Komik v krizi prokáže laskavost ženě, která na tom není zrovna nejlíp. Ta se do něj ale úplně zblázní a převrátí oběma život vzhůru nohama. (Netflix)

BlackTom

Ako vášnivého čitateľa diela Irvina Welsha ma vôbec neprekvapuje, že sa tento príbeh stal v UK. A Škótovi, ofc. Richard Gadd je úbohý lúzer; žiadny sympaťák, proste ľudský odpad bez chrbtovej kosti. Čo je plus - vie o tom a nesnaží sa sám seba vykresliť v lepšom svetle. Lebo ono sa to kurva vlastne ani nedá. Pripečený Netflix môže podávať na záver každej epizódy obetiam znásilnenia pomocnú ruku, ale Gadd si zato mohol doprdele sám. Ak ideš s jasným cieľom niekomu pochlebovať do cudzieho (!) bytu s vlastne neznámym (!) človekom brať hotový koktail drog (!!!) a prejde ti to, okej - si debil a mal si šťastie. Ale keď to opakuješ a opakuješ a ešte máš tú drzosť staviať sa do pozície obete... Tak si proste ultimátna sračka a patrí ti to. Šiel by som s hodnotením nižšie, ale našťastie v závere z Marthy neurobili len jednorozmernú plochú kundu a objektívne, bavil som sa kráľovsky. ()

morena.jea

Keď to máme zhrnúť tak biela rasa to znova prehrala na plnej čiare. Biela vyšinutá, v špine bývajúca stalkerka, recidivistka. Biely lúzer, očividne nesvojprávny a zkrachovaný komik. Bieli a nijako nepomáhajúci policajti. Biely úchylák zneužívajúci chlapcov. Bieli študenti vo veľkom užívajúci drogy. Naopak čierna rodinka, ktorá u seba necháva bývať chudáka belocha, napriek tomu že ich dcére zlomil srdce. Miešaná transka s racionálnym zmýšľaním, žijúca v útulnom bytíku a jej čierno-žltí priatelia. Fakt sa čudujem, že tu ešte nezasiahla nejaká komisia s návrhom na postih autorov seriálu z dôvodu dehonestácie rasy. Aha, vlastne nemôže. Tento štýl filmárčiny je teraz nielen moderný ale pokiaľ chcete získať nejaké to ocenenie, dokonca aj povinný. Jedna hviezda za Marthu, ktorá je napriek svojej vyšinutosti jedinou sympatickou postavou. ()

maddy

Fajn nápad, takže sa tomu, že to v súčasnosti zbořilo internety nečudujem, ale asi som predsa len čakal o niečo málo viac. Baby Reindeer má dobrý a aktuálny námet, ale v priebehu stopáže až príliš skáče medzi žánrami od sľubne začínajúceho stalking thrilleru cez psychologickú drámu až po občasnú tragikomédiu, nikdy síce nestratí focus ohľadom toho čo chce povedať, no zároveň sa nikdy nezahryzne ani v jednom žánri tak silne ako by mohol. Najzaujímavejšia rozhodne ostáva epizóda č. 4 so znásilnením a drogovým zneužívaním, ktorá však nakoniec má najmenej spoločného s hlavným dejom. Vo výsledku vďaka veľmi striedmej stopáži jednotlivých epizód skvelý seriál na binge-watch (i keď pomerne skratkovitý) o jednom zúfalom, neúspešnom komikovi, ktorý si však za väčšinu sr*čiek v živote môže zároveň úplne sám (čo seriál aj reflektuje) a samotná Martha bola len spúšťač všetkých jeho naakumulovaných problémov a klamstiev. CELKOVO: 7/10 ()

Harpy

Nepáčilo sa mi to, príliš dlhé a spravániu hlavnej postavy nerozumiem, proste snažím sa, ale nedá sa. Extrémne prehnané az neuveriteľné. Rozoberajú sa tam naozaj ťažké zivotné situácie do ktorých sa hlavná postava dostala - a že sa správal ako chuj a mohol tomu zabrániť (aspon z časti minimálne) je druhá vec….miestami ma to nudilo a dopozerala som to uz takmer nasilu. Slabé 2* ()

faraoon

Herecky vycizelovaná konstruktivní modelace Gaddova mužského neovladatelného slabošství, zbabělosti, hlouposti a smutné komické trapnosti v kombinaci s ženskou vychytralou touhou ovládat a vlastnit, zákeřným buzerantstvím a pokorně všeobjímajícím tranďákovstvím. Prostě  kombinace čtyř zcela extrémně vyhraněných, odlišných osob a  povah ve vzácném propletenci. No. První tři díly série jsem se koncem předchozí těšil na počátek následující. Jen čtvrtý, zdánlivě nepatřičný díl jsem s hlubokým odporem přeskotačil, ale připouštím, že měl v seriálu svojí váhu díky geniálně prokreslené Goodmanově postavě jež ve své zvrácené prohnilosti a  odporné samčí zvrhlosti dorazila už tak morálně rozežraného Sobíka na nejhlubší dno lidského charakteru. Skomírající závěr se svojí setrvačností tak tak dokulil do nevýrazného finále, ale již bez toužebně očekávaného jásotu. Škoda. Takže tak chatrné tři. ()

• Richard Gadd dostal celkovo 40 000 e-mailov, 740 príspevkov na sociálnych sieťach a 350 hodín hlasových správ od svojho skutočného stalkera. Medzi najznepokojujúcejšie detaily seriálu patrí to, že všetky e-maily, ktoré Donny dostane v šou, sú doslovnými kópiami skutočnej korešpondencie. (Tinusa14)
  • Richard Gadd si zahrál hlavní roli, napsal scénář a měl na starost i produkci. Vyobrazuje své vlastní zkušenosti se stalkingem. (Dalfor)

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (více)