Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Recenze (4 009)

plakát

Nebezpečná síť (1995) 

Takové divočejší devadesátkové War Games. Kouzelně naivní a docela zábavný technothriller pro mládež o cool androgynně se stylizujících hackerech na inlajnech. Mohlo by to být napínavější, ale oceňuju snahu vizuálně a dynamicky prodat vysedávání u počítače a bušení do klávesnice.

plakát

Mise (1986) 

Miluju epické podívané z džungle, od Aguirreho, přes El Dorado, po Fitzcarralda (a klidně i Anakondu). I Joffého příspěvek je kamerově a hudebně parádní, se silným příběhem, ale na můj vkus je tempo až příliš ležérní. Buď bych přidal na bromanci/společném filozofování De Nira s Ironsem o životě a víře nebo na politikaření, nebo klidně půl hodiny vystříhal.

plakát

La casa sperduta nel parco (1980) 

Večírek s nabroušenou břitvou. Hess vystřihl svého terorizujícího znásilňovače v Cravenově Last House on the left tak bravurně, že mu taloši ještě dvakrát umožnili zahrát si stejný typ a sice v zajímavém Autostop Rosso (1977) a pak tady. Zápletka je jednoduchá, automechanik Hess se vetře na večírek lepší společnosti, díky břitvě ho ovládne a pak na střídačku mlátí chlapy a sexuálně obtěžuje ženské. Děje je tu pomálu, napětí tím pádem taky a ta trocha sadismu, jalového erotického polechtání a překvapivá pointa neutáhnou 90 minut.

plakát

Blood Fest (2018) 

Ztřeštěná hororová komedie pro mladší ročníky. Cituje se kde co od Psycha po Saw a krev stříká v souladu s názvem hojně, ale utahování si z hororových klišé je už dávno důkladně promrskané Vřískoty. Radši si dejte Poslední nás zachrání.

plakát

Pomsta je sladká (2014) 

Průměrný nevzrušivý vigilanťák se svéráznou hrdinkou, která není úplně sympatická, ale měla potenciál na černou komedii o Mary Poppins střílející na potkání zločince. Ve výsledku to ale není ani komedie, ani realistické drama a ani napínavý nebo dokonce drsný thriller, ale jen si to tak povrchně plyne. Promarněná příležitost na mnohem zajímavější a zábavnější film, nebo i sérii a ikonickou roli pro Katie Holmes.

plakát

Lesy (2006) 

Sympatická variace/odvar Suspirie. Samozřejmě bez Argentova divokého audiovizuálního balení, tohle má spíš harrypotterovský vibe, ale s fajn holčičím castingem, proti kterému hraje spolehlivě charizmatická Patricia Clarkson. A kde se po holkách chtivě sápají kořeny z lesa, nemůže chybět Bruce Campbell. Škoda, že to víc netlačí na ty vztahy mezi holkama na škole.

plakát

Untitled Project (2024) 

Předně Milanovi, Danovi a spol. upřímně gratuluju, že svou čtrnáctiletou tvůrčí odysseu na tomhle filmu dotáhli do konce a symbolicky ho odpremiérovali přesně čtvrt století po Blair Witch Project, kterým se přiznaně inspirovali. Z respektu k jejich úsilí jim nebudu kazit zatím krásné hodnocení, ale jako zasloužilý milovník obskurností nedokážu odolat, abych tady měl první komentář. Stručně - Untitled Project je prodlouženou verzí Projectu z roku 2011 a vše, co se píše v komentářích k Projectu platí i zde, jen si to užijete víc jak trojnásobně. Takže i zde úvodní snaha o budování znepokojivé atmosféry záhy vyústí v dlouhé, chaotické a ukřičené pobíhání plochých postav - hraných snad až příliš autentickými moravskými neherci - sem a tam po jednom správně ošklivém venkovském baráčku, kde na ně občas vybafnou bubáci s digitálně žhnoucíma očima. Hrátky s časem ve scénáři bohužel nevedou k napínavému ději a videoherní kamera z pohledu jednotlivých postav (s efektem rybího oka) nevede k zajímavému vizuálu (byť pomáhá výrazně omezit neherce před kamerou), který je až moc homevideózní. A hudba z databanky taky úplně nepatří do plnohodnotného celovečeráku. Na druhou stranu jsem čekal, že se u toho mnohem víc zasměju na účet tvůrců, a kdoví, jestli to neměli pojednat spíš jako hororovou komedii o samolibém cholerickém rejžovi (Dan) a labilní prsaté herečce (Rosana), kterým zlé síly škodolibě kazí natáčení. Každopádně přeju hodně sil a zdaru do další tvorby.

plakát

Texaský masakr motorovou pilou (2022) 

Sympatický legacyquel a rozhodně jeden z lepších dílů série. A to jsem měl obavy, mj. proto, že za hrdinky jsou tu dvě sestry, z nichž jedna vypadá jako Asa Butterfield a druhá jako Robert Sheehan, which is not a good thing. Taky výprava a kamera nebyly tak vymazlené jako u remaku z roku 2003 a Počátku (byť to městečko duchů i slunečnicové pole jsou fajn). Ale dějově mě to bavilo klasicky až do zdlouhavé finální naháněčky s Leatherfacem a mstící se babkou/hrdinkou z originálu, přičemž předčasným vrcholem filmu byl brutální masakr v autobuse.

plakát

Odpočívadlo (2006) 

Jedny hnusné záchodky, jeden hnusný pick-up a jedna pohledná dívka, která bude protažená peklem. Docela nepříjemná, špinavá a drsná záležitost a la Texaský masakr nebo Hory mají oči.

plakát

Větrný démon (1990) 

Tohle si dobře vybavuju z videopůjčovny, ale je to jeden z těch titulů, co mi tehdy nepochopitelně utekly, stejně jako třeba lovecraftovský Přízrak. Je to Evil Dead bez Raimiho zběsilosti a nápaditosti, který se po nataženém mysteriózním příjezdu do venkovské barabizny mění v akční, ale nudnou přehlídku slizských masek a litrů prolité žluté krve. A herec v hlavní roli je úžasné dřevo. Ta osmdesátková patina je ale fajn.