Reklama

Reklama

Horizont události

  • Velká Británie Event Horizon (více)
Trailer

V roce 2015 byla na Měsíci založena první stálá kolonie. V roce 2032 začínala těžba nerostných surovin na Marsu. V roce 2040 se moderní kosmická loď Horizont události vydala k hranicím sluneční soustavy. Za planetou Neptun zmizela beze stopy. Šlo o nejhorší vesmírnou katastrofu v historii. Po sedmi letech však opět vyslala signál, z něhož se podařilo rozluštit několik znepokojivých slov. Na záchrannou misi se proto vydává průzkumná loď, vedená kapitánem Millerem. Na palubu je přibrán i konstruktér Horizontu události dr. Weir. Nikdo však posádku nemůže připravit na to, co ji čeká po příletu k dlouho pohřešované lodi. Film Horizont události natočil podle scénáře Philipa Eisnera britský režisér Paul W. S. Anderson, který se později proslavil především filmovou sérií Resident Evil. Hlavní role ve snímku, který získal řadu žánrových cen, ztvárnili uznávaní herci Laurence Fishburne a Sam Neill. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (880)

Ainy 

všechny recenze uživatele

Od momentu vstupu na Horizont události jsem tušila, že v tom bude nějaká čertovina a měla jsem pravdu! Slušně napínavý vesmírný horůrek. Díky za přitepleného Coopera, jehož postava dávala filmu tolik potřebný humorný prvek. Jeho hláška "Vrátil jsem se! ... Skoro. Teď vám ukážu. Co se děje?? Sakra! " mě rozsekala. Načež se znovu trochu proletěl ... Od snímku jsem čekala, že mě spíše vezme do vesmírného dobrodružství, což se až tak nestalo, když nepočítám Cooperův sólo výlet do kosmu. Sam Neill, jako dr. Weir - strůjce kosmické lodi, ale děsivě vypadal. Ten se poved přímo ďábelsky. U spousty záležitostí mi ale unikaly souvislosti. Takže ano, napínavé to bylo, ale jinak nic omračujícího, teda. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Kvalitativní vrchol tvorby Paula W. S. Andersona a jedno z nejlepších sci-fi vůbec. Budování atmosféry v první polovině nemá daleko ke slavným duchařinám, brutalita poloviny druhé si zas bere svoje z Hellraisera a jemu podobných. Z nějakého důvodu k sobě obě půle sedí a největší slabinou je tak scénář obsahující několik nepěkných lapsů. Bůh ví, jak by vypadala původní Andersonova verse, o 30 minut brutálních záběrů delší. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Největším kladem této horrorové sci-fi je hustá atmosféra, neurazí ani herecké výkony (zvláště Sam Neill a Laurence Fishburne odvádějí stabilně dobrou práci), efekty nejsou kdovíjaké, ale stačí, hudba správně brnká na nervy, sem tam si díky lekačkám ucvrnkneme do textilu... Bohužel nemůžu jen chválit: film poněkud zavání béčkovostí a poslední akčně-brutální třetina sráží celkový dojem a s ním i hodnocení. Škoda, našlápnuto bylo výborně, sci-fi kult to však nebude... Přesto slušné, Mr. Andersone, slušné. 75% ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Hlavně ze začátku pořádně temný film, ale předpokládám, že především vinou režie je tak nějak nedotažený. Ale je pravda, že slabší scénář ani sebelepší režie nevylepší no a to bude asi kámen úrazu. Protože to tak nějak celé nedává smysl. O motivaci postav se člověk nic nedozví, natožpak aby se s nimi nějak sžil. Postavy umíraly jak na běžícím pásu a mě to bylo v podstatě jedno. Navíc ačkoliv se to zpočátku tvářilo jako něco víc, tak to vlastně bylo úplně obyčejné béčko s děsně jednoduchym (nevysvětlenym) příběhem. Hlavně ke konci se ze sci-fi stane už jen horor a veškerá logika jde stranou. Přičemž horor jde narozdíl od sci-fi úplně mimo mě. A i ta výborná temná atmosféra po polovině zmizí..no to bych prostě asi chtěl moc. Je to škoda, z tohoto filmu se mohl stát ne přímo kult, no ale mohl dopadout lépe, potenciál byl obrovský. Hlavně když je vidět, že na výpravě se nešetřilo. Gotická vesmírná loď? To je prostě super:) Takle si dám příště radši Vetřelce... PS: Je zcela jasně vidět, jak tento film inspiroval o dva roky později Matrix. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Nejzajímavější sdělení z filmu je princip ohnutého pijáku. Princip ohnutého pijáku totiž vysvětluje, jak se nejrychleji dostat z toho špinavého smradlavého bodu A, totiž Země, do tajemného neznámého bodu B, kdesi na konci vesmíru. Prostě ohnutím toho prostoru, té neskutečně šíleně velké vzdálenosti, která by za jiných okolností trvala překonat tak nepředstavitelně dlouho... a to je co říct, se kurevsky velká loď v mžiku objeví milion let v kosmu. Pak film vygradoval v jakýsi horor, který pak chtělo napodobit ještě mnoho dalších filmařů, ale to s tím pijákem v hlavní roli se mi opravdu líbilo. Liberate tuteme ex inferis mi ale také utkvělo v hlavě jako khůl hlas ze záhrobí. Podle nejmenovaného zdroje ale mělo být správně latinsky řečeno: libera tutemet ex inferis. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (40)

  • Inspiraci filmem přiznali například tvůrci počítačové hry "Dead Space" z roku 2008, v níž je design helmy hlavní postavy téměř totožný s přední částí lodi Horizont události. Inspirovali se také scenáristé populárního seriálu Městečko South Park (od r. 1997), kteří podle svých slov některé prvky filmu zapracovali do dílu číslo 814, nazvaného Vánoce woodlandských zvířátek (2004). (curfew77)
  • Pracovní název filmu zněl "The Stars My Destination". (Džejkop)
  • Během titulků hraje píseň "Funky Shit" od Prodigy. (bo.rec)

Reklama

Reklama