Reklama

Reklama

Obsahy(1)

James Kowalski je bývalý automobilový závodník. Těsně před Velikonočními svátky je nucený na pár dní opustit svou manželku, která je ve vysokém stádiu rizikového těhotenství a odcestovat na druhý konec států. 2000 km od domova se dozví, že manželka je v těžkém zdravotním stavu v nemocnici a hrozí, že ztratí manželku i dítě. James se v zoufalství rozhodne přejet 2000 km ve vypůjčeném autě v rekordně krátkém čase. Hned na začátku ho však zastaví brutální policejní hlídka za překročení rychlosti. Jeho snaha vysvětlit jim vážnost situace mu nepomůže a policajti ho zatknou. Zoufalý James si uvědomí, že když ztratí dny ve vězení, je možné, že svou rodinu už nezastihne naživu. Rozhodne se pro šílený útěk před policií přes celé státy. Postupně se stává slavným a lidé mu drží palce, aby se dostal ke své ženě včas... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (62)

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Už už jsem chtěl chválit tento remake, protože původní Vanishing Point jsem viděl už před více než deseti lety (skoro se mi to nechce věřit) a protože přeci ten příběhový základ je i tady, ale tehdy jsem dostal spásnou myšlenku si připomenout i originál. Což bohužel shodilo remake o několik příček dolů. Ano, příběhový základ tam je. Problém nastává, když remake dáme pod drobnohled a srovnáme ho s originálem - na film o autě se tam překvapivě málo jezdí. Ubylo i zajímavých postav, které Kowalski na své pouti potká (jediným plusem v mých očích je zahrnutí indiánů, ti k USA určitě patří; na druhou stranu ale místo energického Super Soula máme tuctového The Voice). Ubyl také existenciální nádech a stejnou měrou přibyla čitelnější motivace hlavního hrdiny. To má sice výhodu v tom, že divák snadnějši vše pochopí (a možná se i dovede lépe vžít do hrdiny), na druhou stranu je tam velká nevýhoda v několika díky tomu vytvořených dírách v příběhu, které jsou občas odmávnuty, občas úplně ignorovány. Hodně věcem zkrátka šlo předejít. Třeba tvorbě filmového remaku, který je téměř ve všech směrech horší než originál. Drobný fun fact na závěr, který mě pobavil - během filmu se tam jeden prodavač postavy Vigga Mortensena zeptá "You a ranger?". Ve filmu 4 roky roky před vydáním Společenstva prstenu. ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

Mortensen je charismatický maník, na mém žebříčku oblíbených herců pomalu stoupá víš a víš, ale ani on nedokázal nic udělat s tupým scénářem, kvantem debilních hlášek a replik a naprostou zbytečností nudných flashbacků. Lacinost televizního zpracování nám tu kouká z každého záběru, snaha o filozofický podtext a morální patos je odpudivá, a jedinou oázu na poušti filmového balastu tak tvoří pár (doslova) pěkných záběrů legendárního auta Dodge Challenger z roku 1970 (opravdu krásný stroj) a dvou pěkných bouraček ("kotrmelec" pronásledovatelů a "konečná" hlavního hrdiny)... Mimo to už jen taková "perverzní" vsuvka - dvěma vedlejšími postavami (moderátor "live free or die" J. Priestley a věřící Kowalského žena Ch. Elise) je zastoupen seriál B.H.90210 :-) 30% ()

Reklama

Fondak 

všechny recenze uživatele

Nemám rád předělávky filmů. Vanishing point má vyjímku. Není jako původní film. V něčem je lepší a v něčem zas horší. Je prostě jiný. Stejný je v něm pouze krásný Mopar- Dodge R/T Challenger Hemi 426. Odsuzuju u něj pouze ten (proti drsnému originálu) dotočený a přeslazený konec. Ale i tak mě nic neodradí od toho nesouhlasit s vaším nízkým hodnocením a dát mu 5 hvězdiček. ()

mira.l 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem oba filmy, tenhle i původní VP z r. 1971, den po sobě. Většinou, když se někdo pokusí udělat remake nějakého slavného díla, bývá to docela katastrofa. Nečekal jsem tudíž žádný zázrak, a tak jsem nakonec byl docela příjemně překvapenej. Je poměrně složitý tyhle dva filmy porovnávat, ve zdejších komentářích už se objevilo několik úhlů pohledu na věc a vlstně všechny mají svůj díl pravdy. Původní VP se dá považovat za vcelku klasickou, skoro až "kultovní" záležitost a zarytí fanoušci na něj jistě nedají dopustit, na druhou stranu je pravda i to, že v něm hlavní hrdina prostě někam jede a jede a jede, nic moc se o něm nedozvíme, v remaku to má aspoň nějakou pointu, i když to může být považováno za slaďárnu. Závěrečná scéna remaku na jednu stranu vysvětluje zoufalý čin hlavního hrdiny poté, co se dozví o smrti manželky, i když s tím "otevřeným" koncem se jim to zrovna dvakrát moc nepovedlo:). V původním VP to končí pouze v podstatě nelogickou destrukcí auta a hlavního hrdiny, který se zavázal Challengera dovézt do Friska, což se mu nepodařilo. Zkrátka a dobře jsem čekal totální srágoru, což se nepotvrdilo. Prostě v něčem je lepší původní VP a v něčem tenhle remake. Co je na výbornou v obou, je Dodge a krajina:). V rámci objektivity hodnotím tedy oba stejně. ()

Deverant odpad!

všechny recenze uživatele

Na obrazovku naskočila scéna: auto řítící se po silnici zpomaluje a zastavuje, několik desítek metrů před ním ji totiž zatarasily radlice dvou buldozerů. Řidič na ně upírá nejistý pohled, zvažuje své šance. Kolem zátarasu je rozptýlen dav pokřikujích lidí, nejspíš "fanoušků" muže za volantem. Někteří drží transparenty na nichž je i jméno: Kowalski. A v té chvíli mě to došlo, záchvěv poznání při pohledu na radlice buldozerů se s tímto jménem rozezněl naplno. Dívám se na remake Vanishing Pointu...Dění na obrazovce se zatím posunulo o týden do minulosti a s údivem pozoruji těhotnou manželku, srub v jezerní kotlině, spokojené švitoření a marně přemýšlím jak se film dostal do šmoulí vesničky. Po dalších deseti minutách macerování v nálevu z těch správných rodinných a liberálních hodnot, které rozpleptaly cokoli co mohlo po úpravách narativní linie zbýt z původního Vanishing Pointu, jsem pochopil, že to že Viggo (ne, tohle prostě není Kowalski) a policie stojí proti sobě, je jen dílem náhody. Že hájí a vyznávají to samé, a Viggo měl jen sakramentskou smůlu. Že Kowalski, člověk revoltující, byl vykastrován na taťku Vigga. Po těch vcelku asi patnácti minutách se na obrazovce rozhostila tma... ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Vůz, který Kowalski (Viggo Mortensen) převáží, je Dodge Challenger R/T (Road / Track) ročník 1970 s motorem V8 Magnum 440 cui. (Martin_Happy)

Reklama

Reklama