Komik v krizi prokáže laskavost ženě, která na tom není zrovna nejlíp. Ta se do něj ale úplně zblázní a převrátí oběma život vzhůru nohama. (Netflix)

faraoon

Herecky vycizelovaná konstruktivní modelace Gaddova mužského neovladatelného slabošství, zbabělosti, hlouposti a smutné komické trapnosti v kombinaci s ženskou vychytralou touhou ovládat a vlastnit, zákeřným buzerantstvím a pokorně všeobjímajícím tranďákovstvím. Prostě  kombinace čtyř zcela extrémně vyhraněných, odlišných osob a  povah ve vzácném propletenci. No. První tři díly série jsem se koncem předchozí těšil na počátek následující. Jen čtvrtý, zdánlivě nepatřičný díl jsem s hlubokým odporem přeskotačil, ale připouštím, že měl v seriálu svojí váhu díky geniálně prokreslené Goodmanově postavě jež ve své zvrácené prohnilosti a  odporné samčí zvrhlosti dorazila už tak morálně rozežraného Sobíka na nejhlubší dno lidského charakteru. Skomírající závěr se svojí setrvačností tak tak dokulil do nevýrazného finále, ale již bez toužebně očekávaného jásotu. Škoda. Takže tak chatrné tři. ()

adamix

Jeden z tých príbehov, ktoré píše sám život. A tento je poriadne šialený, pretože vás vtiahne do diania od prvých minút, netušiac, do akých bizarností zájde. Už len nevídaná zápletka je kuriózna, s výbornými postavami. Na jednej strane je dobrácky, nerozhodný a trochu divný Donny a na druhej strane fanatická, dotieravá a rozpoltená Martha a medzi nimi kolotoč bizarných situácii a rozoberanie ich nebezpečného vzťahu. S náhľadom do Donnyho minulosti, ktorá mala určitý podiel na jeho osobnosť a ktorá v ňom zanechala hlbokú dieru, ktorú začne prehlbovať a zároveň vypĺňať práve doliezavá náklonnosť po uši zaľúbenej Marthy. Takáto charakteristika postáv tu ešte nebola, nedá sa povedať, že je niekto stopercentne dobrý alebo zlý, nevinný či sebecký. Každý si nesie z minulosti svoju traumu a po svojom sa ju snaží zakryť. A preto tu je seriál Sobík, ktorý tieto veci interpretuje, nevídaným spôsobom po svojom. Pútavý, vtipný, mrazivý i smutný príbeh o dvoch individuách, ktorý stojí za to si pozrieť. Chcelo to aj dlhšie epizódy a trošku viac nahliadnutia do života Marthy, ináč po všetkých stránkach vynikajúca dráma. Za mňa 85%. ()

666teen

Martha nechce zemřít. Fanynka number one je opravdu průser, jenže Sobík se chová jako úplný tupec a nevím kolik procent lidí v populaci by tuhle šikanu nechalo dojít takhle daleko. SPOILER ! Sorry, ale pokud se někdo nechá opakovaně znásilňovat s vidinou úspěchu v pofidérní show, tak si nezaslouží ani fešnou transženu. Možná jediná entita k píchání bez pocitu viny bude ten sob. Los. Jelen. Nehodící se škrtněte. ()

Harpy

Nepáčilo sa mi to, príliš dlhé ale opravujem svoje hodnotenie po tom, co som videla este kratky dokument o tomto seriali, je to brutal. Vsetko sa stalo a hlavna postava je realna osoba ktorej sa to stalo….dodatocne som pochopila aj jeho nelogickemu spravaniu. Rozoberajú sa tam naozaj ťažké zivotné situácie do ktorých sa hlavná postava dostala. Miestami ma to nudilo a dopozerala som to uz takmer nasilu. No dviham svoje hodnotenie na 3* ()

Anderton

Sociálno-dramatický seriál o postavách, ktoré nepotrebujú mať divákov s podobným osudom, ich úlohou je osloviť publikum svojou osamelosťou, hlbokým vnútorným prežívaním, snahou o empatický prístup k ich chybám a všetko sa im to úspešne darí. Gadd a spol. častokrát používajú skratky, čo nie je pre seriálovú tvorbu ten najcharakteristickejší znak a možno aj pri celovečeráku by sme považovali niektoré sekvencie za umné šetrenie času. Neviem nakoľko ide o Gaddovu osobnú spoveď, počul som že áno, každopádne po (nielen) hereckej stránke ide o prvú ligu a asi by bolo najlepšie, ak by sme sa nedočkali pokračovania, i keď pri šetrnom spracovaní by mohlo byť kvalitné a dejovo rovnako hutné. ()

• Richard Gadd dostal celkovo 40 000 e-mailov, 740 príspevkov na sociálnych sieťach a 350 hodín hlasových správ od svojho skutočného stalkera. Medzi najznepokojujúcejšie detaily seriálu patrí to, že všetky e-maily, ktoré Donny dostane v šou, sú doslovnými kópiami skutočnej korešpondencie. (Tinusa14)
  • Richard Gadd si zahrál hlavní roli, napsal scénář a měl na starost i produkci. Vyobrazuje své vlastní zkušenosti se stalkingem. (Dalfor)

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (více)