Talita1

Muzikál, ktorý síce priniesol nejaké originálne prvky, ale vo výsledku mi chýbali pozitívne emócie. Rudy sa správal ako malé dieťa v tele dvadsiatnika, postupne mi už začínal liezť na nervy. Na škodu bola aj polytematickosť, lebo sa tu zbytočne riešilo veľa vecí: bývanie s matkou, štúdium, bábkoherectvo, Rudyho roztržitosť, láska, vzťahový trojuholník, rozchod,... Piesní tu bolo žalostne málo a hudobné sekvencie sa skladali zo zvukov denného života: búchanie do hrncov, klepot ceruzky, driblovanie s loptou atď. Oceňujem však bábkové predstavenie na konci aj dobre riešený záver. ()

Aljak

Rudy Mancuso si to napísal, zrežíroval, zhudobnil, aj zahral hlavnú rolu. Scenár je podľa mňa celkom vydarený a plný potenciálu, hoci je to už stará známa schéma o rozchode, spoznávaní, druhých šanciach, dilemy a nečestnosti. Hlavná postava Rudy mi bol nesmierne nesympatický - nielen jeho zjav, ale aj celkové správanie, postoje a alibizmus. Takže mi ho ani nebolo ľúto, keď sa dostal do nepríjemných situácií. Po hudobnej stránke tiež nič extra, dialógy detto. Takže napokon dosť slabučké. Max. 2* (najmä za scenár) ()