ostatních....nejspíš z nedostatku empatie k hlavním postavám. Všichni mi přišli jako naprostý blbci a mohli si za vše sami. Tím došlo k eliminaci toho co mě k podobným filmům přitahuje - ta atmosféra fatality jako u Christiane F., kde oběti drog hnala do záhuby jejich nezkušenost, otřesné životní prostředí a nedostatek víry ve smysl života. Pokud jsem dospělý atraktivní kluk/holka žijící u moře v bohatém státě USA, chodím se stejně atraktivním protějškem (představuju si sebe a J.Conenelly samozřejmě), a spadnu do drog, tak, že během necelého roku skončím na dně, jsem kokot. A s těmi cítím podobně jako s tou paní od TV...velmi slabě. Zatímco Christiane nebo Trainspotting je o lidech co se perou sami se sebou, tohle je o lidech co úplně zbytečně promrhali život. Jinak určitě skvěle natočeno, možná pár děr v ději (promoce?)..... ()

PanKrál

Ufff tak tohle je snímek co by se měl promítat děten na základce někdy v osmé třídě. Myslím, že by si řada z nich by si rozmyslela na drogy vůbec pomyslet natož zkusit !!! Ještě teď mě mrazí ... ()

Denda3

Na konci filmu jsem s údivem seděla u televize a nevěřila jak na vás film může tak silně zapůsobit a vyvolat ve vás tak silný emoce. Můj nejoblíbenější film s tématikou drogy. ()

x_ander

Requiem za sen se z počátku tváří poměrně nenápadně a říkal jsem si, co na něm všichni vidí. A pozvolná gradace vyustí v brutální a zdrcující finále, plné scén, které diváka rozsekají na kusy. A přesně tak jsem si připadal i já. A to se povede málokterému filmu. ()

Exanimus

Drogy...největší svinstvo, které člověku zničí život a sebere vám všechny kamarády a přítelkyni. O tomhle všem nás přesvědčil mladý Harry, který se dokonce neštítí vzít své mámě televizi a prodat dát jí do zastavárny aby si moch koupit fet.. Tento film má opravdu silný konec, který málokdo tušil.. Snímek o tom co z člověka udělají drogy který je skoro jak dokument.. Moc bych si přál aby tento film byl promítán ve školách aby děti viděli co dělají s lidma drogy. ()

psynoxious

Úchvatná práca kamery, perfektné výkony hercov a pútavý "psycho" príbeh. Dá sa povedať, že každý človek, ktorý mal skúsenosti s akoukoľvek drogou, by mal rovnaké pocity ako pri zhliadnutí niektorých snímkov v Requieme za sen. Tento film by sa mal hádam premietať v každom protidrogovom centre. :D ()

Zbysek69

Velice povedené. Z počátku mě zaujal název, jelikož skladbu znám. Film byl obrovským překvapením. Pan Aronofsky to vážně umí. Výkony herců brilantní, režie famózní, zvraty neočekávané, dojmy hluboké a hudba excelentní! ()

raider.minoo

Requiem mě do sebe pokaždé vtáhne svými strhujícími hereckými výkony, fantastickou kameru a mrazivou údernou hudbu. Není to ten typ filmu, co by vás hladil po duši, spíše po ní drápe, ale i tak máte neskutečnou vnitřní potřebu jej dále sledovat. Po skončení vás nechá u obrazovek s otevřenou pusou a pocitem bezradnosti. Určitě je to jeden z filmů, který bych si přála vidět na velkém plátně. Nedokážu uvěřit, že má jednu jedinou a to nenaplněnou oscarovou nominaci! ()

elanista1

Film, co sa tyka deja vskutku nenadchne, vlastne cely cas to je riadna nuda, ale co dokaze urobit s filmom hudba je az priam devastujuce, a ako dokaze zvysit dojem z filmu vynikajuci strih. ()

Cannonball

Bolo to surové, miestami nechutné a vyvolalo to vo mne silnú depku ale podstatné je, že to bolo dokonalé. Treba si to pozrieť. ()

ChandlerBing

Kdyby mi někdo řekl, že do deseti vteřin musím říct nejlepší film, jaký jsem v životě viděl, jinak mě zastřelí, odpověděl bych: Requiem for a dream. Kdyby na tomto snímku bylo cokoliv pozměněno, cokoliv jinak (i sebemenší detail), celý film by to srazilo o polovinu dolů. Kdyby hlavní písnička filmu nebyla ta, jaká je, byl by film o polovinu horší. Kdyby hlavní roli nehrál Jared Leto, byl by film o polovinu horší. Kdyby neměl tolik střihů kolik má, byl by o polovinu horší…A tak bych mohl pokračovat donekonečna. Ještě žádný snímek mě tak nevyděsil, neznechutil, neuchvátil, neohromil, prostě nenapěchoval tolik emocema jako tenhle. Nemá cenu se rozepisovat o všech kladných stránkách filmu a o všem, co je na něm úžasný a tak nějak „jiný“ než na ostatních filmech (kamera, střih, hudba), to už zde psali mnozí a nerad bych je opakoval. Líbí se mi zejména rozdělení filmu do jakýchsi 3 kapitol – LÉTO: mladý zamilovaný pár vyznávající si lásku, feťáci, kterým drogy dávají přesně to, co chtějí a daří se jim i kšefty, stará vdova spokojeně sedící ve svém křesle a sledující své oblíbené pořady v televizi. PODZIM: mladý pár už není tak zamilovaný a začíná se hádat, kvůli drogám, které už feťákům začínají dávat i to, co nechtějí a zadlužují se, stará paní je posedlá pozvánkou do televizního pořadu a začíná být závislá na prášcích, které jí způsobují halucinace. ZIMA: feťákovi amputují ruku kvůli otravě z jehel, přišel o přítelkyni, která souloží, aby získala drogy, druhý feťák je ve vězení kvůli prodeji drog, stará paní už nesedí ve svém pohodlém křesle ale leží připoutaná na nepohodlné posteli v blázinci a oddává se halucinogenní agonii o tom, že je hvězda televizního pořadu. Inu, krásná třídílná pohádka na dobrou noc. Posledních 10 minut filmu je hodně silný kafe a zároveň jedna z nejlépe natočených a nastříhaných scén, co jsem kdy v životě viděl – mráz z toho jde po celém těle a my si říkáme, jak na to můžeme vůbec koukat a jak se nám to proboha může ještě líbit. Ale líbí. Sečteno, podtrženo – Snímek, originální každým coulem, nastolující atmosféru strachu, temna a úzkosti v postupné gradaci. Je to zážitek. ()

OzyCox

Film, který člověka doslova pohltí. Střih, střih, střih, tak rychle, že než si člověk uvědomí, co viděl, je to pryč. Vizuální orgie doplněná takovým hudebním dobrovodem, který je lahodný a mrazivý. Když onu Lux Aeterna slyším, vždy mi přeběhne mráz po zádech. Můj nejoblíbenější film. Je plný krásy a neštěstí. ()

Pete24

Ze začátku jsem čekal nějaké poselství či skrytou protidrogovou reklamu. Teď si myslím, že to záměr rozhodně nebyl, ale o to více se to povedlo. Velmi reálné ztvárnění feťačky herečkou Jennifer Connelly by za jiných okolností bylo nedocenitelné, jenže když v tom samém filmu zahraje někdo tak dokonalý, jako je Ellen Burstyn, odsune všechno a všechny na druhou pozici. Akorát mi vadí využívaní skvělého soundtracku, který děla třetinu filmu, ke komerčním účelům, co naděláme. 95% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen