Reklama

Reklama

Godzilla no gjakušú

  • Japonsko ゴジラの逆襲 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Druhý díl slavné Godzillí série. V tomto filmu se kromě ničení Tokia musí Godzilla utkat s jejím prvním a nejčastějším protivníkem Anguirem. Konec filmu připravuje půdu pro opravdový souboj titánů Godzilly a King Konga. (Spinosaurus)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Godzilla se pere s velkou ještěrkou a u toho zdemoluje půl Japonska - to je vlastně obsah celého filmu. Proti originální Godzille je to velký krok zpět, tam byly emoce, napětí, bolest a drama, kdežto tady jde jenom o show, ukázat co nejvíc triků (které mimochodem za moc nestojí, když příšery bourají domy, několikrát je vidět, že padá jen kulisa jedné zdi, nikoli trojrozměrného domu). Není tu ani nějaký slušný tajemný úvod či trocha toho napětí, obří příšery hned vletí na plac a začnou běsnit. Na druhou stranu to ovšem teď vypadá, že kritizuju nejhorší film pod slunce, tak to zase ani náhodou, na obludy se kouká moc hezky a přišlo mi, že je to film vhodný pustit si s kyblíkem popcornu a vychutnat jako jako jeden z prvních vizuálně skvělých, ale obsahově slabších blockbusterů. A nakonec, proč ne? ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Hodnotím původní-japonsky mluvenou- verzi..Ten anglicky namluvený(a navymýšlený)paskvil se nedá koukat.. V prvé řadě jde o nejhnusnější godzillu snad všech dob(krom té emmerichovy)-Fukudova Godzilla byla sice taky mimo, ale aspoň vypadala jako roztomilý plyšáček(no spíše plsťáček)..Tohle neforemné cosi s divnou hlavou a vážným dentálním problémem je fakt k politování...Ale to jen tak na okraj... Samotný film jako celek není zase až takový průser. První třetina je vlastně jeden velký fight s ježatým Anguirem a nutno dodat, že tahle wrestlingová část je z celého filmu nejlepší-vypadá to sice řádně šíleně ale má to svou magii a kdo to má rád, ten si bude rochnit v troskách. Druhá třetina je kapku nuda, protože se více než Godzilla řeší konverzačky a vztahovky. Ty sice nejsou úplně debilní a člověk má k těm postavám aspoň blíž (v rámci možností), ale prostě to působí jako nezvládnutá vata.. Poslední třetina je řádně akční-pač se zneškodňuje Godzilla-nutno ale říct, že jde o akci zdlouhavou, monotóní a nezáživnou a na konci je člověk rád, že už je po všem. A co z toho vyplývá?=Místy zajímavé, místy nudné..V rámci Godzill jednoduchý průměr. ()

Reklama

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Tak tohle se opravdu nepovedlo. V jistém úhlu pohledu bych se dokonce odvážil říct, že to je nejslabší díl ze staré ságy, ale tady opravdu záleží na tom, jak se na to koukáte. Nejhůře je na tom asi režie(kde je Honda?). Režie je naprosto nevýrazná, že ani nebudete věřit, že nějaká je. Zatímco Honda byl génius a Fukuda blázen,tenhle režisér je naprosto nevýrazný a jeho režie neslaná nemastná atd. Další kámen úrazu je hudba, která by si mohla podat ruku s režií(kde je Ifukube?). Dalším překvapivě slabým prvkem je samotná Godzilla. Sice z ní v černobílém filmu jde pořád strach, ale na plátně je jen chvilku a člověk na ní po filmu s klidným svědomím zapomene. Naopak si vzpomene na skvělého Angilase, jehož souboje s Godzillou jsou jedny z nejlepších v celé sérii a vrcholným bodem tohoto filmu. Hlavním prvkem Godzillí nevýraznosti je děj. Děj je úplně někde jinde, zabývá se především lidmi a Godzilla je zde prakticky zbytečná. A když je zbytečná Godzilla, pak film. NIcméně zas tak strašné jako tady píšu to není. Z Godzilly jde strach a ničení Tokia není tak hloupé jako v dalších dílech. Tento film bych shrnul výrokem "Slabší verze jedničky!" ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ve dvojce se snažili pánové od filmu i trochu zpestřit svoje černobílé dílo a jeho závěr natáčeli s bílou přikrývkou. Právě sníh a led byli velice důležitým prvkem k zakončení tohoto filmu, protože na tom samém místě započne jeho další pokračování Kingukongu tai Gojira. Přiznám se však, že scéna s bombardováním Gojiry a pohoří na mě moc velký dojem neudělala. Opět ty samé záběry na výbuchy a zmateně kymácející se příšeru nebyli zrovna košer. Podobný pocit jsem zažíval i při sledování maket tanků a děl. Ještě že ty papírové baráky vypadali tentokrát alespoň částečně věrohodně. Každopádně pánům v převlecích nedalo moc práce to všechno rozšlapat na padrť. Mimo jiné se zde dočkáme i větší akčnosti ze strany lidí, pokud tedy nepočítám marně se snažící vojáky a jejich střílející kanóny. Nikdy bych nečekal, že se zde setkám i se scénkou v níž figurují uprchlí vězni. Zpočátku nesouvisející pasáž, se v zápětí promění v jednu z nejdůležitějších. I zde si však tvůrci neodpustili prvky grotesky a špetku černého humoru. Gojira no gyakushu je plnohodnotným pokračováním legendární Gojiry a rozhodně je na lepší úrovni, nežli další pokračování. Změna na režisérském postu splnila svůj účel a je docela škoda, že v pozdějších dílech nespolupracoval Oda s Hondou. Mohla to být docela zajímavá podívaná. 7/10 ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

50% Dej mi bol dosť nejasný, ak to teda nejaký malo. Proste vrátila sa Godzilla a akosi aj nejaké ďalšie monštrum a bojujú spolu v Osake, či kde - a to je najlepšia scéna filmu - no potom sa dej presunie na bojovú loď a do lietadiel a Godzilla je na opustenom ľadovom ostrove a ... a ja sa nudím. Záverečný kill-off dosť slabý. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (9)

  • Společnost Toho prodala v roce 1957 práva na americkou distribuci filmu společnosti AB-PT Pictures Corporation. V plánu této společnosti však bylo pouze použít určité procento záběrů z filmu, dotočit nějaké vlastní scény a výsledek distribuovat jako zcela nový film, nazvaný „The Volcano Monsters“. AB-PT dokonce z Japonska získali i kostýmy Godzilly a Anguiruse, aby mohli dotáčet nový materiál. Společnost však brzy poté zanikla a oba kostýmy se ztratily. (Israha)
  • Pravá a levá půlka krunýře Anguiruse se ve filmu pohybují nahoru a dolů, nejsou pevně připojeny k zádům monstra. Není zcela jasné, zdali se jedná o chybu ve filmu, způsobenou nekvalitním provedením kostýmu, nebo o cílený vzhledový prvek. (Israha)
  • K vydání filmu v Americe došlo v roce 1959. Film byl distribuován pod názvem Gigantis: The Fire Monster. Tato americká verze je oproti té japonské o čtyři minuty kratší a reeditovaná, má zcela jiný soundtrack a obměněné jsou také zvukové projevy monster. Důvod přejmenování Godzilly na Gigantise byl vysvětlován argumentem, že nový film má potenciál lepšího prodeje než pokračování. (Israha)

Reklama

Reklama