Rodina Luniesových už dlouho není skutečnou rodinou. Lissy Lunies (Corinna Harfouch), které je kolem sedmdesáti let, je klidná a šťastná, když je její manžel Gerd (Hans-Uwe Bauer), který pomalu chřadne kvůli demenci, umístěn do pečovatelského domu. Její nově nabytá svoboda však netrvá dlouho: vážné nemoci a nástup slepoty signalizují, že jí samotné už mnoho času nezbývá. Mezitím její syn Tom (Lars Eidinger), který je dirigentem, pracuje se svým depresivním nejlepším přítelem Bernardem (Robert Gwisdek) na skladbě s názvem „Umírání“. Tomova bývalá přítelkyně Liv (Anna Bederke) chce, aby se stal náhradním otcem jejího dítěte. Jeho sestra Ellen (Lilith Stangenberg) si začne románek s ženatým zubařem, s nímž sdílí vášeň pro alkohol a opojení. Ale všechno v životě má svou cenu. Tváří v tvář smrti se odcizení členové rodiny konečně znovu setkávají. (mac000)

Jhershaw

Stručně uchopit a popsat celý tříhodinový film je nemožné. Samotná délka může být pro spoustu diváků rozhodujícím faktorem, jestli se na film vydat. A přiznám, že když jsem se po subjektivních dvou hodinách podíval na hodinky a zjistil, že uběhla teprve hodina, dost jsem se vyděsil, jestli film vůbec zvládnu celý. Nicméně po této umíraci hodině přišel střih, jiné postavy, jiná kapitola, která by se dala popsat jako komplikované rodinné osudy. A tohle bylo najednou zajímavé, poutavé, že za subjektivní hodinu uběhlo filmu 90 minut. Pak tedy přišel konec, opět trochu tahlejší, a hlavně kdy se divák začne ptát, jaký byl smysl toho všeho a zda autor nemířil ve svých ambicich o definitivním filmu příliš vysoko. Za mě polovina filmu 2*, polovina 4*, ve výsledku aritmetický průměr. ()