Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

rudess

Priznám sa, že osobne mám radšej trocha iný typ rozprávok, ako je táto...tento film mi ponúka presnosť vo všetkom, je to taký film z učebnice, a asi preto u mňa nefunguje na 100%... ()

Specs

Hlášky: Gusteau: - "Jídlo přichází k těm, kteří rádi vaří." & Gusteau: - "Co vždy říkám? 'Každý může vařit'." Remy: - "Každý může hned neznamená, že by každý měl." & Colette: - "Tak si to radši zapamatuj. Buď to tady budeš mít čistý, nebo tě zabiju!" & Mustafa: - "Co máme nového?!" Horst: - "Nového?" Mustafa: - "Jo! Co jim mám říct?" Horst: - "A co jsi jim řekl?" Mustafa: - "Že se zeptám!" Skinner: - "O čem se tu hádáte?" Horst: - "Zákazník se ptá, co máme nového!" Mustafa: - "Co jim mám říct?" Skinner: - "A co jsi jim řekl?" Mustafa: - "ŽE SE ZEPTÁM." Skinner: - "Jednoduché! Tak obnovte staré Gusteauovy recepty. Něco, co jsme nějakou dobu nedělali..." Mustafa: - "To už jsem jim nabízel. Chutná jim Linguiniho polévka." Skinner: - "Oni žádali jídlo od LINGUINIHO?" & Anton Ego: - "Vy jste teda blesk, to se musí nechat." Linguini: - "A vy zase štíhlý na někoho, kdo má rád jídlo." Anton Ego: - "Já nemám RÁD jídlo, já ho MILUJI. Kdybych ho NEMILOVAL, tak bych ho NEPOZŘÍVAL." ()

silent cut

Absolutní a lahodný kus kinematografie na kterém lidi od Pixaru nechali kus života, zraku a evidentně i dvousetgramový steak srdce. Příběh je prostý, ale jak už tady kdosi prohlásil, kdyby se kostra všech příběhů ve všech variantách měla objevit v dějinách filmu pouze jednou, přestaly by se filmy točit kolem roku 1935 (možná dříve). Co mě dostalo byl fakt, že v celé té animované taškařici je důmyslně ukryto víc filmařiny, vzrušení a emocí, než v polovině letních blockbusterů. ps. Renton a Gemini nedostanou přidáno ;) ()

tommmy89

Trhák od Pixaru. Jedna z rozprávok, na ktorú sa nedá len tak ľahko zabudnúť. Vynikajúce grafické prevedenie, efekty, animácie. Proste krása :) K tomu všetkému dojímavý a miestami humorný príbeh zakotvil hlboko v srdciach a nie len detí a dorastu :) 4 z 5 ()

manonfire

Nebyl jsem bohužel unesen roztomilostí malých ušáků, ani trdlováním libivě neschopného mladíčka. Přišlo mi to celé velmi, velmi nevtipné, ale OK pojďme k jiným kvalitám filmu. Vizuálně to bylo skutečně fantastické, ať už šlo o tajné myší cestičky kousíček za zdmi lidských životů, nebo intenzivní cvrkot v osudové kuchyňi. Příběhově to nejlepší z filmu se pro mne soustředilo k rozkošně hubaté Colette(byť jde zase o obvyklé schéma, stejně jako malý trotl s vedoucí funkcí) . Scéna kdy si lebedila při zvuku čerstvé kůrky...byla k sežrání. Také bylo hezké, jak se hollywoodská produkce naprosto upnula k oslavě kuchaření. Místy by člověka až zmátli tím, jak upřímně to působilo. Bylo-li by tam alespoň místy více dospělého humoru, určitě bych šel s hodnocením výše, takhle jde většina kladů na vrub hlavně skvělé animaci. 60% ()

Andrew78

Ratatouille je zatím jednoznačně nejlepší pixarovka ze všech a má dost slušně našlápnuto si tuhle pozici ještě dalších pár let udržet. Je až neuvěřitelné, s jakou pečlivostí a láskou se tvůrci vrhli do práce a vytvořili tak dokonalé dílo, jako je právě příběh o kryse, která se chce stát kuchařem ve vyhlášené restauraci. Sám nedokážu přesně vysvětlit, v čem je tenhle animák natolik odlišný od jiných animovaných filmů (možná mu nejde jen o pobavení dětí a netrpí lacinými vtípky), tady je toho zkrátka mnohem více a není to jen bezkonkurenční animací nebo skvělým scénářem. Ten film zkrátka žije, má úžasnou atmosféru a jakési blíže nedefinované kouzlo kolem sebe. Pokud byste se v životě měli podívat jen na jeden animák od Pixaru, měl by to být právě tenhle. ()

tommy187

Keď som si tento film zapínal bol som plný očakávania. Všetci túto pixarku chválili, a aj keď musím uznať, že toto štúdio nevyznávam tento film bol celoživotným zážitkom ... Skvelý príbeh o skvelom potkanovi, krásne zákutia Paríža a príbeh lásky. A čo sa mi na filme páčilo najviac? Ten nápad spraviť kuchársky film s potkanom. Musím uznať, že takmer som sa rozplakal; príbeh ma dojal. Jediná malinká chybička, ktorá ale ***** ani zďaleka nepokazí je, že stretnutie pána Linguiniho a Remyho bolo veľmi rýchle. No každopádne podľa mňa jeden z najlepších animákov sveta. ()

Bernhardiner

Odehrává se to ve Francii, ale jinak je to americké až do morku kostí. Formálně nemůžu najít žádné výraznější chyby - animace je prvotřídní, na tom musel tvůrčí tým ztratit moře času. Animátorům bych ale přál, aby mohli tvořit podle lepšího scénáře. Tady bylo jedno kliše vedle druhého, Bird a Pinkava psali scénář podle zavedených hollywoodských šablon, neboť se jim nechtělo nebo neměli odvahu vytvořit něco opravdu neotřelého. Během sledování tohoto dílka jsem si totiž mnohdy připadal jako vědma, dokázal jsem totiž s naprostou přesností odhadnout, co se stane v příštích minutách. Škoda, mohlo vzniknout něco skutečně nadčasového, tady jde s dobou pouze ta animace. A tohle že bylo nominováno na Oscara za nejlepší scénář? To pak nechci vidět snímky, které na tu nominaci nedosáhli. 55% ()

Luksa

Vymazlená laskomina, která potěší jak labužníky, tak běžné konzumenty. Těch pět hvězd je u mne o něco silnějších než například u Aut či Hledá se Nemo, Brad Bird je u Pixaru jasná jednička a ani u jeho nejnovější počin nemá daleko k naprosté dokonalosti. Precizní animák, který dýchá, má drajv, humor a suverénně válcuje všechny podobné animáky za poslední období. ()

Smileface

Děkuji Pixaru za tuto vyjímečnou filmovou lahůdku s vynikajícím mixem ingrediencí, jakými jsou bezeproru vtip, překrásná animace, lidskost i špetka romantiky. ()

cyberhawk

Nevim... je to krasne udelane, animace je na vynikajici urovni, ale ten pribeh... Pixarovky byly vzdy tak trochu mimo realitu, malokdy jste narazili na normalni lidi zijici normalni zivot, a tady je o lidech vlastne cely film, a ke vsemu spolupracuji s krysami. Proste mi to nesedlo, podtrzeno ceskym dabingem, ktery v lasce nemam. I kdyz je pravda, ze stezejni scena filmu "ochutnavani ratatouille" pro mne byla velmi emotivni a jidlo je takrka fotorealisticke... :) ()

Soweek

Také patřím mezi skupinu "lehce zklamaní". Což o to, animák je to pěkný, ale v tomto případě se doopravdy jedná o rodinný film určený malým dětem. Humor zde vůbec neočekávejte. Škoda, že Pixar vypustil humornou složku z animáků, protože právě ten pixarský humor dělal z těchto filmů nezapomenutelné podívané. Letošní souboj zatim s přehledem vyhrává Surf's Up. ()

solskjaer

Pro mne tyto filmy nejsou, ovšem dokážu ocenin pořádný kus práce, a to si Ratatouille bezesporu zaslouží. Pro děti musí být tento krysí příběh naprostá pecka, starší budou možná trochu zklamáni, ale co by pro svá zlatíčka neudělali. ()

BMAJTZ

Pres vsechny hodnoceni me to az tak vyjmecne neprislo. Ba dokonce pomerne obycejny kresleny film ktery mel sice nadech a myslenku ovsem tento pribeh v mnoha ruznych provedenich jsem preci jenom uz parkrat videl. ()

Mr.Mimi

Pixar opět dokázal, že v animovaných filmech nemá přemožitele. Animace na nejvyšší možné úrovní jak jsme zvyklí. Ale v Ratatouille se i skvěle povedli vyjádřit i city a pocity postav. A dokonce tak dobře, že mě konec dojmul k slzám. Bezkonkurenčně animák roku a jasná volba. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)