Reklama

Reklama

Horizont události

  • Velká Británie Event Horizon (více)
Trailer

V roce 2015 byla na Měsíci založena první stálá kolonie. V roce 2032 začínala těžba nerostných surovin na Marsu. V roce 2040 se moderní kosmická loď Horizont události vydala k hranicím sluneční soustavy. Za planetou Neptun zmizela beze stopy. Šlo o nejhorší vesmírnou katastrofu v historii. Po sedmi letech však opět vyslala signál, z něhož se podařilo rozluštit několik znepokojivých slov. Na záchrannou misi se proto vydává průzkumná loď, vedená kapitánem Millerem. Na palubu je přibrán i konstruktér Horizontu události dr. Weir. Nikdo však posádku nemůže připravit na to, co ji čeká po příletu k dlouho pohřešované lodi. Film Horizont události natočil podle scénáře Philipa Eisnera britský režisér Paul W. S. Anderson, který se později proslavil především filmovou sérií Resident Evil. Hlavní role ve snímku, který získal řadu žánrových cen, ztvárnili uznávaní herci Laurence Fishburne a Sam Neill. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (880)

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Polozapomenutá perla. Dodatečně vydobytej kult bohužel už nic nezmění na tom, že komerční neúspěch Horizontu nadlouho oslabil možnosti sci-fi hororu a pravděpodobně i režiséra Andersona, kterej od tý doby plave ve vodách bídný rutiny. Skvělá atmosféra kosmických dálav v kombinaci s okultní tematikou a extrémní brutalitou dávala šanci vzniku nezapomenutelnýho díla, ovšem to by se studio nesmělo zaleknout kontroverze a nenasadit toliko nepopulární nástroj s názvem "vystřižené scény". Ne, nemyslim si, že by horor měl stát v první řadě na krvi - ovšem zvolený téma, v jehož jádru stojí to nejryzejší zlo a utrpení, se neobejde bez teroru všeho druhu. Výsledný dílo je i tak fascinující a má zvýrazněnou pozici na poličce každýho sci-fi geeka, ale škoda, ŠKODA toho promrhanýho potenciálu. Malou velkou lahůdkou rozhodně zůstává předevšim vizuální ztvárnění a podařený herecký obsazení. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Nejzajímavější sdělení z filmu je princip ohnutého pijáku. Princip ohnutého pijáku totiž vysvětluje, jak se nejrychleji dostat z toho špinavého smradlavého bodu A, totiž Země, do tajemného neznámého bodu B, kdesi na konci vesmíru. Prostě ohnutím toho prostoru, té neskutečně šíleně velké vzdálenosti, která by za jiných okolností trvala překonat tak nepředstavitelně dlouho... a to je co říct, se kurevsky velká loď v mžiku objeví milion let v kosmu. Pak film vygradoval v jakýsi horor, který pak chtělo napodobit ještě mnoho dalších filmařů, ale to s tím pijákem v hlavní roli se mi opravdu líbilo. Liberate tuteme ex inferis mi ale také utkvělo v hlavě jako khůl hlas ze záhrobí. Podle nejmenovaného zdroje ale mělo být správně latinsky řečeno: libera tutemet ex inferis. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Jeden z posledných výborných sci-fi horroríkov s pekelnou atmosférou, kupodivu sa zaobíde bez príšer, pomerne jednoduchým príbehom, ktorému však pomáha scenár, krátka stopáž filmu a netradičné, zimomriavkové vykreslenie pekla. Škoda, že Anderson si neudržal v ostatných svojich dielkach aspoň takúto úroveň. 80%. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Po stránce sci-fi slušně zvládnutý snímek, který s prvky hororu dokáže slušnou dobu diváka napínat a v náznacích ho varovat před následujícími obrazy plné krve, které přijdou. Jako celek však nepůsobí pevně a myšlenka se vytrácí do prázdná. Přesto jde o počin od P.W.S. Andersona velmi nečekaný a jistě nejlepší film jeho režisérské kariéry. Je obrovská škoda, že Horizont událostí nešel do kin ani na další nosiče v Andersonem zamýšlené podobě, která se dotýkala samotného pekla ve velmi intenzivních scénách a z obav z přístupnosti byly tyto scény studiem odstraněny (a následně zničeny). Film má totiž veliký potenciál a do budoucna se to například ukázalo i patrnou inspirací pro počítačovou sérii Dead space. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Největším kladem této horrorové sci-fi je hustá atmosféra, neurazí ani herecké výkony (zvláště Sam Neill a Laurence Fishburne odvádějí stabilně dobrou práci), efekty nejsou kdovíjaké, ale stačí, hudba správně brnká na nervy, sem tam si díky lekačkám ucvrnkneme do textilu... Bohužel nemůžu jen chválit: film poněkud zavání béčkovostí a poslední akčně-brutální třetina sráží celkový dojem a s ním i hodnocení. Škoda, našlápnuto bylo výborně, sci-fi kult to však nebude... Přesto slušné, Mr. Andersone, slušné. 75% ()

Galerie (65)

Zajímavosti (40)

  • V úvodní snové sekvenci filmu můžeme na jedné z knih, která proletí kolem kamery, spatřit foto a jméno režiséra. (HellFire)
  • Pracovní název filmu zněl "The Stars My Destination". (Džejkop)
  • Když během příprav na film Žoldák: Legie zkázy (1998) pustil Paul Anderson Kurtu Russellovi tou dobou už komerčně neúspěšný Horizont události, herec mu řekl: "Zapomeň na to, kolik to vydělává. Za dvacet let budeš rád, že jsi to natočil." V rozhovoru u příležitosti pětadvacátého výročí vzniku filmu si na to Anderson vzpomněl a dodal, že není jen rád, ale velmi hrdý. (NIRO)

Reklama

Reklama