Lali Sokolov, který přežil Holokaust, vypráví svůj příběh o lásce, přežití, traumatu a nezlomnosti v roli tatéra koncentračního tábora Osvětim. (SkyShowtime)

Thalin

Knihu jsem si přečetla až po seriálu a musím říct, že v něčem je i seriálová předloha lepší. Kniha je totiž napsaná vcelku stroze. Seriál ale zase nemohl obsáhnout vše a tak má svoje díry. Ale zase, herci byli vybraní dobře a svoje charaktery zahráli uvěřitelně. Celé to stojí na oné love story a divák jim tak nějak fandí, nepůsobí to škrobeně. I vizuál vypadá dobře, i když to z mnoha scén působí, že tatéři se mohli poflakovat mezi tábory jen tak a práce zase moc neměli. (Nebo to tak vážně bylo? Nevím..) Trošku mi tam chybí víc ten táborový režim, který by to víc přiblížil. Lehké skoky sem a tam mi taky občas vadily, ta chronologie by mohla být lepší.  Oproti knize jsou tu lépe vykreslené emoce, v knize autorka totiž některé scény odbyla pár větami, kdežto tady působí mnohem emotivněji. Něco je tu přidáno, něco vynecháno. Zrovna u některých postav by ale neškodilo alespoň větou nebo dvěma zmínit, co jsou zač. Třeba u Cilky, která tam měla celkem páku, ale ze seriálu člověk moc nepochopí proč. Co tomu ale dost ubližuje je ta angličtina. Když se i Slováci doma mezi sebou baví anglicky, tak to prostě zní blbě. Ale to by holt dalo víc práce. ()

babuška

Knížku jsem samozřejmě četl, faktem zůstává, že je mnohem drsnější, výběr herců a jejich výkony jsou podle mně celkem ucházející, plusem zůstává, že byla zachována ta fanatičnost mladých dozorců, jelikož jejich drezůra započala již v útlém věku, každopádně můj názor je, že každý film či seriál o této tématice, je neustálým varováním, před tím čeho všeho je jedna lidská bytost provést druhé bez známek lítosti, či jakéhokoliv soucítění s obětí s vědomím své vlastní moci. ()

Agnostik

Seriál který vás semele na padrť.Mistrně a napínavě natočené peklo hrůz Osvětimi.Ponurá nálada je zde dokonale a výstižně tvůrci vykreslená.Dokonalost. ()

Hatikva

Omlouvám se, pokud to někdo ještě neviděl tak ať tuto mojí recenzi dál nečte. Vyzrazuji v ní i něco z děje. Obvykle to nedělám ale tady mi to nedá. Velké zklamání. Funguje tady milostná linka. Herci odvedli vynikající práci, skvěle odehráli svoje scény, jsou uvěřitelni. Člověk se lehce nechá vtáhnout do děje. Hudba je slušná. Tady pozitiva končí. Režisérka zkazila co mohla. Vadí mi všudypřítomná angličtina bez sebemenšího využití autentických jazyků. Ale to by bylo ještě to nejmenší. Po celý čas se pravidelně vyskytují osoby nebo scény, o kterých člověk nic neví. A většinou se nic nedozví ani později. Kdo je Cilka, která ač vezenkyne se po táboře promenaduje v mini sukni a kožichu, s dlouhými neostrihanymi vlasy. Dokonce má takovou moc, že vytáhne Laliho z vězení a zachrání mu život. Esesak v lagru se vesele baví s dobře živenym a dobře oblečeným klucinou, usmívá se na něj, hladi ho po tváři. Vím, že cikáni měli v Osvětimi oproti jiným vězňům jisté výhody. Ale právě zase tím zpracováním a podáním to v kontrastu s ostatními vyznělo v seriálu totálně nevhodně. Atd., atd,..... Kromě vztahu Laliho a Gity (a i na tom mají nejspíš větší zásluhu herci než režisérka) bylo všechno ostatní odflaknute. Snad se toho časem ujme i někdo jiný a natočí něco lepší. ()

zbroucek

Strašně zajímavý pohled na hrůzu 20. století. Rozhodně to není pohled černobílý. Velmi doporučuji všem a hlavně lidem, kteří jsou stále s životem nespokojení... ()

markus186

Io sono senza parole... pomôžem si taliančinou, som bez slov... Tetovač z Oświęcimu to je taký un attacco a tutti i sentimenti e le emozioni  / útok na všetky city a emócie, že ani neviem, prečo píšem po taliansky teraz... knižnú verziu som už dávnejšie zvažoval kúpiť a premieľal ju viackrát v rukách v kníhkupectvách, ale nikdy som na to nenabral odvahu, hoc rád čítam knihy, tejto som zatiaľ ešte nebol hoden... ale dovolím si tvrdiť, že filmové spracovanie je tak brutálne, originálne a realistické, že to musí predčiť knihu, čo sa takmer málokedy stáva, pretože veľa vecí, ktoré tam uvidíte, vám určite tak brutálne nezahrajú na city, ako pri čítaní určite nie, lebo tam to určite takto nezachytíte a "neuvidíte"... retrospektívne poňatie a prelínanie deja, aj s omylmi rozprávajúceho sú skvostné, rovnako aj strih, kamera, výprava, ZimmerCimbalovka, proste všetko, čo mega film/seriál/filmová-x-lógia má mať, s čerešničkou na to torte výkony nových a neokukaných hereckých tvári, pre ktorých samotné natáčanie a zverstvá museli byť tiež pre silné žalúdky a tabak. trochu gól je postava spisovateľky - Melanie Lynskey, ktorá sa preslávila ako švihnutá Rose z 2 a 1/2 chlapa, ale to mi docvaklo až na druhý deň, lebo vďaka silnému príbehu o láske a ľudských tragédiách počas 2. svetovej vojny na to absolútne nebol priestor... o to viac je plus, že možno jeden z posledných skutočných príbehov o láske súčasnej doby má korene u nás na Slovensku, pretože v dnešnej chorej, hypnotickej a technologickej dobe, už niečo také krásne a čisté, nie je možné... proste top, dal som to na šupu, chorý v posteli, takže o to silnejšie emócie... dávam max., ale dal by som aj 10... jedinú vec, čo som asi nepochopil, prečo si nakoniec zmenil meno, resp. priezvisko si prevzal od ruského dôstojníka, či to bolo ako vďaka, za to, že ho akože nechal dobrovoľne utiecť z Rakúska... No ho capito niente - ničomu nerozumiem v tomto prípade, ale to nemení nič na veci... 5***** ()

Lafrankoni

Velmi silny snimok, az na par vacsich much. Kvoli autentickosti mali pouzit slovencinu ako primarny jazyk a v tabore smrti mali Blockführeri sprechovat ich krasnou arijskou nemcinou. Takto to stratilo ten hlavny efekt. A pani zurnalistku mohli tiez pozmenit, uz v Two and half men mi ako otravna “Rose“ liezla na nervy.  /85% ()

www

Dost silný životní příběh, který by si měl uvědomit každý z nás, protože díky těmto lidem známe svou pravou historii. ()

Dajman

Asi jeden z najlepších seriálov o Holokauste aký som kedy videl. Síce ma veľmi štvalo pozerať sa na Slovenského žida ktorý rozpráva plynule po Česky, že na Slovensku v 40 rokoch vlastne všetci  rozprávajú po Česky. Toto ma celkom dvíhalo z gauča. Nerozumiem prečo keď sa točia podobné filmy v strednej, alebo východnej Európe, tak všetci rozprávajú tak ako majú. Nemci po nemecky, Poliaci po Poľsky atď. Je to škoda. K dokonalej atmosfére a 5 hviezdičkám chýbala len takáto ,,maličkosť" ()