Ženy v nesnázích

• USA Women in Trouble (více)

Každá žena na světě je jedinečná a každá má také své trápení, tajemství a sny. Osudy několika takových žen se v jednom dni protnou při souhře velmi podivných náhod. Pornohvězda Elektra Luxx zjistí, že čeká dítě s rockerem Nickem. Když opouští lékařskou ordinaci, uvízne ve výtahu s Doris, která se svou sestrou Addy tají malé Charlotte, kdo je její skutečná matka. Addy nedávno začala brát Charlotte k terapeutce Maxine. Maxine ale zjistí, že ji Addy využívá jen jako chůvu na hlídání, zatímco ve vedlejší místnosti tajně dovádí s jejím manželem. Po zjištění pravdy se vyřítí ven z domu a narazí na další dvě dámy oblečené jako prostitutky, které utíkají před vrahouny. Propletenec vyvrcholí ve chvíli, kdy se při hrátkách rockové hvězdy Nicka a letušky Cory na záchodku v letadle stane malér…. (oficiální text distributora)

IQ Tiqe

Jednoznačně pozitivně laděný film, který jsme si oba (já i chřipka) moc užili. Je to druh filmu, na který se radši dívám sám. Úvodní titulky mě trochu vyděsily - jako by patřily k nízkorozpočtové slátanině, ale můžu s klidným svědomým napsat, že jsem se od začátku do konce nenudil, byť nebylo tempo bůhvíjak rychlé. Zkrátka další z těch lepších (a hlavně nenáročných) komedií; i když je trochu jiná. Někdo tu kritizoval sexuální podtext - ten je super! Ještě upozornění - dokoukejte až do konce, ať nedostanete Ph.D. :D ()

(mOnkey)

Na první pohled nesourodé typy žen se setkávají, aby mluvily o svých problémech. Místy vtipné, často absurdní, ale hlavně dost utahané. Většina hlášek se honosí sexuálním podtextem (což není na škodu) a dialogy umí být dvousečné, protože když životní moudra pronáší prostitutka, můžete se buď za břicho popadat, nebo nevěřícně kroutit hlavou. Aspoň že na ty baby se pěkně kouká. 50% ()

MartinezZ odpad!

Spíš scénárista a režisér v nesnázích. Scénárista nic neměl a tak musel vymýšlet za běhu, režisér, bůhvíproč, musel rychle natáčet. Absolutně nesourodý splácaninec osudu povětšinou pornohereček a kurviček, kdy jediná alespoň trochu rozumná část byla se záletným manželem a jeho ženou, nechápající, proč o ní už manžel nemá zájem. Nevím, co mělo být vtipného (je to prý komedie) na tom, že celé filmové obsazení vypadá, že si pornoherečky v přestávkách mezi šukáním natočily nezávislý filmeček, který se od jejich profese ale nijak moc nevzdaluje. Jen tam nikde není nikdo nahý. ~~~ Dílo, které má takový přesah, až přepadlo přes okraj mého zájmu a ochoty trávit u toho 90 minut. ()

ScarPoul

Príjemná konverzačka, ktorá aj napriek absencií výraznejšieho mužského hrdinu je stále univerzálnym príbehom s vtipne napísanými a zahranými postavičkami. Najvýraznejším elementom je Elektra Luxx v podaní výbornej Carly Gugino a hlúpučkej Holly v podaní Adrianne Palicki. Tiež potešia drobné úlohy veľkých hercov Josha Brolina ako anglického rockera a Joseph Gordon - Levitta ako zakladateľa porno fun klubu. Gutierrez zvolil poviedkový štýl rozprávania s ktorého sú niektoré poviedky podarenejšie ako ostatné. Film je hravý, podfarbený neónovými svetlami a sexuálnou tématikou - ktorá je parodujúca a nepôsobí nechutne - čo je veľké plus filmu - lebo ukazuje pornohviezdy ako obyčajných ľudí s obyčajnými problémami. Skrátka by ste si s nimi skočili na nejaké to pivo. Film je bohužiaľ neučesaný čo sa týka nejakej dramatickej zápletky a mnohé postavy pôsobia chladne až prvoplánovo. Nie je to také zlé aby to znevažovalo funkčnosť celého príbehu, ale chýba tomu väčší, naliehavejší alebo vtipnejší presah. Je to vlastne zlepenec, ktorý v niektorých miestach funguje a v iných nie. Som zvedavý čo prinesie pokračovanie. ()

uiu

Mnohem lepší než pokračování Elektra Luxx (2010). Příjemná konverzačka, v hlavní roli ženy a jejich netradiční problémy, jedny z hlavních hrdinek jsou pornoherečky (některé, co moc rozumu nepobraly). Jako první jsem viděla "dvojku", takže teprve až teď mi došly některé příběhy a spojistosti mezi postavami, zatímco ve dvojce hraje prim Electra v podání Carly Gugino, zde jsou hlavní postavy snad všechny ženy a každá má svůj čas na plátně spravedlivě vyměřený spolu s ostatními. ()

• Film měl premiéru na festivalu South by Southwest 2009. (Terva)
  • Film byl natočen za deset dní s rozpočtem 50 000 amerických dolarů. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)