Reklama

Reklama

Cirkus

TV spot

VOD (1)

Obsahy(1)

Hrdinou příběhu je bez práce a peněz stále hladový Tulák, kterého právě pronásleduje policie, neboť jej považuje za kapesního zloděje. Při honičce je zahnán do manéže cirkusu. Svými komickými pády i jednáním nešiky probudí v divácích tolik bouřlivého smíchu a nadšení, že se jej ředitel cirkusu rozhodne zaměstnat jako klauna. Později se hodlá stát skutečným umělcem a získat lásku přitažlivé krasojezdkyně… Do příběhu plného humoru i sentimentu přimíchal scenárista, režisér a herec Charlie Chaplin také trochu ze smutné a bolestné reality života chudých lidí, současně ukazuje, jak obtížné je diváky v manéži zaujmout. Vedle obdivuhodné choreografie tento snímek i dnes může zaujmout gagy, klaunskou komikou a mistrovským ztvárněním Tuláka. V roce 1928 Charlie Chaplin za Cirkus získal Oscara, v podobě Zvláštní ceny udělené současně za scénář, herecký výkon a produkci filmu. Film byl původně natočen beze zvuku, také k němu později byla dodána hudba, kterou napsal Charlie Chaplin. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (106)

joker.george 

všechny recenze uživatele

Moje první ,,opravdové'' setkání s Charlesem Chaplinem. A bylo to seznámení zdařilé. Úžasné, jak dokázal skloubit humorné scény s dramatickými a vážnými. Pronásledování na začátku nemělo chybu, bylo neskutečně zábavné, až mi u toho tekly slzy (archa), u prostřední části v cirkuse jsem tolik nežasl, ale ,,pouze'' jsem se bavil. Konec byl překvapivý a dojemný. Hudební motiv byl vybrán dobře, ale uškodilo mu, že se neustále opakoval. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Jeden z najkrajších filmov z oblasti romantickej komédie. Pre mňa veľké prekvapenie, film mal šťavu od začiatku po jeden z najkrajších koncov vôbec. Som ani nečakal, že sa toľko zabavím a nasmejem. Oproti tomuto Diktátor, či Kid sú u mňa len slabšie odvary. Chaplin si to skvelo zrežíroval, pridal hudbu a presvedčivo zahral. Nešťastná láska, ale obetovanie sa pre šťastie iného, to sa mi stalo srdcu blízkym, ale ani scénka s levom nebola zlá, či tá na lane s opicami, vlastne tomu niet, čo veľmi vyčítať, lebo ani často otravné titulky teraz neboli zlé a ani sa mi to nezdalo uťahané, či nudné, skrátka jeden krásny vtipný príbeh. ()

Reklama

kinej 

všechny recenze uživatele

Cirkus je velice zábavný. Ani po letech Chaplin nepřestává svými skvělými nápady překvapovat. U Cirkusu jsem opět žasl nad Chaplinovým nesmrtelným humorem, ale také nad geniální choregrafií, kerá umí překvapovat i po tolika letech. Navíc i zde Chaplin do filmu plného humoru přimíchal trochu ze smutné a bolestné reality života chudých lidí, takže se nejedná o žádnou prostoduchou grotesku, jaké se té době běžně produkovali, ale o zábavný film s lidským rozměrem. Ale myslím, že mezi vrcholná díla Chaplinovi tvorby Cirkus nepatří. Oproti nim je ořeci jen o něco jednoušší a nemá takový hluboký morální přesah. ()

swed 

všechny recenze uživatele

Dost možná nejvtipnější Chaplinův film. Prostředí cirkusu je pro grotesku jak dělané, nabízí množství gagů a možnost se pořádně vyřádit. Za zmínku stojí i hudební doprovod, který (jak bývá u Charlieho neměnným pravidlem) výrazně přispívá k navození té správné nálady. Snímek sice do Chaplinovy filmografie nepřináší nic nového, ale měřítka žánru splňuje na výbornou. 9/10 ()

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Cirkus v cirkuse a to doslova. Charlie Chaplin vlétne do cirkusu a okolí se nestačí divit, jak tento popleta pobaví lidi. Líbí se mi, jak Chaplin dokáže do každého filmu i přes komediální nádech propašovat vážné téma jako láska, soucit, osamělost. Je to mistr, protože mě každý jeho film zatím zaujal a měl silné poselství. Některé jsou staré i přes 90 let a přesto jsou lepší než ty dnešní - čím to je? Že by triky nebyly tak důležité ve filmu, ale nápad a myšlenka? Zkuste to ale říci dnešním tvůrcům a divákům... ()

Galerie (35)

Zajímavosti (12)

  • Celý film se natáčel ve studiu Charlieho Chaplina v Hollywoodu. Pouze závěrečné venkovní scény se točily v Glendale v Kalifornii. (oje)
  • Filmové studio Charlieho Chaplina během natáčení vyhořelo. To, ve spojení s osobními rozpory, vedlo u Chaplina k nervovému zhroucení. (Kulmon)

Reklama

Reklama