Zoufalý otec s houževnatým policajtem hledá v ulicích New Yorku 80. let svého devítiletého syna. Musí přitom ale najít hlavně sám sebe. (Netflix)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (7)

Eric (2024)

Eric ma nakoniec presvedčil a možno je to práve kvôli prvotným pochybám a slabším, niekedy dokonca vyslovene slabým reakciám. Benedict si svoju úlohu patrične užíva, čo sa ale dá povedať asi o každom hercovi. Možno by pri prípade z minulosti viac pomohol konflikt medzi vyšetrovateľom a kolegom, ktorý mu hádže polená pod nohy, ale tento problém bol čiastočne vyriešený vo finále. Eric je založený na vertikalite (rôzne spoločenské vrstvy a povrch verzus podzemie), najväčšiu jeho devízu však vidím v snahe o autentickú atmosféru osemdesiatok. Ono aj ten dej pôsobí retro, čo môže byť pre jedného výhodou, pre ďalšieho neprekonateľným problémom. ()

Episode 1 (2024) (E01)

Prvá epizóda nám povie presne to, čo sa o seriáli hovorí, takže sme svedkami zmiznutia dieťaťa, alkoholizmu jeho otca a zjavenia sa imaginárneho priateľa. Všetko je to veľmi komorné, avšak so skvelou atmosférou, tak trochu ako v osemdesiatkovom filme Woodyho Allena, ale to je vážne iba čisto subjektívny názor. No a celé to zrejme bude o Cumberbatchovom výkone. ()

Episode 2 (2024) (E02)

Vyšetrovanie sa rozbieha, pribúdajú podozriví a celkovo sa ich okruh zužuje/rozširuje na tri osoby, pričom ťažko odhadovať, kde môže byť pravda. Zrejme vo variante číslo štyri, ktorú ešte nepoznáme. K zatknutiu podozrivého stačilo v New Yorku v osemdesiatych rokoch nájsť krabicu mlieka, zrejme bolo tých značiek také množstvo, že bolo nepravdepodobné, že by sa ocitli dve krabice v jednej bytovke. ()

Episode 3 (2024) (E03)

Seriál prekvapivo v polovici tretej epizódy odkryje karty, čo ale príliš nevadí, keďže spoznávame ďalšie nové postavy a nové prostredie. Z detektívky sa tak stáva kriminálka a bude nás ďalej zaujímať, akým spôsobom polícia bude získavať nové stopy. Vincent rieši predovšetkým vlastných démonov a tak nemôže chýbať ani "fúkanie" na diskotéke. Výsluch na polícii bol ale zaujímavejší. ()

Episode 4 (2024) (E04)

Zatiaľ zrejme najlepšia epizóda, čo je dané najmä tým, že Cumberbatch sa herecky už naplno rozbehol a všetky dejové línie sú dostatočne zaujímavo nakrútené. Nie sú však napínavé, čo môže viacerých milovníkov krimi mierne sklamať, avšak Eric má, samozrejme ako väčšina ambiciózne sa tváriacich seriálov, predovšetkým umelecké ambície. Jednou z nich je aj snaha o uveriteľnú psychológiu postáv. ()

Episode 5 (2024) (E05)

Smerom k finálne atmosféra hustne, deje sa toho viac ako doposiaľ a postavy sú stále viac na prášky. Jedinou skutočnou výčitkou je stopa na videokazete, ktorú polícia objavila, bohvie prečo, až v neskoršej fáze vyšetrovania. Bližšie k cieľu, či skôr priamo na mieste činu, je hlavná postava, lenže tam všetko komplikujú mužove závislosti. ()

Episode 6 (2024) (E06)

Obidva prípady sa uzavrú, čiže Eric v tomto smere uspokojí a nenecháva zbytočne otvorené otázky. Môžeme si len domyslieť, ako to bude s rodinkou ďalej, ale nie je to žiaden veľký rébus. Finále funguje ako po detektívnej rovine, tak aj po tej emocionálnej. Že za vyriešením prípadu z minulosti bude opäť videokazeta, neprekvapí asi nikoho. ()