Režie:
Michael ČechÚčinkují:
Marek Eben (moderátor), Jan P. Muchow, Jenovéfa Boková, Marek Doubrava, Václav Havelka, Milena Steinmasslová, Karolína Lea Nováková, Denisa Barešová (více)Obsahy(1)
Přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z Dvořákovy síně pražského Rudolfina... Český lev vstupuje do své další desítky. 31. ročník slavnostního předávání výročních cen České filmové a televizní akademie představí výběr kvalitních filmů známých i z televizní obrazovky. Šanci na zisk skleněné trofeje mají v 19 statutárních kategoriích tvůrci 26 snímků s premiérovým uvedením v roce 2023. Divácky atraktivním večerem provede milý a elegantní moderátor Marek Eben spolu s plejádou předávajících hvězd. (Česká televize)
(více)Účinkují
Vladimíra Fomínová
Nejlepší filmy:
Ztraceni v Mnichově (2015)
Daria Kashcheeva
Sovětský svaz
Jan Nedbal
Československo
Regina Rázlová
Československo
Nejlepší filmy:
Ikarův pád (1977) (TV film)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Kolja (1996)
Simona Peková
Československo
Nejlepší filmy:
Vyhnání Gerty Schnirch (2016) (divadelní záznam)
Stavrogin je ďábel (2005) (divadelní záznam)
Raskolnikov: jeho zločin a jeho trest (2009) (divadelní záznam)
Jana Plodková
Československo
Nejlepší filmy:
Tonda, Slávka a kouzelné světlo (2023)
Němá tajemství (2023)
Vratné lahve (2007)
Karel Roden
Československo
Nejlepší filmy:
Bournův mýtus (2004)
Červený Bedrník (1999) (seriál)
Marek Ztracený v Edenu (2023) (koncert)
Alice Nellis
Československo
Nejlepší filmy:
Sluneční stát (2005)
Oskar Hes
Česko
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Dukla 61 (2018) (TV film)
Zátopek (2021)
Linda Bartošová
Česko
Nejlepší filmy:
Mimořádná událost (2022)
Vybíjená (2015)
Jiřina Bohdalová
Československo
Nejlepší filmy:
Dům na nebesích (1984) (divadelní záznam)
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Pohádky pod sněhem (1985)
Eva Salvatore Burešová
Česko
Nejlepší filmy:
Jak si nepodělat život (2019) (seriál)
Koncert pro Moravu (2021) (koncert)
Pocta Karlu Gottovi (2022) (koncert)
Ewa Farna
Česko
Nejlepší filmy:
K poctě Davida Stypky (2023) (koncert)
Uzly a pomeranče (2019)
Karel Gott 70 (2009) (koncert)
Natalia Germani
Slovensko
Nejlepší filmy:
Princezna zakletá v čase (2020)
Amnestie (2019)
Antigona (2020) (divadelní záznam)
Eva Hacurová
Česko
Nejlepší filmy:
Chyby (2021)
Jak si nepodělat život (2019) (seriál)
Grand Prix (2022)
Tomáš Havlínek
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Sedm schodů k moci (2023) (seriál)
Božena (2021) (seriál)
Kamila Janovičová
Československo
Nejlepší filmy:
Piš mi. Tvoje Alma (2021) (divadelní záznam)
Pes baskervillský (2018) (divadelní záznam)
Spolu (2022)