Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Specs

Hlášky: Lorelei 'Lory': - "Kdo jste? C.I.A., Mafie?" Wallace: - "Obojí." & Lorelei 'Lory': - "Podáte mi to Martini, nebo ho musím vypít odtud?" & Wallace: - "Prosím, nepoužívejte moje pravé jméno. Ničíte postavu, kterou tu představuju." ()

Bozvav

Naprosto neskutečná komedie u které jsem se bavila stejně jako u Blondýna s červenou botou. Bill Murray je vynikající herec, stejně tak jako Joanne Whalley. Vůbec byl film velmi dobře obsazen. Jistě zápletka patetická, ale provedení nemělo onu americkou ordinérnost, která u tohoto typu filmů v americké produkci bývá dost často. Skoro bych řekla, že to mělo spíše britský nádech. Skvělé skeče, dobrý střih i hudba. Za mne velmi kladných pět hvězd. ()

Juto

Film je odvážne a ťažko opísateľné špionážne dobrodružstvo, v ktorom každý vie, že ich život je stávke... okrem postavy Billa Murraya. Mylne si myslí, že všetko, čo sa deje okolo neho, je typom výkonného umenia (akési Absurdné divadlo). Murray je záchranca filmu. Tak dobre sa potáca a robí aj to najzákladnejšie nedorozumenie vtipným. 6/10 ()

Gilmour93

40 % Bonda, 40 % Růžového pantera, 10 % Hitchcocka a 10 % zábavy. Wrong man? Wrong movie.. Murray v roli vola, který proplouvá událostmi, protože na něj sedlo do kola chodící štěstí, má jeden zásadní nedostatek. Chybí mu při tom kamenná tvář Leslieho Nielsena. Jenže i s ní by to nejspíš byl film, který bavil příliš málo.. ()

Martrix

Howard Franklin mě včera tak potěšil Nadějným rokem, že jsem zaignoroval dvě předchozí zkušenosti s jeho filmy...které mě moc nenadchly. Kdyby byl Muž, který věděl příliš málo, podobně nedoceněnou perlou, dokonce bych se na Honbu za diamantem a možná i Jméno růže mrkl znova...dal bych jim příležitost se v mých očích rehabilitovat. Tak, ne. Je jasné, že Nadějný rok je Franklinova labutí píseň. Komedií, kde dojde k záměně trouby za agenta, nebo se nemehloidnímu policistovi daří čelit profi zabijákům, agentům..., těch je vcelku hodně. Za všechny třeba Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky nebo Velký blondýn s černou botou. Ty považuju za průměrné. Jak tedy hodnotit tento film, který o mnoho zábavnější není? Bill Murray je sympaťák, ale sám film neutáhne. Tedy jistě ne takový, který nemá extra dobrý scénář. Možná by ho k tomu dokázal vybičovat nějaký pořádný režisér, ale tím Amiel jistě není. I proto je to film nijaký. Ani chytře decentní, ani potrhle absurdní. Pokud někdo vyčníval, byl to Alfred Molina v roli vrahouna butcherouna. Ale ani on mě nepřiměl víc, než se občas pousmát. To už jsem se líp bavil u šíleností jako byl třeba Grimsby. Přesto...na 3 velmi odtažité * to stačí. ()

• Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)
  • Když Bill Murray rozrazí dveře dřevěnou palicí, pronese notoricky známou hlášku: „Here's Johnny,“ odkazujíc tak na slavný horor Osvícení (1980). (Azurovydrak)