Džinró

• Japonsko Jin-Rō (více)

Jin-Roh je velmi temný animovaný film, který se odehrává v době nepokojů roku 1960 v Tokiu v alternativní historii. Proto jsou vytvořeny zvláštní policejní síly, Capitol Police Organization (CAPO). Uvnitř CAPO je speciální jednotka, která plní tu nejtěžší práci. Někteří z mužů v této speciální jednotce tvoří podle pověstí strážnou skupinu s názvem Vlčí brigáda. Hlavní hrdina Fuse, člen této speciální jednotky, je svědkem, jak se před ním odpálí mladá dívka, která byla členkou teroristické skupiny. Později potkává sestru této dívky a začne být ovlivňován city. Očekáváte, že celý film budete provázeni trápením hrdiny až k šťastnému konci? (Jigvell)

FAxPR

hodně jsem Ghost in the Shell tvůrcům věřil.. vůbec jsem nebyl zklamán.. nesnášim ty "over the top" anime, ale tady mi ani tolik nevadily ty vobrovský kvéry a brnění.. pochmurná nálada a dost pomalý tempo (jako by to byla špatná věc) mě to vynahradily.. reálnou předlohu pro některý postavy poznáte, pokud se zajímáte o japonský filmy (T.Mifune, wink wink).. ()

AmunRa

V alternativní verzi Japonska v 60. letech proti sobě bojují nejen teroristé a strážci zákona, ale také různé frakce "policie" mezi sebou. Atmosférou film připomíná již dvakrát zfilmovaný špionážní příběh Tinker Tailor Soldier Spy - také tady se nedá nikomu věřit a každý může pracovat pro jinou frakci a nastražit na vás vražednou léčku. Film obsahuje několik akčních scén, ale ty slouží jen pro dokreslení napjaté temné atmosféry. Pomalý pochmurný příběh je založen na vztazích a lidské psychice - kdo je přítel a kdo pod přátelksou maskou plánuje vaši smrt pro "vyšší dobro"? Temné obrazy zničeného města, kanálů, demonstrací a vojáků s rudýma očima infrabrýlí vytváří skvělou atmosféru deprese a zmaru. "My nejsme lidé ve vlčí masce, jsme vlci převlečení za lidi." ()

Astu.

Jedno z nejtemnějších a nejsmutnějších anime. Perfektní v každém ohledu, každém záběru. Akorát si nejsem jistej, kdy si to budu chtít pustit znovu. Nejspíš nikdy. ()

Rhaegar

Cool zbroje na posterech i první minuty filmu slibují akční jízdu. Nu není tomu tak. Je to psychologické drama o tom jak se voják snaží vyrovnat se svinstvem válečných činnů. Není tomu vyloženě co vytknout, ale také to není nijak objevné. Pro japonce může vypadat zajímavě kombinace s pohádkou o karkulce,která tam třeba není známá. No pro mě to bylo dost těžko stravitelné. ()