Reklama

Reklama

Horizont události

  • Velká Británie Event Horizon (více)
Trailer

V roce 2015 byla na Měsíci založena první stálá kolonie. V roce 2032 začínala těžba nerostných surovin na Marsu. V roce 2040 se moderní kosmická loď Horizont události vydala k hranicím sluneční soustavy. Za planetou Neptun zmizela beze stopy. Šlo o nejhorší vesmírnou katastrofu v historii. Po sedmi letech však opět vyslala signál, z něhož se podařilo rozluštit několik znepokojivých slov. Na záchrannou misi se proto vydává průzkumná loď, vedená kapitánem Millerem. Na palubu je přibrán i konstruktér Horizontu události dr. Weir. Nikdo však posádku nemůže připravit na to, co ji čeká po příletu k dlouho pohřešované lodi. Film Horizont události natočil podle scénáře Philipa Eisnera britský režisér Paul W. S. Anderson, který se později proslavil především filmovou sérií Resident Evil. Hlavní role ve snímku, který získal řadu žánrových cen, ztvárnili uznávaní herci Laurence Fishburne a Sam Neill. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (880)

Tyler 

všechny recenze uživatele

Velice stísněná a nepříjemná atmosféra, výborné herecké výkony nejen dua Neill - Fishburne, nechutné záběry, zajímavá výtvarná stránka, deprese, šílenství...Slušná soda. A kvalitní podívaná, i když rozhodně ne pro každého...Jedna věc se mi na "Horizontu událostí" líbí obzvlášť - už je to pár týdnů, co jsem ho viděl, ale pořád mám při vzpomínce na něj opravdu svíravý a nepříjemný pocit. Není mnoho filmů, které by tohle uměly...Brrr!! ()

choze 

všechny recenze uživatele

Dobře obsazený, vizuálně nabušený, znepokojivou atmosférou dýchající a krví nasáklý efektový akční sci-fi horor, při kterém si nemůžete nevzpomenout (nejen) na Vetřelec (ještě očividnější koncept gotického hororu přeneseného do vesmíru, Weir a posádka ve společenské místnosti, poslední scéna) a Hellraisera. Scéna, v níž Laurence Fishburne zachraňuje člena své posádky, co vyskočil bez skafandru do kosmu, je nářezová. Chci vidět studiem ztracenou původní drsnější 130 minutovou verzi a chci zpět toho starého Paula Andersona! ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Nejzajímavější sdělení z filmu je princip ohnutého pijáku. Princip ohnutého pijáku totiž vysvětluje, jak se nejrychleji dostat z toho špinavého smradlavého bodu A, totiž Země, do tajemného neznámého bodu B, kdesi na konci vesmíru. Prostě ohnutím toho prostoru, té neskutečně šíleně velké vzdálenosti, která by za jiných okolností trvala překonat tak nepředstavitelně dlouho... a to je co říct, se kurevsky velká loď v mžiku objeví milion let v kosmu. Pak film vygradoval v jakýsi horor, který pak chtělo napodobit ještě mnoho dalších filmařů, ale to s tím pijákem v hlavní roli se mi opravdu líbilo. Liberate tuteme ex inferis mi ale také utkvělo v hlavě jako khůl hlas ze záhrobí. Podle nejmenovaného zdroje ale mělo být správně latinsky řečeno: libera tutemet ex inferis. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Ano, začátek vypadal slibně, velmi slibně. Jenže pak se něco stalo a film se velmi pevnými kroky začal blížit k hodně nepovedenému béčku. Možná že je to ještě o fous horší, protože béčka si obvykle nehrajou na nic víc, než čím jsou, ale tenhle film se tváří úžasně vyspěle a chytře, ale za moc doopravdy nestojí. I jindy solidní herci (Laurence Fishburne, Jason Isaacs) zde předvádějí podprůměrné výkony, možná i "zásluhou" zmateného scénáře, jehož druhou polovinu asi musel pan scénárista psát buď pod vlivem nějakých narkotik nebo ho snad někdo praštil do hlavy. A jestli se nestalo to druhé, tak bych to s obrovskou chutí udělala já (i když normálně nemám násilnické sklony :-)), protože to, co se z příběhu vyklubalo je opravdu na ránu. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Kvalitativní vrchol tvorby Paula W. S. Andersona a jedno z nejlepších sci-fi vůbec. Budování atmosféry v první polovině nemá daleko ke slavným duchařinám, brutalita poloviny druhé si zas bere svoje z Hellraisera a jemu podobných. Z nějakého důvodu k sobě obě půle sedí a největší slabinou je tak scénář obsahující několik nepěkných lapsů. Bůh ví, jak by vypadala původní Andersonova verse, o 30 minut brutálních záběrů delší. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (40)

  • Jednoho z původních členů posádky lodi Horizont události hraje britský režisér Gary Sinyor. (HellFire)
  • Film sa natáčal v londýnskom „bondovskom“ štúdiu Pinewood, kde sa postavili veľké kulisy interiéru vesmírnej lode Event Horizon; ich stavba trvala štyri mesiace a tvorcovia brali pre konečnú podobu lode z vonku ako vzor parížsky chrám Notre Dame. Samozrejme že časti boli v počítačovej naskenovanej schéme upravené, tak aby spadali do mierne bizarnejšej koncepcie filmu. (T2)
  • Skafandr, který herci nosili, vážil 65 liber (30 kilogramů). (Džejkop)

Reklama

Reklama