Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat. (Cinemart)

Katka232

Už jsem viděla lepší horory. Tohle? Předvídatelný až hrůza, laciné lekačky mě fakt nevyděsí a celkově? Plytký až hrůza. ()

angel.CZ

Skvělé kostýmy a kulisy které vtáhnou skoro okamžitě do děje končícího 19. stol. Ameriky. Lehce hororová atmosféra je taky vítaným prvkem, ovšem předvídatelný děj (ten kdo má rád kriminálky, uhádne jako já asi u prvních 20ti minut) je vcelku předvídatelný, ovšem i tak vás film zkouší vtáhnout pořád do děje. Chvíle napětí střídají chvíle odhalení a poté zase několik minut lehce nudného příběhu. Ovšem v celku to funguje velmi dobře. Tom Hiddleston zase jako záporák - už si ho nedokážu představit jako klaďase :-D . celkově snímek hodnotím na 60% s konstatováním, že o něco kratší stopáž a trošku přitvrdit u režii a bylo by to o dost lepší :-) ()

XXXXXXXX

Žila, b(l)ila takhle jedna rodina Ostrých. Táta věčně nebyl doma, protože rozfofrování rodinného jmění holt nějakou dobu trvá, matka věčně bratra a sestru mlátila, a tak to netrvalo dlouho, a oba si k sobě vyvinuli poněkud důvěrnější vztah. Ono se taky není čemu divit, když to sestra byla po matce, až druhá nejšerednější a vzhled stejně není všechno, že jo. A tak byl kačer v troubě. Jenže ejhle, jednoho dne měla matinka nepěknou nehodu, spadla chudák, hlavou na nabroušený sekáček. A tak sourozenci osaměli. Jenomže žít si takhle v baráku do kterého vám fičí vítr a sníh dírou ve stropě, kde místo podlah v nižších poschodích vyvěrá červená zemina, asi nebylo nic dvakrát příjemného a sestra vás taky pořád nezahřeje, no a tak dostali skvělý nápad. To si vždycky takhle Tomas nabrnkl nějakou bohatou, ("Hlavně když bude šeredná!"- přisadila si sestra) a naivní husičku, která vždy po čase zemřela sešlostí věkem ("Tak mladá"- vyloudila sestra rovnou dvojici krokodýlích slz), no a rodinné jmění se mohlo vesele rozrůstat. Jenže u Edith, padla kosa na kámen. Blonďaté, překrásné Edith, nesahá sestra ani po kotníky, a tak začíná mít Thomas poněkud zaječí úmysly. A když jednoho dne zůstanou sami v hospodském pokoji....no umíte si to představit. Do toho se nám po baráku zvesela promenádují i červení duši, (kteří, jako by z japonské série The Grudge vypadli,) a o zábavu je postaráno. Jen škoda, že výslednou atmosféru, poněkud kazí neustálé bouchání dveří, podivný červený vzhled duchů a prapodivná romantická vsuvka. ()

dzberry

Duchové mi připomínali toho Sovákova – alespoň co do strašidelnosti – z filmu „Ať žijí duchové!“. Ten mě mimochodem bavil svého času o něco víc, páč byl barevnější než tady ten purpurový vršík a zazněly tam pěkné dětské písničky... Tady rezonovala akorát tak nuda a rozňahňanost dějová, do zpěvu mi nebylo ani trochu... Ovšem ten barák, ve kterém se odehrávala druhá půle, byl luxusní. Pro týdenní zážitkový pobyt jako dělaný! ()

jafuska

Pěkný a velmi mile mě tento film překvapil, Nechápu tak málo procent, a tolik kritiky, Byli už horší filmy, ale tento je více jak nadprůměrný. Vše do sebe dokonale zapadalo. pro mě jednoznačně palec nahoru, ()

Lucius55

Zklamaný jsem sice nebyl, od Guillerma jsem však rozhodně čekal víc. Chápu, že Faunův labyrint hned tak něco nepřekoná, ale rozdíl v kvalitě obou filmů je příliš velký. Vizuální stránka je dokonalá, atmosféra slušná, digitální zrůdičky nevadí, herci se snaží a jde jim to, přesto to ale nějak pořád není ono... ()

mirkath1

K naprosté dokonalosti něco maličko scházelo. Jinak mnohem lepší, než jsem očekávala-jsem spokojená. Trochu jsem měla i takové nepříjemné pocity a rozhodně bych v tom domě nebyla ani na návštěvě :) ()

anyonecek

Mně se to líbilo, mám rád del Tora, točí výborné hororové pohádky a ani zde nezklamal. Možná byla trochu nudná Mia Wasikowska, ničím mě neupoutala narozdíl od Toma Hiddlestona, který opět zabodoval jako mírumilovný záporák. Trochu mě nudil začátek filmu, ale postupně se to rozběhlo jak se dostali na zámek. Škoda že z hororové stránky toho moc nebylo, ale u del Tora je to už takový zvyk. Pro mě výborný film, kterému něco chybí k dokonalosti. ()

Sylvin

Nemám ráda horory, tohle se mi strašně líbilo. Miluju Hiddlestona, tady uvidíte jeho nahej zadek. Teď obsáhleji: Ono tomu totiž hodně pomohlo, že je to laděný do fantasy, protože tomu rozumim. Trailer ukázal prakticky všechno bubáctvo, na který jsem se jako měla připravit, takže jsem se potom neklepala jako ratlík a nedožadovala se maminky. Jediný, co bych si odpustila *spoiler alert* je hlava rozflákaná o umyvadlo, to mi přišlo zbytečný. *end of spoiler* Pro hororový fajnšmekry, který se vyžívaj v malejch mrtvejch holčičkách a naruby se převracejících monstrech, to asi úplně není, ale ti s intelektuálnějšími preferencemi by se myslim mohli celkem solidně zakoukat. ()

Emjecko

Horor, ať už ho natočil kdokoli, má být především strašidelný. Tento základní předpoklad Purpurový vrch bohužel nesplňuje i přesto, že se opravdu snaží. Lekačky však přicházejí v momentech, kdy je čekáte, a "bubáci" jsou odhaleni příliš brzy a příliš zřetelně na to, aby vás při jejich dalším představení dokázali zaujmout něčím jiným než dokonalým zjevem. Po visuální stránce je to skutečně pastva pro oči, ale bát se u toho nebudete a ani příběh samotný není tak propracovaný, jak se na začátku tváří. Přitom by stačilo "jenom" o špetku více tajemna... ()

DoNotCross

Del Toro páchá komerční sebevraždu. Upřímně se nedivím, že tenhle film mnoho lidí nebaví a objektivním výtkám se nebráním. Děj je poměrně předvídatelný, na bubáky není kladen příliš velký důraz a nestane se toho mnoho. Já se ale bavil atmosférou a výtvarným uměním, protože na co Guillermo šahne, to se mění ve zlato. Výtvarně jde o skvost a objevovat s Miou prastarý dům je úžasné. Strach z neznámého a oddalování tajemství, ačkoliv celkem zjevného je právě to, co táhne snímek dopředu. Stejně jako herci a to bez vyjímky. Ano, v dnešní době je to těžce překonaná věc, ale já si to užil snad právě proto. Někdy se prostě vyplatí dělat věci po starém. Edit: It's not a ghost story. It's a story with a ghost in it. Je to pecka. ()

savatage

Neoriginální zápletka s méně zajímavým hereckým obsazením. Film nemá žádnou hloubku ani myšlenku, která by držela diváka napjatého, a spíš se dočká jen velmi libového příběhu. Film je pro svoji nezajímavost, až zbytečně dlouhý ()

AlexUnited

Možno som až príliš veľkorysý v hodnotení, keďže ak to malo byť niečo na pomedzí hororu, rozprávky a romantického filmu, tak tie hororové prvky nemohli splniť prípadné vysoké očakávania a nároky hororového fanúšika - strašidelnosť som nepociťoval, duchovia a ich stvárnenie resp. spôsob zjavovania sa na scéne pôsobili amatérsky, nemohli nijak vydesiť a ľakačky skoro žiadne. Príbeh jednoduchý, v závere sem-tam trošku haprovala logika, chýbal nejaký veľký zvrat či šokujúca pointa (môj tip na rozuzlenie mi teda nevyšiel). ALE - toto všetko hádžem za hlavu a spomenuté "výčitky" neberiem ako negatíva, ale ako zámer tvorcov natočiť romantický fantasy soft horor. A to sa vydarilo. Sústredím sa teda na pozitíva a v pamäti mi ostanú najmä tie kladné dojmy. Takže v prvom rade špičková nádherná krásna vizuálna stránka. Už dávno som nevidel tak perfektne vykreslené hororové prostredie s takou atmosférou. Výkladná skriňa gotického hororu z viktoriánskeho obdobia. Ďalej sympatické postavy na čele s hlavnou hrdinkou a kvalitné herecké výkony všetkých do jedného. Nijaké zdĺhavé či zbytočné pasáže, dej plynule odsýpal, vôbec som sa nenudil a to je predsa najpodstatnejšie. ()

Pitryx

Zbytečně dlouhé. Sem tam se objeví duch, a to je celý horor. Na konci malinko gore. Já jsem se po půl hodině začal nudit a po hodině jsem na to celé koukal jen jedním okem. Dám dvacet, aniž vím za co. Hlavně proto, že úplné dno to totiž není. A ještě dám dvacet za konec, zvláště za práci s lopatou. ()

Arkagas1989

Vikrotiánsko - gotický příběh v hlavní roli o jednom velmi ponurém sídle (ve kterém bych chtěla bydlet mimo jiné klidně i s těma duchama!), v druhé řadě o novém manželském páru a jedné velmi zvláštní sestře. Edith se ocitá v domě, kde vidí přízraky a jde po jejich stopách, protože matka ji po smrti přece varovala, ať se vyvaruje Purpurového vrchu.. A heleme se, najednou se v něm Edith ocitla a ne sama. Film je za mě velmi příjemnou duchařinou, o horor se tady jedná spíše ke konci, kde je solidní rvačka s noži, ale jinak se to nese spíše na vlně mysteriózna a tajemna, což mi sedělo. A ten barák, to je prostě sen. Tom Hiddleston už pro mě vždycky bude hlavně Loki, ale tahle role mu sedla. celkově nemám žádnou výtku. 8/10 ()

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze